Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
do kosza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: do kosza (/Temat-do-kosza-140543)



do kosza - adik7276 - 16-11-2016 09:33

Pytanie do osób siedzących w temacie. Jakie koszta ponosimy zakładając działalność gospodarczą zarabiając na programach partnerskich? Każdy zarabia na SUBach, są to programy partnerskie jak się nie mylę, więc obstawiam że wielu z was prowadzi działalność wypłacając tak konkretne sumy. Ja zarabiam na kilku programach partnerskich które w żaden sposób NIE rozliczają się za mnie. Nie chodzi mi o to żeby się rozliczać bez działalności bo z tym sobie radzę.. Chodzi o to że jak zacznę zlecać wypłaty nawet bardzo rzadko, raz na dwa czy trzy miesiące to już będzie ciągłość.


Z jakimi stałymi opłatami miesięcznymi muszę się liczyć zakładając taką działalność?

Czy jak będe wypłacał pieniądze raz na dwa/trzy miesiące to nadal mogę prowadzić taką działalność? Jak to wtedy wygląda w kwestii opłat i płacenia podatku skoro w danym miesiącu teoretycznie nic nie zarobiłem (nie wypłaciłem) ?
Spotkałem się ze stwierdzeniem że do interesu możesz nawet dokładać i nikogo to nie obchodzi jeżeli odprowadzasz podatki.

Za każdą pomoc leci reput. Proszę o rzetelne informację.


RE: Koszty prowadzenia działalności gospodarczej - NeedDolar - 16-11-2016 11:16

Witaj Smile Względem prawa jeżeli zarabiasz w sposób ciągły działalność musi być i tyle. Jeżeli wypłata wpadnie co 2-3 miesiące to możesz przy KPiR wybrać rozliczanie kwartalne i wtedy płacisz co miesiąc ZUS ( zgroza ) a po pełnym kwartale rozliczasz przychód i koszty, płacisz zaliczkę podatku baja Wink Co do jechania na stracie, to fakt można, ale jeżeli będziesz przeginał, bo za długo albo za dużo lecisz z tematem, to może Cię spotkać kontrola a wtedy wszystko trzeba im dać do sprawdzenia Tongue jeżeli masz mały zus to jeszcze spoko, ale z dużym to wolałbym się z kimś dogadać i założyć spółkę z.o.o lub gdzieś w jakimś raju podatkowym Big Grin


RE: Koszty prowadzenia działalności gospodarczej - Captain - 16-11-2016 13:30

Hmmm z tego co mi wiadomo to chyba zarobek na programach partnerskich nie pochodzi pod dzialalnosc gospodarczą. Dzialalnosc musialbys zakladać gdybyś coś sprzedawal regularnie, np jakieś przedmioty na allegro.
A tutaj nic nie sprzedajesz, jedynie polecasz rozne sklepy/firmy/produkty.

Sprawdź czy na aby na pewno trzeba miec DG by zarabiac na programach partnerskich. Bo wydaje mi sie, ze nie, wiec zebys nie zakladal bez potrzeby i nie placil gdy nie musisz Wink


RE: Koszty prowadzenia działalności gospodarczej - Meloman - 16-11-2016 13:30

@[adik7276]
Mogę powiedzieć tylko oczywiste koszty, z samej branży programów partnerskich musiałbyś popytać osób bardziej zaznajomionych z tematem Smile
Ogólnie, koszta które będziesz miał na 100%:
• ZUS mały przez 2 lata: 451,68 zl [ 288,95zl zdrowotna, 162,73zl spoleczne bez chorobowego bo jest bezużyteczne ]
• Księgowość myślę że do 100zł bo bardzo mało transakcji by było u Ciebie do rozliczenia.

Więc każdego miesiąca będziesz "oddawał" 552zł. No i plus oczywiście podatek, ale nie wiem czy na subach siedzi się na ryczałcie, czy na skali, więc się na ten temat nie wypowiem.


RE: Koszty prowadzenia działalności gospodarczej - rachman - 16-11-2016 20:51

Cytat:Czy jak będe wypłacał pieniądze raz na dwa/trzy miesiące to nadal mogę prowadzić taką działalność?
To Twój właściwy rząd skarbowy ma stateczne zdanie jak zinterpretuje Twoje działania - czy to już działalność gospodarcza czy jeszcze nie. Ustawa coś mówi ale US w razie wątpliwości decyduje se co chce. Możesz złożyć wniosek ORDiN i mieć dupochron.

Cytat:Spotkałem się ze stwierdzeniem że do interesu możesz nawet dokładać i nikogo to nie obchodzi jeżeli odprowadzasz podatki.
A kogo ma obchodzić? Prezydenta? Naczelnika urzędu skarbowego? Czy kogo? Co masz płacić stałego to płacisz i koniec. Podatek liczony od dochodu w razie jego braku będzie wiadomo nie taki jak w przypadku dużego dochodu.

Cytat:Hmmm z tego co mi wiadomo to chyba zarobek na programach partnerskich nie pochodzi pod dzialalnosc gospodarczą.
@Captain Mylisz się i to bardzo. Przeczytaj ustawę. Większość przypadków podpada pod obowiązek rejestracji DG, ale decyzję i tak czy powinieneś ostatecznie podejmuje US - Twój US.

Przeczytaj spokojnie do samego końca:
http://www.pit.pl/2611-pit-od-zarobku-z-internetowego-programu-partnerskiego-15314/
Cyt:
Cytat:Natomiast w sytuacji, gdy usługi wykonywane są przez podatnika w sposób ciągły i zorganizowany, we własnym imieniu i na własny rachunek, w celu zarobkowym, tzn. z nastawieniem na zysk, wówczas posiadają znamiona pozarolniczej działalności gospodarczej.



RE: do kosza - adik7276 - 01-02-2017 20:34

do kosza