Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? (/Temat-Dzialalosc-gospodarcza-Internetowy-biznes-140724)

Strony: 1 2


Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - DiantonD - 21-11-2016 12:22

Witam. Planuję otworzyć własną firmę 1/2 max 3 osobową, problem w tym że mieszkam na małej wsi i raczej nic interesującego nie stworzę...Wpadłem na pomysł, żeby może założyć jakiś internetowy biznes? Czy forumowicze mogą podsunąć mi jakiś fajny pomysł? Myślałem nad jakimś sklepem internetowym a mianowicie na allegro czy coś w tym stylu ale nie wiem...No będzie to w dużej mierze zależeć od dotacji z urzędu czy tam UE. Co byście mi/nam polecili?


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - zakazanyowoc - 21-11-2016 13:31

(21-11-2016 12:22)DiantonD napisał(a):  Wpadłem na pomysł, żeby może założyć jakiś internetowy biznes? Czy forumowicze mogą podsunąć mi jakiś fajny pomysł?

Gotowego pomysłu nikt Ci nie da, dodatkowo chcąc założyć jakiś biznes dobrze by było,żebyś miał o nim pojęcie. Pokombinuj może czym się interesujesz,na czym się znasz i działaj Wink


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - selfie - 21-11-2016 13:55

Najpierw wypadałoby mieć pomysł, a potem zakładać firmę Big Grin


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - DiantonD - 21-11-2016 15:25

No i właśnie wpadłem na taki pomysł np sprzedaż na allegro bo to to potrafię ; d Tylko nie wiem czy to dobry pomysł


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - radek0389 - 21-11-2016 15:45

No to super pomysł, sprzedaż na allegroXpokerface.
A co chcesz sprzedawać? Skąd to pozyskiwać? Jaka jest aktualna konkurencja w danej branży?
Poważnie, opracuj sobie biznesplan i wszystko zaplanuj. Większość dotacji ma w regulaminie nakaz prowadzenia firmy przez określony okres, np. 2lata. Trzeba mieć z czego ZUS płacić co miesiąc.


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - adik7276 - 21-11-2016 17:57

Pomysłowy jesteś skoro wpadłeś na taki pomysł sprzedaży na allegro facepalm.... Konkurencja Cie zje doszczętnie. Nim otworzysz działalność przemyśl to 100 razy i zaplanuj wszystko bo skończysz z utopioną kasą. Z takim rozmachem to nawet na zapłacenie miesięcznego ZUSu nie zarobisz, a chcesz prowadzić firmę 2-3 osobową. Co byś chciał sprzedawać żeby wypracować 3 wypłaty - dla siebie i dwóch pozostałych współwłaścicieli/ pracowników + do tego wszystkie miesięczne opłaty.
Niewykonalne.

Poza tym po co Ci od początku wspólnicy do sprzedaży internetowej? przedstaw swoją koncepcje. Rozumiem że z ziomkami opracowaliście plan jak się szybko wzbogacić klikając w komputer, ale czas zejść na ziemie. Jesteśmy w polsce, a Ty nie masz żadnego, kompletnie żadnego pomysłu - sprzedaż na allegro to żaden pomysł. Ile masz pieniędzy na początkowe koszta związane z otwarciem działalności i zakup towarów które planujesz sprzedawać?


To nie hejt, próbuje sprowadzić Cie na ziemie.


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - mahuzz - 21-11-2016 19:46

(21-11-2016 17:57)adik7276 napisał(a):  Pomysłowy jesteś skoro wpadłeś na taki pomysł sprzedaży na allegro facepalm.... Konkurencja Cie zje doszczętnie. Nim otworzysz działalność przemyśl to 100 razy i zaplanuj wszystko bo skończysz z utopioną kasą. Z takim rozmachem to nawet na zapłacenie miesięcznego ZUSu nie zarobisz, a chcesz prowadzić firmę 2-3 osobową. Co byś chciał sprzedawać żeby wypracować 3 wypłaty - dla siebie i dwóch pozostałych współwłaścicieli/ pracowników + do tego wszystkie miesięczne opłaty.
Niewykonalne.

