Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co myślicie o diecie przez internet - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Co myślicie o diecie przez internet (/Temat-Co-myslicie-o-diecie-przez-internet-146059)

Strony: 1 2


Co myślicie o diecie przez internet - werami - 03-04-2017 20:23

Cześć, jak myślicie taki dietetyk internetowy i ogólnie dieta online jest równie skuteczna jak byśmy chodzili stacjonarnie ? Bo w zasadzie z moim trybem życia bardzo by mi pasowałą dieta przez internet Smile


RE: Co myślicie o diecie przez internet - rachman - 03-04-2017 21:45

Online pewnie taniej ale mniej skutecznie... w końcu idąc do dietetyka spalasz sporo kalorii Wink
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Czasami lepiej mieć kontakt bezpośredni, w toku rozmowy coś więcej się powie, czasami ma to znaczenie np. w leczeniu ale jak chodzi o diety to chyba bez różnicy...


RE: Co myślicie o diecie przez internet - Makabrycy - 03-04-2017 21:58

wg mnie lepiej poszukaj sobie ogarniętego cateringu, taki który ogarnie fakt ze na diecie nie powinno sie spożywać produktów zbożowych, podawać produktów smażonych na olejach roślinnych. chyba ze jestes w stanie sam sobie przygotować posiłki wedle wytycznych takowego dietetyka.

wg mnie diety sa bez sensu, wystarczy tylko 3 proste założenia.

1. odstawić cukier wszelki szczególnie ten ukryty w innych produktach,
2 odstawić produkty zbożowe
3 ruszyć dupę, nie patrzeć na wagę tylko na centymetry.


RE: Co myślicie o diecie przez internet - Czaq - 03-04-2017 22:47

Wszystko zależy od człowieka - dietetyka. Jeśli trafisz na konkretnego w mieście to będziesz zadowolony. Przez internet to samo - nadal masz kontakt z daną osoba.
Z tym, ze przez internet będzie taniej ze względu na to, że pomiary i wyniki bd musiał zrobić sam na własną reke.


RE: Co myślicie o diecie przez internet - kpk25 - 04-04-2017 18:53

Tak jak powyżej... Z internetu też będzie ok, aczkolwiek grunt to stosować się do tej diety... Smile To nie jest łatwe, bo sam próbuje od dłuższego czasu przytyć i przybrać na masie i strasznie ciężko idzie Big Grin


RE: Co myślicie o diecie przez internet - .Karol. - 04-04-2017 19:34

Wizyta u stacjonarnego dietetyka często polega na wywiadzie - dietetyk zadaję Ci pytania o twój typowy jadłospis, ilość posiłków, tryb dnia, preferencje żywieniowe, poziom aktywności itp.

Dodatkowo wykona badanie na poziom tkanki tłuszczowej w organizmie i wiek metaboliczny. Zważy, zmierzy i obliczy BMI. Ewentualnie zleci dodatkowe badania.

Na podstawie powyższych czynników obliczy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, ułoży dietę i zapiszę kolejną wizytę.

Dietetyk online zrobi to samo, prócz pomiaru tkanki tłuszczowej i wieku metabolicznego. Możesz dodatkowo wykonać to na własną rękę - koszt niewielki.

Ciężko stwierdzić, który wybór jest lepszy. Zarówno tu i tu możesz trafić na doświadczoną i kompetentną osobę albo na osobę, która dietetyka udaję.

Jeśli chodzi o typowy spadek wagi, na początku nie jest wcale potrzebny dietetyk ani konkretna dieta. Stosujesz ogólne przyjęte zasady dotyczące odchudzania + zwiększasz aktywność fizyczną i wagą spada (w normalnych okolicznościach), szczególnie na początku.

Potem jak waga stanie w miejscu, albo spadek wagi będzie zbyt pooowolny = dietetyk. Jak schudniesz trochę samemu, będziesz miał już pewne rozeznanie co na ciebie działa a co nie, poznasz lepiej swoje ciało, wyrobisz wskazane nawyki i z dietetykiem będzie się lepiej i konkretniej rozmawiało Smile


RE: Co myślicie o diecie przez internet - verona - 04-04-2017 19:54

Tak jak w wielu dziedzinach, tak samo możesz trafić na specjalistę i kretyna zarówno w sieci jak i w realu. Osobiście miałem bardzo rozsądnie rozpisaną dietę wraz z treningiem u pewnego popularnego trenera-youtubera i sobie chwaliłem. Prosto i skutecznie.
Z kolei znajomy miał dietę u "normalnego" dietetyka z miasta i jak zobaczyłem jego rozpiskę na kilku stronach A4 to płakać się chciało. Takie dziwne wymyślne dania, że połowę nazw pierwszy raz na oczy widziałem. Lista składników że trzeba by najlepiej połowę dnia spędzać w sklepie a drugą w kuchni, przy okazji mieć duży zapas gotówki.
I tak żaden dietetyk za Ciebie kilogramów nie zrzuci, on może tylko przekazać podstawową wiedzę (która zresztą jest dostępna za free). To Ty musisz ruszyć tyłek i jeść z głową.


RE: Co myślicie o diecie przez internet - asus921 - 05-04-2017 13:56

Poczytaj na temat okien zywieniowych, podobno dobre efekty 8/16, a jak chcesz konkretna redukcje to 4/20


RE: Co myślicie o diecie przez internet - kirm - 25-04-2017 13:52

Pomoc dietetyka nie jest niczym złym. Jednak w sieci jest tyle stron o zdrowym odżywianiu . Tyle informacji o dobrych dietach. Czy jest sens płacenia za tego typu usługi , które często wysyłane są w kopiach do wielu osób?

Nie sądzę. Sam ostatnio się odchudzałem i wszystko co było mi do tego odchudzania potrzebne znalazłem własnie w internecie.


RE: Co myślicie o diecie przez internet - OnOff - 29-04-2017 10:40

Pewnie dużo taniej online, ale dietę nie dobiera się taką samą dla każdego. Są różne typy budowy ciała, jest ektomorfik, mezomorfik oraz endomorfik. Każdy z nich wymaga innej diety. Poza tym ilość tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie także wpływają na rodzaj diety. A czy da się to wszystko sprawdzić przez Internet? Wątpię.