Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
BTC-pytanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Bitcoin (/Forum-Bitcoin-372)
+---- Wątek: BTC-pytanie (/Temat-BTC-pytanie-141766)



BTC-pytanie - Mr Joker - 18-12-2016 17:47

Czy jak mam kasę w portfelu 4coins(w postaci BTC), nie wyplacilem tego jeszcze na konto bankowe, muszę się rozliczać?

Jak coś, jeszcze nie mam nic BTC Undecided


RE: BTC-pytanie - nik5pl - 18-12-2016 18:21

Bitcoin jest anonimową walutą, z czego chcesz się rozliczać? Ewentualnie przy wypłacie na konto bankowe. Chociaż to też jest pod znakiem zapytania czy trzeba.


RE: BTC-pytanie - rachman - 18-12-2016 21:02

Jak sprzedasz BTC masz obowiązek zapłaty podatku. Jeśli wymienisz go na jakieś inne materialne dobra to też zachodzić może taki obowiązek ale póki se to leży i nie śmierdzi to może leżeć jak długo chcesz Wink

p.s. nie jest żadną anonimową walutą. Jest kryptowalutą jak już musi ktoś to zwać walutą a wg naszego prawa nie jest prawnym środkiem płatniczym. To jak złote kamyki. Nie waluta ale jak wymienisz/sprzedasz wtedy automatiko haracz musisz płacić. Np. jak wymienisz bejce na golfa to któryś też musi zapłacić mimo że nie płacicie kasą. Wymiana dóbr - barter czy jakoś tak to prawo określa.


RE: BTC-pytanie - Meloman - 19-12-2016 00:28

(18-12-2016 17:47)Mr Joker napisał(a):  Czy jak mam kasę w portfelu 4coins(w postaci BTC), nie wyplacilem tego jeszcze na konto bankowe, muszę się rozliczać?

Jak coś, jeszcze nie mam nic BTC Undecided
@[Mr Joker] Pierwsze co - nie trzyma się środków na 4coins. To nie jest portfel, to jest po prostu kantor. Wpłacasz na niego PLN, kupujesz BTC i szybko wypłacasz na portfel i trzymasz środki u siebie, a nie na jakiejś stronce. Pamiętaj o tym, że 4coins może zawsze się zawinąć z twoimi środkami, tak jak to zrobił Bitcurex i co wtedy? Pamiętaj o tym, bo potem może być płacz i to potężny.
Dla zobrazowania sytuacji, jak się kończy trzymanie BTC u kogokolwiek na stronie: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=19856
Takie tam 87 stron tematu Wink

Dla przykładu obowiązek zapłaty podatku powstaje w momencie, kiedy zarobiłeś np. na różnicy kursowej i wypłaciłeś na konto bankowe [kupiłeś BTC za 3000, sprzedałeś za 3400].
Pozdrawiam.


RE: BTC-pytanie - Mr Joker - 19-12-2016 06:35

Bardzie dziękuję wszystkim za pomoc, można zamknąć.