Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? (/Temat-Do-seo-dobrze-miec-strony-na-roznych-ip-141130)



Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - szymon1051 - 02-12-2016 13:15

Do seo dobrze mieć strony na różnych ip?
Pytam bo znalazłem gdzieś (już nie pamiętam Smile) ofertę hostingu pod seo i było podkreślone że mają 1000 adresów IP.


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - Liromir - 02-12-2016 13:17

Dobre zróżnicowanie adresów IP utrudnia wykrycie stron zapleczowych przez Google należących do tego samego właściciela. Czyli jeżeli przykładowo posiadasz/budujesz kilka stron, na których są linkowane inne strony to lepiej jest gdy linkowana strona ma inny adres ip, a już zdecydowanie najlepiej gdy ipv6


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - krutek90 - 02-12-2016 13:19

Jeżeli planujesz budować zaplecze, to jak najbardziej polecam, tylko co z tego że 1000 IP, jak większość to te same klasy, szukaj ofert z jak największą ilością IP o różnych klasach C.

Pozdrawiam


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - Marcin0292 - 02-12-2016 16:18

Miej różne adresy IP, połącz wszystko w jedno konto Google Analytics Big Grin


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - szymon1051 - 02-12-2016 20:57

Lepiej pod jedno Google AdSense Smile.


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - rachman - 03-12-2016 02:11

Zróżnicowanie zawsze w cenie - czy chodzi o adresy IP czy follow/nofollow itd. Staraj się zdobywać i tworzyć naturalnie wyglądające linkowanie.


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - szymon1051 - 03-12-2016 02:17

Nie tworząc nowego tematu.

Poczytałem co to jest zaplecze w seo bo nie wiedziałem Smile i w jednym z tematów było by na stronach zapleczowych, umieszczać reklamy by się ich koszt zwrócił. Było tam wymienione google adsense. Adsense przejdzie na takich stronach? Można zrobić drugie konto ale do wypłaty nie trzeba podać prawdziwych danych, czy może przejdzie Jan Kowalski i jakieś drugi adres konta?


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - rachman - 03-12-2016 02:50

Adsense? Ale jak masz różne IP na nich a 1 konto adsense podepniesz to na kij Ci te różne IP jak będą wiedzieć że te wszystkie strony należą do 1 osoby? Niech ktoś poprawi ale gogiel wg mnie ma dostęp do powiązań od adsensa.
Nie zwróciło by się tylko byś stracił Wink
Zaplecze to zaplecze ale jakąś wartość też musi mieć by dawało moc głównej stronie. Jak nasrasz reklam tylko to co to za moc będzie... Ja podpiął bym różne systemy czy programy partnerskie nie współpracujące z goglem by nie wykrył że całe zaplecze jest fałszywe - bo to oznaczałoby efekt odwrotny do zamierzonego.


RE: Do seo dobrze mieć strony na różnych ip? - krutek90 - 03-12-2016 02:56

Jak zaplecze, to tylko w takim schemacie: Zaplecze => Strona dla ludzi.