Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Coś co mnie irytuje... "te forum" - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Coś co mnie irytuje... "te forum" (/Temat-Cos-co-mnie-irytuje-te-forum-141813)

Strony: 1 2


Coś co mnie irytuje... "te forum" - MrocznyKILL - 19-12-2016 19:29

Nie jestem specem od polskiego a wręcz za czasów szkolnych najlepszych ocen z naszego ojczystego języka nie miałem. Jest coś co jest niby podobno poprawne ale drażni mnie niemal tak jak na niektórych działa np. pocieranie styropianu. Chodzi o "te".

Niezmiennie i od zawsze gdy słyszę "te forum" "te wideo" itp to aż mi zwoje w mózgu prostuje i język zwija.

Co region to obyczajTongue W moim regionie naturalnie brzmi "to forum" "to wideo" a "te" zostawiany dla np. "te kobiety" "te samochody"


Temat może dla niektórych śmieciowy ale dział odpowiedni Tongue Dla mnie temat bardzo ważny bo interesuje mnie wasza opinia jak to u was wygląda?


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - MilanFan - 19-12-2016 19:37

U mnie również używa się "to" dla liczby pojedynczej, a "te" dla mnogiej.
Mnie tutaj na forum denerwuje, gdy ktoś napisze "tyś", a chodzi mu o tysiące...


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - Adriano42 - 19-12-2016 19:43

Ja też zawsze używam określenia "to forum" a nie "te forum".


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - rachman - 19-12-2016 19:45

Nie zauważyłem takich wypowiedzi... jak już to ja używam "to forum" i "te fora". Czyli "te" raczej dla l. mn.


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - MrocznyKILL - 19-12-2016 19:47

(19-12-2016 19:37)MilanFan napisał(a):  U mnie również używa się "to" dla liczby pojedynczej, a "te" dla mnogiej.
Mnie tutaj na forum denerwuje, gdy ktoś napisze "tyś", a chodzi mu o tysiące...

Szczerze mówiąc sam czasem używam "tys" ale "s" a nie "ś" choć bardzo rzadko na rzecz "k" to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie Smile

Co do "te" kumulację obserwuję na YT jakaś nowa moda czy co w realu bardzo rzadko można usłyszeć nietypowe zastosowanie "te".


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - Czaq - 19-12-2016 19:50

Nie przesadzajmy. Idąc takim myśleniem możemy wszystkim się przejmować i... zwariowac od te rzeczy Lol


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - szykiryki - 19-12-2016 20:00

Mnie bardziej denerwuje brak przecinków Jerk


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - rachman - 19-12-2016 20:03

E no to jak YT to pewnie "młodzi". Dzieciaki często używają skrótów, przekręceń itd. Jak słucham nieraz siostrzeńca to sam nie wiem czy się śmiać czy płakać nad przyszłością postępującej dysmózgii w gimbazie Wink Niedbałość lub przekręcanie w wymowie słów, wyróżnianie się, skróty słowne przenoszone z netu itp. jak np. to żenujące "lol" itp. no nie zrobisz z tym nic. Takie czasy, tacy rodzice, takie dzieci, długo by tłumaczyć Wink Wszystko po trosze ma na to wpływ z tego co wiem śledząc tego typu zjawiska. Olać to, nic nie poradzisz na to.

@szykiryki z tym że przecinki są mniej intuicyjne Wink tu nawet starzy wyjadacze mają czasami problemy Wink


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - MrocznyKILL - 19-12-2016 20:16

(19-12-2016 20:00)szykiryki napisał(a):  Mnie bardziej denerwuje brak przecinków Jerk

To chyba coś o mnie CoolTongue


RE: Coś co mnie irytuje... "te forum" - radek0389 - 19-12-2016 20:30

(19-12-2016 19:37)MilanFan napisał(a):  U mnie również używa się "to" dla liczby pojedynczej, a "te" dla mnogiej.
Mnie tutaj na forum denerwuje, gdy ktoś napisze "tyś", a chodzi mu o tysiące...

Tak odnośnie tych tyś. To zawsze rzuca mi się w oczy, jak ktoś publikuje, np.
"mam 5000 tyś wejść na stronę" i traktuje to jako liczbę 5000 a nie jako 5 milionówTongue

A irytujące, to jest dla mnie, jak ktoś nie używa znaków interpunkcyjnych, pisze bez składni, nie buduje poprawnych zdań, pisze... bez sensu. W stylu robaczków i innych forumowych spamerów, zwyczajnie w "debilny" sposóbLol

A druga sprawa, to jak użytkownicy stażowi, dla "żartu" piszą "ktury, rzyjemy, dópa" w sposób nagminny, myśląc że są śmieszni i fajniTongue


ps. Nie jestem żadnym maniakiem poprawnej polszczyzny itp. Pewnie w dużej części moich postów, ktoś mógłby wypunktować moje gafy, ale nie lubię wpadać w skrajności i pisać/czytać wypowiedzi w stylu głupka.