Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kolejny blog. Kilka pytan. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Kolejny blog. Kilka pytan. (/Temat-Kolejny-blog-Kilka-pytan-143743)



Kolejny blog. Kilka pytan. - DonWestbam - 03-02-2017 09:24

Witam. Przygotowuje sie do postawienia kolejnego bloga pod hacki. Glownym pytaniem jest czy warto zaznaczyc zeby nie byl indeksowany? Zastanawiam sie nad tym poniewaz nie mam zbyt wiele czasu na budowe strony i zajmie mi to okolo 2 miesiace zanim zaczne na niej postowac.

Wolal bym zeby strona niepokazywala sie w googlach zanim nie zostanie ukonczona? Czy brak indeksowania w takiej systuacji to dobre rozwiazanie?


RE: Kolejny blog. Kilka pytan. - rachman - 03-02-2017 09:52

Jak ma nie być indeksowany to wrzuć najlepiej pustą stronę jako stronę główną z meta noindex itd. Roboty mogą ale nie muszą się "słuchać" znaczników więc jak nie chcesz by coś wpadło do sieci to tego nie wrzucaj.

Zerknij: https://support.google.com/webmasters/answer/93710?hl=pl

Cytat:Pamiętaj, że niektóre roboty mogą inaczej interpretować instrukcję noindex. W efekcie w innych wyszukiwarkach strona może się wciąż pojawiać w wynikach wyszukiwania.



RE: Kolejny blog. Kilka pytan. - DonWestbam - 03-02-2017 10:14

Tak tak tak to wiem ze moga lecz nie musza mnie sluchac. Chce zeby blog juz byl w sieci, chce go budowac ale zeby nie byl indeksowany. Jak zaindeksuja to zaindeksuja. Nie wiem czy dobrze mysle, tak mi po prostu przez glowe przeszlo ze moze lepiej by bylo gdyby podczas budowy jednak nie trafilo to do indeksu.

Po prostu kombinuje na swoja korzysc Big Grin


RE: Kolejny blog. Kilka pytan. - rachman - 03-02-2017 10:45

Ma być dostępny ale nie indeksowany... Budować można bez dawania dostępu z netu no ale jak tak wolisz ok Smile Wrzuć noindexy na wszelki wypadek itd. I tyle. Skoro ma być strona dostępna a nieindeksowana tylko to inaczej chyba nie da się zabezpieczyć... mi nic do głowy nie przychodzi na razie by boty wstrzymać z robotą Wink robots.txt też pewności nie daje a nawet jak na podanej stronie wyżej kombinacje w nim mogą różny efekt dać.

Cytat:Ważne: Aby tag noindex działał poprawnie, nie możesz blokować strony w pliku robots.txt

Co ważne... by boty nie ignorowały "noindex" muszą stronę... zaindeksować Sex

Cytat:Aby znaleźć metatagi na Twojej stronie, musimy ją zindeksować, istnieje więc niewielkie ryzyko, że Googlebot przeoczy metatag noindex.