Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym (/Temat-Papierosy-i-E-Papierosy-w-miejscu-publicznym-146139)



Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Demonxus - 06-04-2017 13:25

Tak jak w temacie. Ktoś może więcej wie na ten temat, bo istnieje dużo fałszywych informacji i w końcu nie wiem co jest prawdą. Na przykład, że można iść i palić, a nie można stać i palić. Jak to w końcu jest?? Pomocy zawodowi palacze Big Grin


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Danysuw - 06-04-2017 13:41

pierwszy raz slysze ze nie mozna stac i palic Big Grin jedyne co to na przystankach nie wolno


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Misiał - 06-04-2017 19:47

@[Danysuw] jedyne na przystankach nie gadaj pierdół bo później inni bez sprawdzenia je podają dalej.
Zakaz palenia tak w skrócie obejmuje miejsca publiczne a jak wiemy często miejscem publicznym jest "wszystko"


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Danysuw - 06-04-2017 19:59

Wez troche na logike to... nie bede wymienial Ci kina, galerii, muzeum, sklepow itp itd. Idac chodnikiem masz prawo palic Xpokerface Jedyne co to na przystankach potrafia przypieprzyc sie, wiec lepiej odejsc na bok.

Pale 10 lat, wiec chyba wiem gdzie pale ^_^


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Demonxus - 06-04-2017 20:04

A jak jest z E=Papierosami, wie ktoś? Dzięki za odpowiedź poza tym Smile


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Danysuw - 06-04-2017 20:19

Z tego co mi wiadomo, zdania sa mocno podzielone.... Zakaz palenia fajek nie ogranicza wapowania wedlug mnie. U siebie w miescie zdarzylo mi sie nadziac na znak zakazu z e-papierosem. Jesli zamierzasz juz pykac e-papierosa przy kims, to najlepiej spytac kulturalnie, czy nie bedzie przeszkadzac Wink

W koncu e-papierosa nie palisz, a inhalujesz sie Wink


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - rachman - 06-04-2017 20:30

W publicznych miejscach jest zakaz. Zresztą nie patrz na zakazy tylko na logikę i zdrowie - chcesz to pal ale innych nie truj. Od przystanku nie problem odejść te parę metrów, w pomieszczeniach publicznych też nie wypada jarać itd. Dla mnie nie ma różnicy czy to zwykły czy efajek - nie chodzi o smród a o zdrowie a zarówno ten jak i ten ma nikotynę więc jeden ch. Jak mi ktoś pociąga obok efajka po kryjomu to wyciągam zwykłego i mu prosto w ryj dmucham. (No właściwie już tak nie robię bo parę dni temu znów rzuciłem Wink ale bywało...) Żyj i daj żyć innym. Jarałem ok. 15 lat i jakoś nigdy nie zastanawiałem się gdzie wolno a gdzie nie - sam sobie ograniczałem miejsca bo chcę jarać to moja sprawa i niech nikt mi nie broni, dlatego też miałem szacunek do niepalących - oni nie chcą ani smrodu ani nikotyny wdychać więc czemu miałbym jak jakiś buc robić im na złość Wink
Unikaj miejsc publicznych i będzie ok. Zależy od policjanta wiem z doświadczenia kiedy zareaguje. Więcej już widziałem "plomb" jak dostawali epalacze od przypakowanych gości bez ostrzeżenia niż akcji policyjnych typu "łapaj palacza" Wink


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - thomasward - 06-04-2017 20:30

Art. 5. 1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia
nowatorskich wyrobów tytoniowych, i palenia papierosów elektronicznych,
z zastrzeżeniem art. 5a:
1) na terenie zakładów leczniczych podmiotów leczniczych i w pomieszczeniach
innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne;
2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa
w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy
społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej;
3) na terenie uczelni;
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2;
5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego;
6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych;
7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących
obsłudze podróżnych;
8) na przystankach komunikacji publicznej;
9) w pomieszczeniach obiektów sportowych;
10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci;
11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

Generalnie polecam: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960100055


RE: Papierosy i E-Papierosy w miejscu publicznym - Demonxus - 06-04-2017 21:38

Dzieki wielkie Panowie za wyjaśnienie. Słabo by było jakbym dostał stówę mandatu za palenie tam gdzie nie powinienem. Jeszcze raz, dzięki wielkie!