Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
e-MONERO - emonero.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Zbiór serwisów zarobkowych (/Forum-Zbior-serwisow-zarobkowych-34)
+--- Wątek: e-MONERO - emonero.pl (/Temat-e-MONERO-emonero-pl-144320)



e-MONERO - emonero.pl - Workis - 16-02-2017 14:12

Powitać Szanownych Użytkowników Smile

Widząc, że na forum nie ma jeszcze artykułu na temat serwisu E-MONERO, postanowiłem takowy artykulik popełnić.

Na wstępie zacznę czym dany serwis E-MONERO jest. Ano jest to kolejny poskramiacz złych i niedobrych banków i lichwiarzy. Jest kolejnym fintech-owym serwisem walczącym z bezlitosnym i bezosobowym systemem oceny wiarygodności pożyczkobiorców opartym o zło wcielone czyli arkusz kalkulacyjny Excel.
A tak bardziej na serio - całkiem nowym i całkiem interesującym serwisem Social Lendingowym, opierającym się na idei automatyzacji (oszczędza inwestorom-pożyczkodawcom czas na poszukiwanie odpowiednich pożyczkobiorców). W przeciwieństwie do automatu znajdującego się na naszym największym polskim serwisie SL czyli Kokos, tutaj to nie my programujemy automat, tylko robi to obsługa serwisu. Na nas zrzucają tylko i wyłącznie obowiązek wpłaty kapitału. I w tym miejscu mogę napisać parę ciekawostek o serwisie, które zdecydowały że postanowiłem coś tutaj napisać:

  • Roczne oprocentowanie pożyczek to 10% (+ prowizja serwisu przerzucona na pożyczkobiorców).
  • Gwarancja depozytu - możemy przenieść cesje wierzytelności na serwis, jak opóźnienia w spłacie przekroczą 90 dni.
  • Podmiot odpowiedzialny za serwis to P2P Lending Sp. z o.o. (wpis w KRS numer 0000597369), a kapitał zakładowy to 300.000 PLN (dla firm pożyczkowych minimum to 200.000 PLN).
  • Rozproszenie środków - nasz kapitał jest rozdzielany na jak najwięcej mikropożyczek (nie mniej niż 10 PLN i nie więcej niż 100 PLN na każdą).
  • Data wpisu do KRS-u to 20-01-2016, a serwis rozpoczął udzielanie pożyczek 17-09-2016.


Parę informacji o serwisie, które można potraktować jako plusy dodatnie:

  • Wyżej wspomniana gwarancja depozytu. W zasadzie oznacza to, że inwestycja w serwis daje nam podstawowy zysk w wysokości 10% w skali roku, teoretycznie nie obarczony ryzykiem.
  • Dywersyfikacja wpłat inwestorów. Wygląda to trochę na teorię , bo udzielając pożyczki nowemu klientowi nie będą się chyba zajmować takimi pierdołami jak wybieranie kilkudziesięciu/kilkuset inwestorów, tylko po prostu przeleją daną kwotę, a automat ją rozsądnie rozdzieli pomiędzy inwestorów. Tak czy siak, dywersyfikacja zawsze ma sens.
  • Firma zarejestrowana w Polsce, można do nich przyjść, zadzwonić. Nie jest nieosiągalnym tworem z Panamy czy innych Wysp Marshalla.
  • Minimalna inwestycja to tylko 100 PLN.


Strona ma również kilka negatywów. Niektóre bardzo zaskakujące:

  • Istnieje maksymalny limit pieniędzy jaki możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) i wynosi on tylko 4000 PLN. (Limit ma być na tyle niski, aby nie zezwalał na opłacalne prowadzenie DG w oparciu o te środki. Co prawda ZUS i US nie interesuje czy gospodarka w Polsce działa czy nie działa, składko-podatki i tak trzeba płacić, ale jakoś ten limit uzasadnili.)
  • Użytkownik serwisu ma być osobą nieprowadząca działalności gospodarczej (Powiązane z powyższym limitem.)
  • Możemy wpłacić do serwisu (zainwestować) pieniądze tylko raz w danym roku podatkowym. Czyli od razu musimy wiedzieć ile chcemy w danym roku zainwestować. Obstawiam, że większość osób tego dylematu mieć nie będzie, bo maksymalny limit to nawet nie 1000 EUR, a kolejne miejsce do dywersyfikacji klepnięte bez uszczerbku na bezcennym czasie.



