Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. (/Temat-Jaka-forma-podatku-Jak-sie-rozliczyc-Pilne-142997)



Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - RyV - 16-01-2017 15:28

Witam.
Od Stycznia tego roku zacząłem zarabiać poprzez internet, moje dochody nie są regularne, nie posiadam także działalności gospodarczej, wynajmuje miejsce reklamowe jak zapewne większość z titjeszych ludzi. W jaki sposób powinienem rozliczać się z Urzędem Skarbowym, w jakiej formie to zrobić? Prosiłbym o pomoc, bo jestem w tym zielony.


RE: Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - rachman - 16-01-2017 20:03

Wypłaciłeś coś już? Nie. Więc póki co nie masz co rozliczać nie piekl się więc tak tylko poczytaj w tym dziale masz wiele razy od a do z opisane jak najem rozliczać. Ogólnie wpłacać zaliczki do 20 kolejnego miesiąca, potem po roku podatkowym pit-36 i rozliczasz wszystko ładnie. Jeśli wybierzesz ryczałt to już deko inaczej - tak jest taniej bo mniej podatku płacisz no i trzeba zgłosić to naczelnikowi US... niby do stycznia jakoś ale jak nie wypłacisz to możesz wtedy kiedy osiągniesz 1 dochód z tego tytułu - znaczy się wypłacisz kasę na konto/procesor itp. ale opisane wszystko jest w dziale. Inna sprawa że określenie "nie regularne" dla Ciebie może spełniać zasadę nie regularności ale dla urzędnika ta nie musi być Wink


RE: Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - RyV - 16-01-2017 20:49

(16-01-2017 20:03)rachman napisał(a):  Wypłaciłeś coś już? Nie. Więc póki co nie masz co rozliczać nie piekl się więc tak tylko poczytaj w tym dziale masz wiele razy od a do z opisane jak najem rozliczać. Ogólnie wpłacać zaliczki do 20 kolejnego miesiąca, potem po roku podatkowym pit-36 i rozliczasz wszystko ładnie. Jeśli wybierzesz ryczałt to już deko inaczej - tak jest taniej bo mniej podatku płacisz no i trzeba zgłosić to naczelnikowi US... niby do stycznia jakoś ale jak nie wypłacisz to możesz wtedy kiedy osiągniesz 1 dochód z tego tytułu - znaczy się wypłacisz kasę na konto/procesor itp. ale opisane wszystko jest w dziale. Inna sprawa że określenie "nie regularne" dla Ciebie może spełniać zasadę nie regularności ale dla urzędnika ta nie musi być Wink

Wypłaciłem w tym miesiącu już ponad 2000 zł dlatego pytam. A tak apropo - ryczałt mogę mieć bez DG?


RE: Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - rachman - 16-01-2017 21:01

To jak chce się konkrety to trzeba pisać od razu a nie na jasnowidzenie liczyć Wink Jest połowa miesiąca mniej prawdopodobne się wydawało że ktoś zaczął zarabiać dopiero co i już wypłacił niż że dopiero składa na wypłatę...
Ryczałt możesz mieć bez DG.
Sam wybierasz albo normalnie albo ryczałtem się rozliczasz jak nie masz DG z najmu powierzchni www.


RE: Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - RyV - 16-01-2017 22:06

(16-01-2017 21:01)rachman napisał(a):  To jak chce się konkrety to trzeba pisać od razu a nie na jasnowidzenie liczyć Wink Jest połowa miesiąca mniej prawdopodobne się wydawało że ktoś zaczął zarabiać dopiero co i już wypłacił niż że dopiero składa na wypłatę...
Ryczałt możesz mieć bez DG.
Sam wybierasz albo normalnie albo ryczałtem się rozliczasz jak nie masz DG z najmu powierzchni www.

Dzięki za informacje, dowiedziałem się co chciałem Smile Jeszcze jutro wpadnę do US to dopytam o szczegóły.


RE: Jaka forma podatku? Jak sie rozliczyć? Pilne. - rachman - 16-01-2017 23:59

Jasne lepiej dopytać. Wpierw zerknij w temat w dziale o ryczałcie jest ładnie opisane - łatwiej zrozumieć wtedy jak urzędnik rzuca hasłami Wink