Poza tym po co Ci od początku wspólnicy do sprzedaży internetowej? przedstaw swoją koncepcje. Rozumiem że z ziomkami opracowaliście plan jak się szybko wzbogacić klikając w komputer, ale czas zejść na ziemie. Jesteśmy w polsce, a Ty nie masz żadnego, kompletnie żadnego pomysłu - sprzedaż na allegro to żaden pomysł. Ile masz pieniędzy na początkowe koszta związane z otwarciem działalności i zakup towarów które planujesz sprzedawać?


To nie hejt, próbuje sprowadzić Cie na ziemie.

Konkurencja Go zje?
To w takim razie już nie można wystawiać rzeczy na allegro, bo konkurencja niszczy?
To jest podstawowa umiejętność - eliminowanie konkurencji. Według mnie, to żaden powód żeby nie próbować. Co nie zmienia faktu - że jak mnie masz pomysłu, to się nie spiesz.


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - Captain - 21-11-2016 19:51

Jak mieszkacie na wsi to może dałoby radę hodować tam jakieś zioła czy rośliny, a potem sprzedawać je na forach zielarskich albo allegro. Czy coś w tym stylu (to tylko luźny pomysł).


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - adik7276 - 21-11-2016 20:18

(21-11-2016 19:46)mahuzz napisał(a):  
(21-11-2016 17:57)adik7276 napisał(a):  Pomysłowy jesteś skoro wpadłeś na taki pomysł sprzedaży na allegro facepalm.... Konkurencja Cie zje doszczętnie. Nim otworzysz działalność przemyśl to 100 razy i zaplanuj wszystko bo skończysz z utopioną kasą. Z takim rozmachem to nawet na zapłacenie miesięcznego ZUSu nie zarobisz, a chcesz prowadzić firmę 2-3 osobową. Co byś chciał sprzedawać żeby wypracować 3 wypłaty - dla siebie i dwóch pozostałych współwłaścicieli/ pracowników + do tego wszystkie miesięczne opłaty.
Niewykonalne.

Poza tym po co Ci od początku wspólnicy do sprzedaży internetowej? przedstaw swoją koncepcje. Rozumiem że z ziomkami opracowaliście plan jak się szybko wzbogacić klikając w komputer, ale czas zejść na ziemie. Jesteśmy w polsce, a Ty nie masz żadnego, kompletnie żadnego pomysłu - sprzedaż na allegro to żaden pomysł. Ile masz pieniędzy na początkowe koszta związane z otwarciem działalności i zakup towarów które planujesz sprzedawać?


To nie hejt, próbuje sprowadzić Cie na ziemie.

Konkurencja Go zje?
To w takim razie już nie można wystawiać rzeczy na allegro, bo konkurencja niszczy?
To jest podstawowa umiejętność - eliminowanie konkurencji. Według mnie, to żaden powód żeby nie próbować. Co nie zmienia faktu - że jak mnie masz pomysłu, to się nie spiesz.

ustosunkuj się do całej mojej wypowiedzi. Czy takim sposobem zarobi na miesięczne koszta i opłaci jednego lub dwóch pracowników żeby samemu też wyjść na plus? Bez lepszego pomysłu nic nie zrobi przy takich założeniach. Ciekaw jestem jakimi pieniędzmi dysponują na start bo nawet sprowadzając największy badziew z chin to trzeba sypnąć gotówką, coś o tym wiem. Już nie mówiąc o jakiejś poważniejszej sprzedaży innych produktów.


RE: Działalość gospodarcza - Internetowy biznes? - tomek7912 - 21-11-2016 21:27

Możesz zamawiać pełno badziewia z aliexpress, a potem sprzedawać za grosze na allegro (słuchawki, kable, głośniki bt itd....) takie rzeczy się sprzedają.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka