Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od zera do pro pozycjonera ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Od zera do pro pozycjonera ? (/Temat-Od-zera-do-pro-pozycjonera-145591)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - xOceanFirex - 23-04-2017 23:05

(19-04-2017 12:46)Bazor napisał(a):  1. Każdy backlink trzeba pingować ?
2. Czyli jeżeli tworzę konto na forum, weryfikuje je i wklejam w sygnaturze tekst wraz z linkiem do strony, to muszę ten link do profilu pingować ?

3. Jak duży wpływ ma moc danych keywordów przy backlinku?
4.Jeżeli w sygnaturze umieszczę
Kod:
<a href="adres witryny" rozne_atrybuty>Dany Keyword</a>
to czy pozycję mogą wzrosnąć dla tego keyworda? Oraz czy warto umieszczać atrybut _blank?
Powodzenia w zbliżających się sesjach Big Grin

1. Nie każdy backlink musisz pingować. W zasadzie co z nimi zrobisz to już zależy od Ciebie.
Ja np. linków z tier 1 i czasami 2 nie pinguje wcale bo i po co jak je linkuję,
2. No jak chcesz by Google szybciej Ci to zaindexowało to tak,
3. Nie rozumiem pytania,
4. No oczywiście, że tak. Na tym to polega.

Dzięki Smile To na szczęście już jedna z ostatnich (chyba Big Grin)


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - Damkofr - 03-05-2017 15:51

Mam nadzieję że nie porzuciłeś projektu Wink


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - Bazor - 03-05-2017 20:53

Ja również czekam na wpisy Big Grin
Jesteś jednym z bacznie przeze mnie obserwujących na kolejne wpisy !


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - xOceanFirex - 03-05-2017 23:19

[Obrazek: seo-logo2_qsrhaxn.png]

Jest to druga część poradnika z zakresu optymalizacji stron internetowych, którą tworzę w ramach swojego dziennika.
Szybkość działania witryn jest niewątpliwie ważnym czynnikiem, lecz nie jedynym. W tej drugiej części chciałbym wykorzystać system do
analizy od seoaudyt.clearsense.pl.

Powyższy system analizuje dla nas poszczególne komponenty strony, które postaram się w miarę możliwości opisać.

I. Widoczność/indeksowanie strony

Czynnik wskazujący czy nasza strona jest widoczna dla użytkowników oraz botów ją odwiedzających. Chodzi tutaj o poprawne zwrócenie kodu odpowiedzi serwera 200. Jeżeli ten punkt u Ciebie został zaznaczony na czerwono, należy sprawdzić conajmniej dwie rzeczy:
a) Dostępność serwera z sieci zewnętrznej,
b) Poprawność formuł w pliku robots.txt.

II. Przekierowanie WWW / bez WWW ; Przekierowanie index.php / index.html ; Przekierowanie adresu IP na domenę

Przekierowania z www na bez www, bądź z index.php na index.html są dość istotne.
Poniżej umieszczam formuły, które należy wkleić w plik .htaccess
Kod:
RewriteEngine On

    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]
Następnie wszystkie wersje adresów url dodajemy do google dla webmasterów (http://, http://www , https://) i w tamtejszym portalu wybieramy preferowaną przez nas wersję.

III. Rozmiar strony ; Szybkość ładowania strony ; Liczba żądań HTTP

Te działania zostały przez mnie opisane w poprzednim poradniku, nie będę się więc tutaj nad nimi rozwodził.
Do ograniczenia liczby żądań HTTP niestety wymagana jest znajomość języków programowania oraz architektury wykorzystywanego przez nas oprogramowania.

