Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zwolnienie lekarskie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: zwolnienie lekarskie (/Temat-zwolnienie-lekarskie-141747)



zwolnienie lekarskie - patryk6176 - 18-12-2016 05:35

Witam mam male pytanie odnosnie zwolnienia lekarskiego a dokladniej chodzi mi o to kogo nip powinienem podac. Pracuje w gestampie i jestem zatrudniony przez agencje pracy tymczasowej manpower.


RE: zwolnienie lekarskie - DonWestbam - 18-12-2016 07:33

Ja w takiej sytuacji kiedys kiedys gdy bylem zatrudniony przez posredniczace biuro ktore kasowalo ze mnie kase to i tak dawalem nip pracodawcy, posrednik nawet nie wiedziial ze bylem chory. Nie wiem czy ogolnie jest to w mysl prawa ok ale nikt mi nie marudzil


RE: zwolnienie lekarskie - Dropsmaker - 18-12-2016 14:40

ja podawałem pracodawcy, nie pośrednika i też nikt się nie pultał.


RE: zwolnienie lekarskie - rachman - 18-12-2016 21:10

A niby kto ma się pultać? Nikt tego na dzień dobry nie sprawdza przecież... W razie kontroli dopiero to sprawdzają i wtedy może być kłopot. NIP wpisujesz pracodawcy. Nie wiesz kto nim jest??? Z kim człowieku masz umowę podpisaną? To jest Twój pracodawca. Nie wiem czy to zakład pracy czy pośrednik ale warunki umowy przyjmujesz tego z kim masz umowę i to on za Ciebie płaci składki a nie ktoś inny bo niby z jakiej paki? Z "dobrego serca" mimo że nie musi? Umowa określa kto twym pracodawcą, jakie stawki masz, warunki itd. To ten podmiot Ci płaci wypłatę więc i składki - podawać NIP musisz płatnika składek czyż nie?


RE: zwolnienie lekarskie - patryk6176 - 19-12-2016 16:10

Dzieki za odpowiedzi juz wszystko wiem, temat mozna zamknac


RE: zwolnienie lekarskie - Filip_Sony - 19-12-2016 16:25

Nie chcę odgrzebywac ale dla pewności napiszę jeszcze tylko': nip agencji zatrudnienia. To w niej jesteś formalnie zatrudniony i tylko uświadczysz usługi dla faktycznego pracodawcy