Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Obciążenie BlockChain - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: Obciążenie BlockChain (/Temat-Obciazenie-BlockChain-144980)

Strony: 1 2


RE: Obciążenie BlockChain - Wegen - 04-03-2017 00:31

Ale wyśle z większym fee czy znów z takim samym niskim?


RE: Obciążenie BlockChain - mikuss - 04-03-2017 00:34

(04-03-2017 00:31)Wegen napisał(a):  Ale wyśle z większym fee czy znów z takim samym niskim?

Nie wiem tego już, ale chyba z takim samym
będzie cofało i wysyłało aż w końcu w jakimś bloku zostanie zapisana i zatwierdzona.
Nie wiek kto taki mądry daję takie fee na taką ilość sato ale to dużo za mało, a plus sato pewnie z kraników bo 400k sato a ponad 300 bajtów waży to tym bardziej opłata powinna być znacznie większa


RE: Obciążenie BlockChain - Wegen - 04-03-2017 01:36

Daje tyle x-binary
Dzięki za pomoc pozdro

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Obciążenie BlockChain - Wegen - 04-03-2017 09:08

Doszło dziś rano. Szło 3 doby niecałe Big Grin

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


RE: Obciążenie BlockChain - kleopatra69 - 04-03-2017 14:29

przelew który szedł do mnie ponad 2 dni znikł od rana całkiem i się nie ponowił .... nigdy tak nie miałam bo jak były opóźnienia i znikały ponawiały się. Od pewnego czasu coś złego dzieje się z siecią btc co chwile mnóstwo niepotwierdzonych transakcji i zatory , które nie miały miejsca przy tych samych opłatach a że btc poszedł mocno w górę tym bardziej te opłaty na wartość powinny starczać .Ludzie narzekają że przelewy z potwierdzeniami nie dochodzą .Zaczynam powoli rezygnować z tej coraz bardziej niepewnej waluty bo tylko straty zanim kasa dotrze do programu po 2-3 dniach może się scamić i w drugą stronę wysłane z programu który płacił i nagle przestał po kilku próbach nieudanych do niego też wrócą ... Następnie ludzie wpłacają przelewy nie dochodzą do programów a te nie mając wpłat nie mogą nam płacić o nie mają czym bo wpłaty nie dotarły i co się robi scam


RE: Obciążenie BlockChain - heelto - 04-03-2017 15:22

(04-03-2017 00:34)mikuss napisał(a):  Nie wiem tego już, ale chyba z takim samym
będzie cofało i wysyłało aż w końcu w jakimś bloku zostanie zapisana i zatwierdzona.

Pytanie z innej beczki. Czy można zatrzymać te automatyczne ponowne wysyłanie?
Bo chyba jestem w podobnej sytuacji. Dałem za małe fee i transakcja wisi. BTC wróciły wczoraj na wallet. Jednak dzisiaj z automatu została wykonana próba ponownego wysłania.
Czy wystarczy wysłać BTC z większym fee w momencie kiedy wrócą na portfel, a przed próba ponownego wysłania ?


RE: Obciążenie BlockChain - szymon1051 - 04-03-2017 21:10

(04-03-2017 00:06)mikuss napisał(a):  
(04-03-2017 00:01)kleopatra69 napisał(a):  30.000 tys satoshi to jaka opłata ? bo mi za tyle idzie od wczoraj ;-/

A jaka kwota ?
Wysokość opłaty dostosowuje się do przesyłanej kwoty być może opłata jest za niska w stosunku do kwoty stąd brak zatwierdzenia

Opłata nie jest do kwoty tylko za ilość bajtów, a jaką kwotę to wyraża to nie obchodzi, bo to zależy od giełdy.

(04-03-2017 15:22)heelto napisał(a):  
(04-03-2017 00:34)mikuss napisał(a):  Nie wiem tego już, ale chyba z takim samym
będzie cofało i wysyłało aż w końcu w jakimś bloku zostanie zapisana i zatwierdzona.

Pytanie z innej beczki. Czy można zatrzymać te automatyczne ponowne wysyłanie?
Bo chyba jestem w podobnej sytuacji. Dałem za małe fee i transakcja wisi. BTC wróciły wczoraj na wallet. Jednak dzisiaj z automatu została wykonana próba ponownego wysłania.
Czy wystarczy wysłać BTC z większym fee w momencie kiedy wrócą na portfel, a przed próba ponownego wysłania ?

