Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! (/Temat-Reklamodawcy-ogladaja-Nas-przez-kamerki-internetowe-141396)



Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! - MrocznyKILL - 10-12-2016 09:52

Witajcie. Jak pewnie wielu z Was wie zarabiam w kilku buxach... ale spokojnie dziś nie o tym. Jedyna informacja to źródło skąd podejrzenia umieszczone w tytule wątku. Zarabiając sobie na ClixSense wczoraj miałem 3 reklamy po niemal 1$ każda gdzie miałem oglądać filmik przez 6 minut (reklama coca coli ,nesti i czegoś tam jeszcze chyba Tongue).
Niby nic szczególnego a JEDNAK aby zaliczyć filmik musiałem udostępnić swoją kamerkę internetową aby fachowcy od marketingu mogli sobie pooglądać moje reakcje podczas oglądania ich reklam.
Może nie dziś nie jutro ale jak sądzicie czy w przyszłości oglądając przysłowiową reklamę na youtube reklamodawca będzie mógł Nas podglądać a może już to robią? Co o tym sądzicie?


RE: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe. - Captain - 10-12-2016 11:09

Cytat:Niby nic szczególnego a JEDNAK aby zaliczyć filmik musiałem udostępnić swoją kamerkę internetową aby fachowcy od marketingu mogli sobie pooglądać moje reakcje podczas oglądania ich reklam.
Może nie dziś nie jutro ale jak sądzicie czy w przyszłości oglądając przysłowiową reklamę na youtube reklamodawca będzie mógł Nas podglądać a może już to robią? Co o tym sądzicie?

Skoro pytali Cię o zgodę na użyczenie kamerki i było to całkowicie dobrowolne to nie ma żadnego problemu. Zmień więc ten prowokacyjny tytuł tematu.


RE: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe. - MrocznyKILL - 10-12-2016 11:40

(10-12-2016 11:09)Captain napisał(a):  
Cytat:Niby nic szczególnego a JEDNAK aby zaliczyć filmik musiałem udostępnić swoją kamerkę internetową aby fachowcy od marketingu mogli sobie pooglądać moje reakcje podczas oglądania ich reklam.
Może nie dziś nie jutro ale jak sądzicie czy w przyszłości oglądając przysłowiową reklamę na youtube reklamodawca będzie mógł Nas podglądać a może już to robią? Co o tym sądzicie?

Skoro pytali Cię o zgodę na użyczenie kamerki i było to całkowicie dobrowolne to nie ma żadnego problemu. Zmień więc ten prowokacyjny tytuł tematu.

Źle zinterpretowałeś to co chciałem przekazać. To że Clix zapytał nie znaczy że inni pytają. Jak widać dla reklamodawców oglądanie twarzy potencjalnego klienta jest bardzo ważne skoro tak dużo za to zapłacili. Niby 1 $ dla oglądającego ale zysk dla clixsense, dodatkowa premia dla uplina, dodatkowe premie za bonus, zysk dla pośrednika zlecającego reklamę (nie sądzę aby coca cola zgłosiła się bezpośrednio do Clixa) i przemnóż to razy ilość aktywnych w Clix i przez 3 kampanie. Teraz weźmy na widelec właśnie tego pośrednika czy naprawdę uważasz że 100% z nich to uczciwe osoby? Jesteś na forum o zarabianiu w sieci i wiesz do czego ludzie są zdolni dla kasy a jednocześnie widzę wątpisz w to że jakiś pośrednik dla zdobycia realnych reakcji ludzi na produkt jest w stanie posiłkować się niekoniecznie w 100% moralnymi technikami.


RE: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! - Captain - 10-12-2016 11:57

Cytat:Źle zinterpretowałeś to co chciałem przekazać. To że Clix zapytał nie znaczy że inni pytają.

No przecież musisz zezwolić w przeglądarce na używanie kamery przez daną witrynę.

Bez tego to musieliby Ci się do komputera włamywać aby odpalić Twoją kamerke i Cię podglądać. Ale to już jest mocno nielegalne i wymaga też sporo fatygi. Wątpie aby jakikolwiek reklamodawca tak robił. Więcej z tym zachodu i ryzyka niż to warte.


