Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? (/Temat-Strona-zamula-czy-to-wina-nazwa-pl-142213)

Strony: 1 2 3


Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 28-12-2016 22:17

Witam! Od czasu gdy zapłaciłem za utrzymania servera w nazwa.pl moja strona mocno zaczęła zamulać. Kiedyś otwierała mi się dosłownie z automatu, teraz muszę czekać po kilkadziesiąt sekund ... Myślałem że może wina po stronie neta, ale to mogę wyeliminować. Może wtyczki ? Ale to raczej też odpada ponieważ zawsze używam tych samych, może dodałem ze 2 nowe ale testowałem i gdy były zainstalowane jak i bez nich i dale to samo.

Wpada mi jeszcze jedno do głowy. Czy może być to wina śmietnika na serverze ? Mam tam sporo różnych folderów/pozostałości po stronach których już nie prowadzę itp.

Utrzymanie serwera opłacałem jakieś 2 miesiące temu no i wtedy się to zaczęło, a skasowali mnie 700 zł wliczając w to przedłużenie jeden domeny Big Grin

Bloga mam na WordPressie jak by co. Ale może warto by było przenieść calutką stronę na inny serwer i potestować jak tam się sprawuje ? Polecił by mi ktoś jakiś serwer który mógł bym chociaż tydzień używać za darmo w celu testów?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi Wink


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - radek0389 - 28-12-2016 22:26

Mam od kilku lat strony na serwerach lh.pl i zero problemów, place 100 zl rocznie za jeden serwer. W nazwa kiedyś miałem na testy, to mi zablokowali ze względu na duży ruch a serwer z grupy "biznes" za kilkaset zł rocznie, odradzam siedzenie u nich.


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 28-12-2016 22:41

No w sumie problemy mam od kiedy strona dziennie liczy minimum 2k unikalnych wejść ... na lh.pl jest możliwość próby za darmo ?

Kurde jeszcze strony z serwera na serwer nie przenosiłem Big Grin


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DzejkobPL - 28-12-2016 22:52

700 zł... Nazwa.pl....

Jeśli nic nie grzebałeś, to może stosują takie triki, abyś płacił jeszcze więcej na rok. Lol



Co to za skrypt? Tylko jedna strona stoi na tym 'serwerze'?



Od siebie polecę MyDevil.net, teraz masz promo -40% + możesz użyć kodu rabatowego -20% -> Z2SVMB6SEV.



RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - Karewer - 28-12-2016 23:00

@[DzejkobPL]
(28-12-2016 22:17)DonWestbam napisał(a):  Bloga mam na WordPressie jak by co. Ale może warto by było przenieść calutką stronę na inny serwer i potestować jak tam się sprawuje ? Polecił by mi ktoś jakiś serwer który mógł bym chociaż tydzień używać za darmo w celu testów?



RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DzejkobPL - 28-12-2016 23:02

Aj, nie zauważyłem. ;-)

Don, masz jakieś wtyczki nulledowe czy wszystko legal? Instalowałeś coś w ostatnim czasie?


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 28-12-2016 23:42

Nulledów brak, w ostatnim czasie dodałem tylko WP Touch Mobile, jakoś tak, ale to raczej dobra wtyczka i zdaje mi się ze to nie ona robi bałagan .. Słyszałem że właśnie nazwa.pl lubi zamulać ..

Zapłaciłem im tyle z tego względu że stoi tam kilka moich blogów oraz strona firmowa .. A nie miałem totalnie czasu żeby pokombinować coś z przenoszeniem się na inny serwer :D Ale chyba teraz będzie trzeba póki wolne :D


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - Marcin0292 - 29-12-2016 07:32

Sprawdź sobie w panelu wykres obciążenia, jeśli masz dużo wpisów na blogu to sama treść bez odpowiedniej wtyczki potrafi zamulić, zainstaluj sobie WP super cache o ile nie masz Smile


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - rozekrr - 29-12-2016 09:38

Podstawowe pytanie, czy strona jest zoptymalizowana pod względem seo? Patrzyłeś audyt seo? Bardzo dużo błędów może taki test wywalić, a po ich usunięciu strona znacząco przyśpiesza. Ostatnio optymalizowałem swojego bloga i niebo a ziemia w szybkości ładowania bloga.

Pzdr Smile


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 29-12-2016 09:52

W statystykach nie widzę niczego dziwnego czy niepokojącego .. Wp Super Cache mam, skonfigurowaną raczej dobrze bo z WPZem chyba ją ustawiałem. Ale czy jest włączona czy nie to nie ma różnicy Tongue

Ponawiam pytanie o serwer, jest jakiś który polecacie z możliwością testu ? Zdecydowałem że przeniosę strony

@[rozekrr] a zarzucił byś jakimś linkiem Big Grin ? Audytu SEO nie patrzyłem, pod kontem pozycjonowania chyba nie jest źle bo mam kilka słów w wysokich pozycjach google, ale z chęcią poczytam o tym audycie Wink