Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Oszukanie urządu celnego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Oszukanie urządu celnego (/Temat-Oszukanie-urzadu-celnego-14149)

Strony: 1 2 3


Oszukanie urządu celnego - Vesperus - 26-09-2010 13:20

Chciałbym zamówić paczkę przez firmę Plus Express lecz nie wiem co mi grozi jeśli celnik otworzy paczkę i zobaczy że nie ma ona wartości np. 20$ (tak jak wpisałem) tylko dużo większą wartość np 200$. Wydaje mi się że mogą mnie oskarżyć o próbę oszustwa państwa.

Proszę o wyczerpującą odpowiedź Smile


RE: Oszukanie urządu celnego - Bolt - 26-09-2010 13:26

Celnik nie ma prawa otworzyc paczkę


RE: Oszukanie urządu celnego - BartuS - 26-09-2010 13:28

Mylisz się. Ma prawo


RE: Oszukanie urządu celnego - Bolt - 26-09-2010 13:32

Jakoś nie słyszałem by ktoś pisał że dostał otwartą paczkę... Np. użytkownik ziomek zamówił macbooka i celnik dzwonił i pytał co jest w środku. Mógł przecież wg tego co napisałes otworzyć..


RE: Oszukanie urządu celnego - MotorniczyTramwaju - 26-09-2010 13:36

Otwieraja chyba gdy wykryja cos nielegalnego czy cus Tongue Nie martw sie i zamawiaj z obnizona wartoscia, nie tylko ja dostalem paczke bez cla/vatu od PE Smile


RE: Oszukanie urządu celnego - BartuS - 26-09-2010 13:42

Mi iPoda otworzyli. Zależy od celnika


RE: Oszukanie urządu celnego - haggard - 26-09-2010 13:44

To nie może zależeć od celnika, mają prawo albo nie mają prawa do tego.


RE: Oszukanie urządu celnego - Vesperus - 26-09-2010 14:47

jeśli BartuŚ-owi otworzyli to chyba istnieje możliwość że odkryją co jest w paczce z PE, tylko nie wiadomo jakie się z tym wiążą konsekwencje


RE: Oszukanie urządu celnego - Monster - 26-09-2010 17:13

Jak by do mnie zadzwonili i się pytali co jest w środku paczki z PE to co mam powiedzieć żeby się odpier***** ? Nie chce żeby rozpakowali moje nano :/


RE: Oszukanie urządu celnego - cpr - 26-09-2010 18:38

, ale niektórzy bredzą. Każdy celnik może otworzyć przesyłkę celem jej sprawdzenia. To, że do kogoś zadzwoniono i grzecznie zapytano- niczego nie zmienia. Przepisy są jasne; to jest ich praca i mogą w każdej chwili otworzyć paczkę, która przez "nich" przechodzi.

Natomiast jeżeli okaże się, że cena np. towaru jest zaniżona to słyszałem od wujka, że oni mają jakieś tam rozporządzenia i sami wyliczają wartość wg., której nakładają opłaty.