IV. Meta Title ; Meta Description ; Meta Keywords

Czyli znaczniki wykorzystywane przez strone w celu informowania robotów o budowie naszej witryny.
Na swoich podstronach umieszczam następujące:
Kod:
<!doctype html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<meta name="viewport" content="width=device-width, maximum-scale=1">

<title>Krystian Magdziarz - Programowanie - Marketing - SEO</title>
<meta name="description" content="Jestem pasjonatem zajmującym się programowaniem, marketingiem internetowym oraz optymalizacją i pozycjonowaniem stron internetowych. Codziennie odkrywam nowe oblicza informatyki i dziele się efektami mojej pracy, edukacji."/>

<meta property="og:locale" content="pl_PL" />
<meta property="og:type" content="website" />
<meta property="og:title" content="Opis Strony" />
<meta property="og:url" content="http://nazwastrony.pl/" />
<meta property="og:site_name" content="Opis Contentu" />

<meta name="twitter:description" content="Opis" />
<meta name="twitter:title" content="Tytul strony" />

Oczywiście zwracamy uwagę na długość tagów meta:descryption oraz meta:title, bo co za dużo to nie zdrowo Smile

V. Obecność technologii Flash ; Obecność ramek

Tutaj system sprawdza czy w treści naszej strony nie znajdują się elementy spowalniające wczytywanie się strony. Ramki (iframe) mają to do siebie, że wczytują całą zawartość strony do której ramka prowadzi. W praktyce może to dla nas oznaczać spore problemy. Ramek zalecam używać tylko w ostateczności.

VI. Plik robots.txt ; Plik sitemap.xml

Plik robots.txt jest odpowiedzialny za informowanie robotów o dostępności poszczególnych modułów naszej witryny. Jeżeli chcemy wykluczyć niektóre z elementów z indexowania to możemy to uczynić w tym właśnie pliku.
Poprawny plik robots.txt możemy wygenerować na przykład TUTAJ

VII. Atrybut ALT przy grafikach

Informacje na temat atrybutu alt możemy poczytać TUTAJ. Służy on do nadania wlaściwego opisu obrazka i jest on prawdopodobnie wykorzystywany głównie przez Google grafika.

VIII. Użycie inline CSS

Inline CSS są to fragmenty kodu CSS zawarte w znacznikach html.
Przykład niewłaściwego użycia znacznika html do stylizacji jego wyglądu:
Kod:
<div clas="zarabiam" style="margin-left:20px;margin-right:40px" />

I ten sam kod przy użyciu pliku arkuszów styli .css
Kod:
/* Plik: style.css */

.zarabiam {
    margin-left: 20px;
    margin-right: 40px;
}

IX. Mikroformaty (znaczniki o odpowiednim formacie)

W 2009 roku pojawiła się innowacja w wynikach wyszukiwania. Google rozpoczął tworzenia własnych podsumowań zamiast używania meta description dla niektórych stron. Dzięki używaniu mikroformatów możesz skłonić Google, by np. przy wyszukiwaniu produktu pokazywał w opisie ocenę i fragment recenzji.
Znaczniki te mogą wyglądać np. tak:

Kod:
<div id=”hcard” class=”vcard”>
<strong><span class=”org”>Pozycjonowanie witryn</span></strong>
<span class=”fn”>Imie Nazwisko</span>
<span class=”street-address”>ul. Super Ulica 102</span>
<span class=”postal-code”>88-300</span> <span class=”locality”>Miasto</span>

<a class=”email” href=”[email protected]”>[email protected]</a>
tel. <span class=”tel”>600 00 00 00</span>
</div>

X. Doctype (HTML5)

W wersji HTML5 znacnzik ten wygląda następująco:
Kod:
<!DOCTYPE html>

XI. Określenie języka strony / Określenie rodzaju kodowania

Do znaczników nagłówka dodajemy następujące:
Kod:
<meta charset="utf-8">
<html lang="fr" xml:lang="fr" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

XII. Kod Google Analytics

Tak naprawdę mało istotne Smile.

XIII. Liczba błędów w kodzie wg W3C Validator

Sprawdzamy błędy znaczników HTML na stronie https://validator.w3.org/.

XIV. Stosunek treści do kodu ; Liczba słów i znaków

Nie trzeba chyba tłumaczyć Smile.

XV. Nagłówki H1, H2 i H3

Google "propsuje" używanie nagłówków dla tytułów poszczególnych sekcji. Znaczniki html oczywiście tak jak każde inne możemy stylizować za pomocą kodu zawartego w pliku .css, używanie więc ich nie jest dla webdevelopera najmniejszym problemem.

