Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką (/Temat-Sprzedaz-oprogramowania-z-licencja-studencka-140677)

Strony: 1 2


Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - Polanka - 19-11-2016 23:39

Witam jestem posiadaczka licencji studenckiej na 3 lata (nieużywana) zagranicznego oprogramowania powiązanego z architektura i programowaniem. Zastanawiam się czy jest legalna odsprzedaż takiej licencji na 3 lata ? Ja ja mam za darmo. Prosze o odpowiedz na to pytanie zaznajomionych w temacie. Pozdrawiam


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - twardy - 19-11-2016 23:45

Oczywiscie, ze nie.


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - Polanka - 19-11-2016 23:46

Twardy to sie dopiero pogubiłam Wink a tak prosciej tak czy nie ?Tongue


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - ASTONEQ - 19-11-2016 23:48

Nie, bo to jest tylko na twój wyłączny użytek, w celach naukowych, dydaktycznych.


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - Polanka - 19-11-2016 23:51

Ale widzialam ze ktos sprzedawal i nic mu sie nie stalo. Wiesz ze wyslales mi gifa z bananem, tak specjalnie?Tongue

A jak zaryzykuje?


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - twardy - 20-11-2016 00:02

Zapytales sie czy to jest legalne... nie jest. Czy ci za to cos grozi? Tak, pewnie jakas grzywna. Czy ktos sie w ogole dowie? Skad mamy wiedziec.

Jak masz zamiar np sprzedawac na allegro ze 1000 windowsow z dreamsparka to lepiej to robic na slupa siedzac gdzies na Kajmanach.


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - Polanka - 20-11-2016 00:09

Spróbowalibyście na moim miejscu?


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - rachman - 20-11-2016 00:51

Nie legalne. Co za różnica czy ktoś by spróbował. Tu konsekwencje poniesiesz Ty a nie ktoś. Chcesz ryzykuj.


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - Polanka - 24-11-2016 22:04

(20-11-2016 00:02)twardy napisał(a):  Zapytales sie czy to jest legalne... nie jest. Czy ci za to cos grozi? Tak, pewnie jakas grzywna. Czy ktos sie w ogole dowie? Skad mamy wiedziec.

Jak masz zamiar np sprzedawac na allegro ze 1000 windowsow z dreamsparka to lepiej to robic na slupa siedzac gdzies na Kajmanach.

Mnie sie wydaje ze jest kilka takich co wlasnie te klucze sprzedają Tongue Bo ceny mają ostro zaniżone i nie mają firmy. Allegro jest taka platformą handlową,że mozna upchnąć niemal wszystko i nikt się do tego nie przyczepi. Allegro cieszy sie z kazdej prowizji od sprzedaży. Nielegali na Allegro jest duzo o czym sama zdazylam sie przekonac. Zawsze mozna liczyc na to ze nikt nie podkabluje, ani ze nikt sie nie kapnie i sprzedawac piraty. Jedynie sumienie musi na to pozwolić Wink
Jesli chodzi o tą moja licencję studencką to co powiecie na ten przepis:


Informuję iż Oprogramowanie - oryginalne licencje sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonywać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

Materiały dotyczące wyroku można znaleźć na stronie Trybunału:

http://curia.europa.eu/juris/liste.jsf?language=pl&num=C-128/11


RE: Sprzedaz oprogramowania z licencją studencką - twardy - 24-11-2016 22:32

Przeczytaj sobie umowe przy pobieraniu tego oprogramowania. Dostajesz za darmo oprogramowanie i jako jedyny uzytkownik upowazniony do korzystania z niego masz okreslone obowiazki takie jak zakaz jego sprzedazy. Nawet darmowe przekazanie jest zabronione.