RE: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! - MrocznyKILL - 10-12-2016 12:06

(10-12-2016 11:57)Captain napisał(a):  
Cytat:Źle zinterpretowałeś to co chciałem przekazać. To że Clix zapytał nie znaczy że inni pytają.

No przecież musisz zezwolić w przeglądarce na używanie kamery przez daną witrynę.

Bez tego to musieliby Ci się do komputera włamywać aby odpalić Twoją kamerke i Cię podglądać. Ale to już jest mocno nielegalne i wymaga też sporo fatygi. Wątpie aby jakikolwiek reklamodawca tak robił. Więcej z tym zachodu i ryzyka niż to warte.

Na komputerach jest nieco trudniej to fakt. Ale gdybym był takim potencjalnym pośrednikiem uderzyłbym w użytkowników smartfonów. Wiele osób przez pół dnia wgapia się prosto w kamerkę. I jeszcze często te aplikacje niewiadomego pochodzenia...Idea To wszytko jest banalnie proste do zrealizowania. Teraz będzie pasowała tu pewna ludowa mądrość w nieco rozwiniętej wersji Tongue : Jeśli ktoś uważa że czegoś nie da się zrobić bo za dużo z tym zachodu to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie zabierze się za to i to zrobi.


RE: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! - selfie - 10-12-2016 12:07

Przede wszystkim jestem zdziwiony, że Coca-Cola a raczej pośrednik zajmujący się kampanią chciał korzystać z usług mniejszych firm kiedy sami posiadają gigantyczne centra technologiczne, ale do rzeczy. Wyraziłeś zgodę, wątpię by bez tej zgody ktokolwiek ryzykował gigantyczne straty w postaci zaufania, wizerunku i pieniędzy- myślę, że nie chcieli oglądać twoich "reakcji" bo mało kto używa jakiejkolwiek mimiki podczas oglądania reklam, a raczej chcieli zaobserwować ruch gałek ocznych by sprawdzić na jakie elementy w jakich miejscach zwróciłeś szczególną uwagę. To już oczywiście tylko teoria, może zwyczajnie chcieli być pewni że obejrzałeś reklamę? Z drugiej strony byłaby to mało skuteczna reklama.


RE: Reklamodawcy oglądają Nas przez kamerki internetowe?! - MrocznyKILL - 10-12-2016 12:30

(10-12-2016 12:07)selfie napisał(a):  Przede wszystkim jestem zdziwiony, że Coca-Cola a raczej pośrednik zajmujący się kampanią chciał korzystać z usług mniejszych firm kiedy sami posiadają gigantyczne centra technologiczne, ale do rzeczy. Wyraziłeś zgodę, wątpię by bez tej zgody ktokolwiek ryzykował gigantyczne straty w postaci zaufania, wizerunku i pieniędzy- myślę, że nie chcieli oglądać twoich "reakcji" bo mało kto używa jakiejkolwiek mimiki podczas oglądania reklam, a raczej chcieli zaobserwować ruch gałek ocznych by sprawdzić na jakie elementy w jakich miejscach zwróciłeś szczególną uwagę. To już oczywiście tylko teoria, może zwyczajnie chcieli być pewni że obejrzałeś reklamę? Z drugiej strony byłaby to mało skuteczna reklama.

Masz racje chodziło o oczy coś tam w instrukcji jak się ustawić przed kamerką było o oczach z tego co kojarzę. Tak również zaznaczę Clix zrobił to w 100% legalnie.

Clix i jego legalna technika jedynie jest źródłem i dowodem na takie praktyki. Zastanawia mnie jedynie to czy inni mniejsi gracze są gotowi na niekoniecznie legalne zagrywki (niezależnie od urządzenia telefon, tablet, telewizor czy lodówka albo lusterko łazienkowe... z tego co widzę jak jeżdżę po europie na targi już za kilka lat nawet i sracz będzie podłączony z internetem i z wbudowaną kamerką) . Wkładają kamerki +neta wszędzie może to bajerancje facepalm ale mało kto zdaje sobie sprawę z zagrożeń. Przykładowa kamerka z lusterka łazienkowego.... 1 2 3 witamy na stronkach +18 Sex