W regulaminie serwisu widnieje informacja, że nie wszystkie wpłacone doń środki muszą być wykorzystane na inwestycje. Te, które nie znajdą swoich pożyczkobiorców w ciągu 90 dni wracają na konto inwestora w ciągu 14 dni od tego terminu. Jednakże, aktualnie serwis się rozwija i poszukuję inwestorów. Na przyszłość fajna klauzula dzięki której unikają problemów od inwestorów, ale póki co nie sądzę, aby z niej mieli korzystać.


Mam nadzieję, że ten krótki wstęp zarysował postać serwisu i w miarę wyczerpał temat. Póki co więcej ciekawych informacji mi do głowy na temat e-monero nie przychodzi, więc jako jego twórca oczywiście zgłaszam się na królika doświadczalnego i zakładam konto w serwisie. Najpóźniej za miesiąc wrzucę tu parę nowych informacji, tym razem już z autopsji. A póki co, zapraszam do dyskusji na temat serwisu jak i całego zjawiska social lending-u.


Gdyby kogoś temat zainteresował, chciałby zobaczyć z czym i jak to się je lub po prostu chce kolejny serwis do dywersyfikacji portfela, zapraszam.


Reflink - dla dobrych duszyczek

Czysty link - dla złych i niedobrych zachodnich kapitalistów, którzy nie chcą poratować dyszką biednego studenta


#sociallending #pożyczkispołecznościowe #pożyczki #emonero #e-monero #kokos #capitalclub #finansowo


RE: e-MONERO - emonero.pl - Workis - 24-04-2017 19:33

Miałem napisać aktualizację, więc pisze. Smile
Chciałem poczekać do 17 z informacją (zaraz napisze dlaczego), a że w tygodniu średnio mam czas pisać to pisze dopiero dzisiaj. Smile

Mój test wygląda następująco:
Wpłaciłem testowo 400 PLN. Zostało to podzielone na 6 pożyczek:
Pożyczka A - 30 PLN
Pożyczka B - 60 PLN
Pożyczka C - 70 PLN
Pożyczka D - 90 PLN
Pożyczka E - 50 PLN
Pożyczka F - 100 PLN

Pożyczki A do D spłacone bez problemu w terminie, odsetki i kapitał wróciły na konto bankowe. Przelewy robią co mniej więcej 2 tygodnie, więc mamy spokój - nic nie musimy zlecać, a pieniądze często trafiają na konto.

Pozostałe czyli E i F - niestety, w terminie spłaty się nie doczekałem. Pożyczka E miała datę spłaty wyznaczoną na 19 marzec i obecnie pożyczkobiorca ma na sobie windę (windykacje) przeprowadzoną przez serwis. Pożyczka F została przedłużona przez wnioskodawcę do 17 kwietnia (stąd właśnie mój poślizg z postem), ale nadal spłaty nie ma.

W związku z pożyczkami E i F napisałem e-mail - co z cesją przeniesienia wierzytelności. Odpowiedź ekspresowa - że w wypadku mojego konta została zaznaczona opcja automatycznego zawarcia przeniesienia wierzytelności (tak zaznaczyłem przy rejestracji, opcja autocesja czy coś w ten deseń), czyli 91 dnia wymagalności pożyczki (dni po terminie spłaty) cesja zostanie zawarta, a pieniądze trafiają na moje konto.

Podsumowując:
- Support na bardzo duży plus. Wiadomo co gdzie i jak i widać, że serwis dba o użytkownika.
- Pożyczkobiorcy - trochę popełniłem błąd, bo za mało wpłaciłem. Myślałem, że rzeczywiście automat rozrzuci to 400 PLN na 20-40 pożyczek i będzie fajna statystyka, ale trzeba było wpłacić jednak z chociaż 2 koła, żeby przy takim podziale inwestycji coś się dowiedzieć.
- System - przy próbie dodania środków pojawia się informacja, że nie mogę tego zrobić (1 przelew na rok, odsyłam do 1-szego postu w temacie). Nie wiem czy oznacza to, że jak wróci mi na konto 400 PLN to czy mogę znowu wpłacić 400, czy nie wchodzi to w grę. W tym drugim wypadku system dostaje bardzo dużego minusa. 
- Opłacalność - Pożyczki na 2-4 tygodnie z oprocentowaniem w skali roku 10% bez dodatkowych bonusów - całkowity bezsens. Zamrażanie kapitału na czas od miesiąca do nawet i 4 miesięcy w zamian za pół procenta czy procent mija się z celem.

Czekam ogólnie na zmiany w serwisie, bo ostatnie 2 punkty go według mnie skreślają. Póki co polecam jednak oklepanego Kokos-a i nieco nowszego Capital-Club.


pozdrawiam serdecznie Smile