Z tego co wiem transakcje w BTC nie wracają o ile nie masz RBF. RBF ma kilka form więcej na http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1083-rbf-nowy-kontrowersyjny-protokol-od-developera-bitcoin-core z grubsza działa to tak, że jak to włączysz i dasz za małą opłatę to w kolejnej transakcji z włączonym RBF zostaje doliczona większa opłata która idzie na pierwszą transakcje częściowo "dzieci płacą za rodziców", ewentualnie można dzięki RBF próbować drugi raz wysłać BTC co z automatu daje cofnięcie obu prób i BTC wraca do ciebie, lub ostatni sposób dopłacenie do wcześniej za małej opłaty.

(04-03-2017 00:31)Wegen napisał(a):  Ale wyśle z większym fee czy znów z takim samym niskim?

Zależy jaki portfel.

Ogólnie opłata nie wzrasta ze względu na cenę BTC tylko że ludzie chcą żeby BTC od razu dotarło do odbiorcy i dają coraz wyższą opłatę by była szybciej od innych i dlatego opłata rośnie. Ktoś dał np 150 satoshi za bajt prawie nie czekał, więc kolejna osoba by nie czekać daje podobnie i tak dalej i jest przez to kilka lub kilkanaście transakcji z takim samym priorytetem i potem ktoś daje 160 satoshi za bajt by nie czekać w kolejce która się zrobiła przy 150 satoshi za bajt i tak dalej.

Można śledzić opłaty na https://bitcoinfees.21.co/ lub tu macie jaką dać https://btc.com/stats/unconfirmed-tx , np w electrum jest "use dynamic fees" i dobiera sobie opłatę zgodnie z obecną taryfą a my suwakiem regulujemy sobie kiedy ma dojść czy od razu czy możemy z jeden dzień zaczekać Smile.


RE: Obciążenie BlockChain - heelto - 04-03-2017 22:01

(04-03-2017 21:10)szymon1051 napisał(a):  Z tego co wiem transakcje w BTC nie wracają o ile nie masz RBF. RBF ma kilka form więcej na http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1083-rbf-nowy-kontrowersyjny-protokol-od-developera-bitcoin-core z grubsza działa to tak, że jak to włączysz i dasz za małą opłatę to w kolejnej transakcji z włączonym RBF zostaje doliczona większa opłata która idzie na pierwszą transakcje częściowo "dzieci płacą za rodziców", ewentualnie można dzięki RBF próbować drugi raz wysłać BTC co z automatu daje cofnięcie obu prób i BTC wraca do ciebie, lub ostatni sposób dopłacenie do wcześniej za małej opłaty.
Dam sobie rękę uciąć, że miałem BTC w portfelu (sprawdzałem wczoraj około 22) stąd moje pytanie. Transakcja wyszła ponownie dzisiaj o 1:38 rano. Jestem trochę laikiem i o RBF słyszę pierwszy raz - nie wiem nawet gdzie się to ustawia więc to raczej odpada. Transakcja wyszła z taką samą opłatą.


RE: Obciążenie BlockChain - szymon1051 - 05-03-2017 13:42

(04-03-2017 22:01)heelto napisał(a):  
(04-03-2017 21:10)szymon1051 napisał(a):  Z tego co wiem transakcje w BTC nie wracają o ile nie masz RBF. RBF ma kilka form więcej na http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne/1083-rbf-nowy-kontrowersyjny-protokol-od-developera-bitcoin-core z grubsza działa to tak, że jak to włączysz i dasz za małą opłatę to w kolejnej transakcji z włączonym RBF zostaje doliczona większa opłata która idzie na pierwszą transakcje częściowo "dzieci płacą za rodziców", ewentualnie można dzięki RBF próbować drugi raz wysłać BTC co z automatu daje cofnięcie obu prób i BTC wraca do ciebie, lub ostatni sposób dopłacenie do wcześniej za małej opłaty.
Dam sobie rękę uciąć, że miałem BTC w portfelu (sprawdzałem wczoraj około 22) stąd moje pytanie. Transakcja wyszła ponownie dzisiaj o 1:38 rano. Jestem trochę laikiem i o RBF słyszę pierwszy raz - nie wiem nawet gdzie się to ustawia więc to raczej odpada. Transakcja wyszła z taką samą opłatą.
Może masz portfel z włączonym RBF z automatu Smile. Pierwotne założenie BTC było że nie da się cofnąć transakcji dlatego były serwisy co nie czekały na nawet jedno potwierdzenie tylko od razu po tym jak pojawiło się nie potwierdzona transakcja pozwalała już się cieszyć czymś co kupiliśmy za BTC. Można było ewentualnie próbować wydać drugi raz BTC bo miało spowodować że BTC wraca bo nie można wysłać dwa razy tego samego BTC i z automatu wracało.