Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Matura Ustna jak działa kalkulator maturalny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Matura Ustna jak działa kalkulator maturalny (/Temat-Matura-Ustna-jak-dziala-kalkulator-maturalny-146845)

Strony: 1 2 3


Matura Ustna jak działa kalkulator maturalny - Derek - 30-04-2017 15:54

Cześć, jest tu pewnie trochę maturzystów !
Od kiedy w 2015 roku weszła nowa matura wiele osób boi się ustnej matury z języka polskiego.
Jednak CKE wprowadzając zmiany nie przewidziało, że maturzyści będą się wymieniać pytaniami i np. ludzie zdający w 2015 roku maturę popołudniu znali już wszystkie pytania.
CKE ucząc się na błędach w roku 2016 postanowiło zmienić tą formę egzamin i wszyscy nauczyciele w szkołach zaczęli powtarzać "Nie będziecie znali pytań, bo pytania się inne w danych godzinach"'.
Po części mają rację, ALE w systemie jest poważna luka.
Rok temu opatentowałem sposób, który sprawdzi się, także w tym roku.

Za pomocą kalkulatora maturalnego na stronie: http://kalkulatormaturalny.pl

Można sprawdzić swoje numerki pytań. Ważne by wprowadzić prawidłowe dane czas rozpoczęcia pracy komisji to godzina wejścia pierwszej osoby na liście.


Ok, no dobra ale co dają mi te numery?


[Obrazek: tabela.jpg]

Po pierwsze najlepiej luknąć na tabelę wyżej. Jeżeli komisja zaczyna pracę o godzinie 9:00 to pierwszej osobie zdającej wykłada na stół: 1,2,3. Osoba losuje numer 2. Na stole zostają numery 1,3 i do tego dokładany jest następny według tabeli czyli druga osoba ma na stole pytani 1,3,4 osoba 2 losuje pytanie numer 3. To wtedy osoba trzecia będzie mieć numery na stole 1,4,5. I tak dalej.

Po 5 osobach następuję przerwa i komisja musi zacząć od podkreślenia czyli w tym przypadku 8,9,10 i leci analogicznie według tabeli.

Jak łatwo zaobserwować numery w tabeli zazebiają się i tak np. osoby zaczynające egzamin o 10:00 mają pytania 4,5,6 czyli te które były już w puli o godzinie 9:00. Słabe posunięcie CKE co nie? Big Grin

A skąd brać pytania?

Pytania będzie można dodawać na "Dodaj pytanie"

Jest tam też zakładka "DZISIEJSZE PYTANIA" gdzie pojawią pytania z danego dnia wraz z numerkiem.

W razie jakiś pytań piszcie do mnie w tym temacie.

Przesyłajcie znajomym maturzystów. Pokażmy CKE na co Nas stać. Big Grin

Materiały zawarte na stronie zostały oparte o informator CKE.


RE: Matura Ustna Kalkulator - zakazanyowoc - 30-04-2017 21:10

Zobaczymy jak to będzie, życzę powodzenia wszystkim maturzystom! Big Grin


RE: Matura Ustna Kalkulator - Begrezen - 01-05-2017 17:41

trochę żenujące działanie, tak sie sracie tą maturą ustną, a prawda jest taka, że rok temu u mnie w szkole wszyscy ją zdali, nawet największe przygłupy. żeby jej nie zdać, to chyba naprawde trzeba siedzieć i nic nie mówić Xpokerface


RE: Matura Ustna Kalkulator - xOceanFirex - 01-05-2017 17:52

Zobaczycie, że matura to jeden z najprostszych egzaminów w waszym życiu Big Grin


RE: Matura Ustna Kalkulator - michu12345 - 03-05-2017 12:49

tak w ogóle to w każdej szkole jest innej długości przerwa między tymi 5cio osobowymi grupami? u mnie jest 30 min


RE: Matura Ustna Kalkulator - Krakersik - 04-05-2017 10:09

Walczcie Wink ... Mówię to ja, osoba która recytowała prezentacje. Nie kupioną tylko napisaną własnoręcznie z lektur - przeczytanych Wink


RE: Matura Ustna Kalkulator - Lemonade - 04-05-2017 17:24

Ja prezentację pisałam dzień przed moim terminem Big Grin Trochę Wam nie zazdroszczę tej nowej formy, ale ostatecznie naprawdę egzamin maturalny okazuje się być banalny i jest niczym w porównaniu z życiem - to dopiero potrafi stresować Smile


RE: Matura Ustna Kalkulator - Begrezen - 04-05-2017 17:27

wtf o jakiej prezentacji mowicie?


RE: Matura Ustna Kalkulator - Lemonade - 04-05-2017 18:04

Przed wprowadzeniem takiej formy matury jaka teraz obowiązuje, matura ustna z polskiego polegała na stworzeniu prezentacji na wybrany temat (wybierało się go z reguły pod koniec drugiej klasy, a większość prezentacje i tak tworzyła maks. tydzień przed wyznaczonym terminem prezentacji).
Swoją pracę pokazywało się komisji, chwilę się o temacie opowiadało i komisja zadawała 3 pytania do prezentacji (z reguły pytali o treść książek, które podawało się jako literaturę, z której się korzystało - chcieli sprawdzić, czy faktycznie je czytaliśmy).


RE: Matura Ustna Kalkulator - Derek - 05-05-2017 20:33

(03-05-2017 12:49)michu12345 napisał(a):  tak w ogóle to w każdej szkole jest innej długości przerwa między tymi 5cio osobowymi grupami? u mnie jest 30 min


To już zależy od szkoły w mojej szkole były przerwy po 15min, w innych po 30min. Są szkoły co mają i godzinne przerwy.