XVI. Unikalność nagłówków H1, H2 i H3

Czyli poprostu unikanie duplicate content w obrębie nagłówków naszej witryny

XVII. Pogrubienia w tekście

Zgodnie z nowym standardem HTML5 pogrubienia ważnych elementów (dla nas ważne są słowa kluczowe) możemy dokonać za pomocą elementu
Kod:
<strong>
oraz
Kod:
<b>
.

XVIII. Liczba linków wewnętrznych

W wordpressie znajduje się cała masa wtyczek wspierających poprawne linkowanie wewnętrzne. Google dobrze patrzy na podstrony zawierające przydatne dla użytkownika odnośniki, do treści w obrębie naszego serwisu.

XIX. Liczba linków wychodzących i ich atrybuty (dofollow, nofollow)

Oprogramowanie sprawdza tutaj czy liczba linków wychodzących jest naturalna (czyli nie za duża). Atrybuty dofollow i nofollow są drogowskazem dla robotów parsujących. Atrybut "dofollow" (który jest domyślny) jest nakazem jazdy w nakazanym kierunku, podczas gdy "nofollow" jest zakazem ruchu Big Grin

XX. Adresy URL przyjazne wyszukiwarce

Czyli tzw. friendly url.
Uzyskamy je, budując w odpowiedni sposób naszą witrynę.

XXI. Długość adresu URL

Jeżeli nasz adres url jest za długi to tracimy na dwa sposoby.
Po pierwsze - użytkownik nie jest w stanie w prosty sposób wykonać wejście bezpośrednie na daną podstronę, gdyż nie będzie mógł zapamiętać poprawnej formy odnośnika,
Po drugie - google nas shejtuje Tongue

XXII. Zgodność z urządzeniami mobilnymi / Szybkość ładowania strony na urządzeniach mobilnych

Zajmowaliśmy się tym już we wcześniejszej wersji tego poradnika.
W erze bootstrapa nie jest to skomplikowana sprawa.

XXIII. Meta Viewport

Informacje na temat tego znacznika znajdziemy TUTAJ

I to by było na tyle Smile. Przy odrobinie wprawy wszystkie punkty wykonamy w kilkanaście minut.

Na koniec dostajemy listę zadań do wykonania.


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - NeedDolar - 03-05-2017 23:27

Spadłeś mi z nieba, bo borykam się z pewnymi niuansami przy moich blogach. Ta część poradnika mi pomoże, także dziękuję Smile Rep dla Ciebie Big Grin


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - xOceanFirex - 03-05-2017 23:38

Zawsze możesz też ocenić wątek na 5 gwiazdek i polecić znajomym Big Grin


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - Nymeb - 04-05-2017 11:39

Mam pytanko jak indexujesz te backlinki? Po prostu kupujesz jakiś spam na tier 2 na seoclerks?


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - Wilk e-biznesu - 04-05-2017 12:48

(04-05-2017 11:39)Nymeb napisał(a):  Mam pytanko jak indexujesz te backlinki? Po prostu kupujesz jakiś spam na tier 2 na seoclerks?

Też jestem Ciekaw Smile


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - xOceanFirex - 04-05-2017 16:04

Myślę, że kiedyś napiszę jakiś artykuł na ten temat.
Sposobów było i jest sporo.

Do bodajże 50 linków/tygodniowo/konto google mozecie zgłaszać
Kod:
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

Do tego dochodzi właśnie seoclerks (chociaż ciężko znaleźć teraz tam coś dobrego), swl-e, XR, ScrapeBoxy i inne śmieci Big Grin
Można pomyśleć też o płatnych indexerach czy po prostu indexować je kierując ruch robotów w sprytniejszy sposób.

Jeszcze chciałbym dodać, że moim planem na przyszłe dni będzie dodanie do strony troszkę własnej treści.
Obecnie działam tylko i wyłącznie na duplicate content a niestety konkurencja jest spora bo frazy są dość trudne.


RE: Od zera do pro pozycjonera ? - Nymeb - 04-05-2017 16:49

No niby używam tego indexera od googla, mając tak na oko ~50 backlinków majestic widzi ledwie 8, a pozycje sobie latają od 20 do 30. Mam nadzieję, że w końcu coś się ruszy bo już ze 2 tygodnie tak jest.