Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomoc przy reklamie w social mediach! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Social Media (/Forum-Social-Media-356)
+--- Wątek: Pomoc przy reklamie w social mediach! (/Temat-Pomoc-przy-reklamie-w-social-mediach-146615)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - mysc - 24-04-2017 20:11

piotrgk4, ja też to odkryłem niedawno i przypadkiem :> Nikt nie wie wszystkie o FB (nie licząc pracowników), a sam portal tego nie ułatwia wprowadzając niezapowiedziane zmiany (np. - gdzie się podziały "wezwania do akcji" przy filmikach? Angry).


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - piotrgk4 - 24-04-2017 20:24

@[mysc] przyciski CTA nadal są tylko w reklamie Big Grin


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - piotrgk4 - 28-04-2017 01:03

Podbijam Wink


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - mordimer12 - 04-05-2017 21:49

W jaki sposób osiągnąć jak najniższą kwotę za kliknięcie? Od czego to zależy?


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - piotrgk4 - 04-05-2017 23:42

@[mordimer12]
Bez urazy ale to strasznie debilne pytanie gdyż odpowiedzią jest od wszystkiego.
Dokładnie wszystko ma wpływ na cenę.
Treść reklamy, zdjęcie, CTR, nazwa fanpagu, zaangażowanie pod postem, grupy odbiorcza, stawka czyli wszystko możliwe. Każdy element jest ważny.


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - Paulaa18 - 06-01-2018 15:20

To mój pierwszy postSmile

W jaki sposób wśród wszystkich testów dobrać właściwą grupę która konwertują najniższe stawki z rożnych grup?
Czy np. robimy testy i powiedzmy ze mam na razie za sobą 10 testów w których są dwie grupy konwertujące najniższy koszt to teraz robię kolejny test już tylko na te dwie grupy i szukam kolejnych grup których będę łączyć aż dojdę do najniżej stawki? Mam ograniczone środki na testy i nie wiem czy to dobry kierunek.
Jeśli macie jakieś linki do dobrych poradników to prosiła bym o podanie.


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - piotrgk4 - 06-01-2018 15:57

Witaj @[Paulaa18]

Otóż z poradnikami jest taki problem że każdy będzie miał inne wyniki dlatego nie da się bardzo wskazać dobrego źródła gdyż wyniki będą inne. (Według mnie).

Ja stosuje drogę eliminacji. Zazwyczaj na grupę odbiorczą daję maksymalną stawkę dzienną 5zł dziennie i stosuje różne grupy. Najlepiej będzie to widoczne jak będziesz miała grupę odbiorczą ogólną (np 13-65+/wszystkie płcie/worldwide + język polski (powinno to dać koło 13-17kk odbiorców)) by porównać inne grupy do grupy ogólnej.

Ja wstępnie po 2 dniach wywalam na czuja grupy w których cena jest niezadowalająca. Niestety albo trzeba mieć środki na testy albo zdać się na intuicje.

Wiele bez informacji co będziesz chcieć promować nie pomogę bo Twoje cele mogą być różne (np pozyskiwanie sprzedaży na stronie/pozyskiwanie ruchu/rozpoznawalność/inne) Smile

Jeżeli masz jakieś inne pytania to śmiało je zadawaj.


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - Paulaa18 - 06-01-2018 21:41

Cześć @[piotrgk4]

Rzeczywiście jest wiele możliwości tworzenia grup np. według zainteresowania, osoby które lubią dany Fanpag, grupy podobnych odbiorców.... Wiec tych testów trochę się nazbieraSmile

Według twojej wypowiedzi to chyba stosujesz taki plan działania jaki Ja zamierzam tez przetestować i pytałam o niego w pierwszym poście. Czyli test każdej grupy budżet 5 zł, czas 3 dni. Te grupy których cena nie jest zadowalająca odpadają. Jak zostaną juz te topowe grupy to robię kolejne testy z kombinacja tych topowych grup co powinno wygenerować teoretycznie jeszcze niższe stawki. Ale to się jeszcze okaże czy mam racje po testach Smile A jeszcze w sumie w tych grupach można już po testach i sprawdzenia statystyk zmodyfikować taka grupę bo np okaże się warto dopasować wiek. Ale mogę się mylić Smile bo wszystko jeszcze przede mną.

Jeszcze zapytam znasz pewnie dość popularne narzędzie do reklam FB Pana Kędzierskiego(nie chce robić reklamy dlatego nie podałam nazwy). Wiem ze one daje wiele możliwości. Nie testowałam ani nie zapoznałam się dokładnym działaniem ale jakoś intuicja mi podpowiada ze ta aplikacja może znacznie pomoc w optymalizacji reklam FB.


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - piotrgk4 - 07-01-2018 09:06

@[Paulaa18]

I moim zdaniem umiesz więcej niż 95% osób co próbowało robić na facebook ads Smile

Testy to podstawa by cokolwiek działać na facebook ads.

Dokładnie mniej więcej taki sam działania mamy Smile
Zrób jedną grupę ogólną by mieć się do czegoś odnieść Smile


Znam narzędzie ale go nie używam.
Taka aplikacja może pomóc w optymalizacji ale ja nadal kieruje do bardzo ogólnych grup reklamy więc nie miałem potrzeby nawet testowania Smile


RE: Pomoc przy reklamie w social mediach! - Paulaa18 - 08-01-2018 20:52

Coś tam wiem bo poświeciłam sporo czasu na zapoznanie sie menadżerem reklam. Zabieram sie na testy i dam znać jak mi idzie lub nie idzieSmile dziękuje i pozdrawiam