Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nauka poruszania się pojazdem. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Nauka poruszania się pojazdem. (/Temat-Nauka-poruszania-sie-pojazdem-144551)

Strony: 1 2 3


Nauka poruszania się pojazdem. - k4rol - 21-02-2017 17:17

Witam
Pomóżcie znaleźć dobrą grę, symulajaca poruszanie się pojazdem. Miałem ostatnio wypadek samochodowy, po przez wymuszenie pierwszeństwa i wylądowała w szpitalu bo miałem krwiaka mózgu i była konieczna operacja. Teraz przez ten incydent mam lęki jak się poruszam pojazdem. Gdy kieruje i jest wzniesienie to mam obawy że coś wyskoczy albo wyjedzie. Nie czuję się pewnie za kółkiem jak to na początku było. Boję się też szybkiej jazdy. 100 nie przekraczam ze względu, że się boję. Specjalista powiedział, że taka gra w pewnym stopniu pomoże w powrocie do formy. Doradzcie co pobrać na PC albo androida.
Dla jasności nie była to moja wina i nie ja wymusiłem.


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - PremAccHack - 21-02-2017 17:22

Need for speed
Euro truck symulator
GTA


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - szykiryki - 21-02-2017 17:43

Nie wiem, w jaki sposób symulacja na kompie ma pomóc w przełamaniu lęków...
To wirtualny świat, bardzo, bardzo daleki od tego co się dzieje każdego dnia na drodze.

Ale jak już musisz zagraj sobie w jakąś "wyścigówkę" przy zachowaniu prędkości 50 km/h Jerk

Sugerowałabym jednak stopniowy powrót "do normalności", nikt Ci od razu nie każde robić setek kilometrów dziennie czy wjeżdżać na obwodnicę/trase szybkiego ruchu, żeby pędzić >100 km.
W warunkach miejskich spokojnie, jadąc zgodnie z obowiazującymi przepisami, powoli pokonasz lęk. A jak nie to jakaś intensywniejsza terapia psychologiczna, ale raczej nie u psychologa, który proponuje jakiś symulator, nie wskazując na konkretny (wiadomom, że skończysz rozjezdzajac ludzi w GTA Big Grin)...
Może skonsultuj się z innym i zaproponuje inne wyjście niż gra.


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - k4rol - 21-02-2017 18:01

Muszę się dopytać co mogę w tym kierunku zrobić. Neurolog powiedział, że granie w pewnym sensie pomoże bo mózg odbiera z czasem inaczej sygnały podczas prowadzenia. Wiem że do formy nie wrócę, no ale.... przez pijanego d***la mogłem życie stracić. Próbuję wszystkiego by zacząć normalnie prowadzić.


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - szy1sw - 21-02-2017 18:16

Jak masz dobry telefon(tak by odtwarzać wideo w 1080p) to polecam okulary VR np weebo Smile
a co do gier to w euro truck simulator masz całkiem realne poruszanie się po drogach, a okulary vr można w jakiś sposób podłączyć do pc Smile


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - k4rol - 21-02-2017 18:54

(21-02-2017 18:16)szy1sw napisał(a):  Jak masz dobry telefon(tak by odtwarzać wideo w 1080p) to polecam okulary VR np weebo Smile
a co do gier to w euro truck simulator masz całkiem realne poruszanie się po drogach, a okulary vr można w jakiś sposób podłączyć do pc Smile
Został bym przy grze. Wróci mi reakcja Big Grin


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - k4rol - 22-02-2017 11:18

Skąd najlepiej pobrać jakąś gierkę ?


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - Zawadson - 22-02-2017 11:41

Ze Steama. Nie okradajmy twórców.


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - zakazanyowoc - 22-02-2017 14:45

U mnie po wypadku był podobny problem - lęk wsiadania za kółko. Jak już jeździsz to OK, bo czym dłużej zwlekasz tym trudniej się zebrać. Teraz tylko trzeba powoli nabierać tej pewności siebie. Nie musisz od razu pędzić. Potem już z górki Wink Dodatkowo możesz wziąć ze sobą jakiegoś bardziej doświadczonego kierowcę tak o, nawet co by czuć się pewniej. Takie wsparcie. Mi pomogło Tongue


RE: Nauka poruszania się pojazdem. - xOceanFirex - 22-02-2017 15:12

Ja nie mam lęków i nie przekraczam 100 km/h na zwykłej drodze od kilku lat. To się tak mowi ale zwiększając na chwile ta prędkość do dużo większej niż znaki nakazują znacznie pogarszamy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, a zyskujemy nieznacznie bo i tak takiej prędkości na długim odcinku nie utrzymamy, w efekcie czego wcale nie zyskujemy niewiadomo ile czasu.

P.S. Wcale mało nie jeżdżę bo ok. 30 000 km rocznie