Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Drugi monitor do kompa. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Drugi monitor do kompa. (/Temat-Drugi-monitor-do-kompa-140467)

Strony: 1 2


Drugi monitor do kompa. - Obywatel - 13-11-2016 20:53

Witam,
mam w planach zakupić drugi monitor do kompa. W związku z Tym mam dwa pytanka.

1). Czy mogę na na obu "ekranach" robić dwie różne rzeczy? Np. Na jednym przeglądam zarabiam.com, na drugim robię przelewy, czy czy podziwiam "naturę".
2). Mam kartę ATI RADEON HD 4670. Czy pociągnie oba monitory?

Mam obecnie Monitor HP 23", mam w planach zakup kolejną 23 calówkę. Innej firmy.

Kompa używam głównie do excela oraz neta. Przeglądam fora, i net.
Od święta w coś pogram przez kilka chwil.


RE: Drugi monitor do kompa. - DzejkobPL - 13-11-2016 21:00

Jakie porty masz na grafice?

Jednym portem podłączasz monitor1 a drugim monitor2. Smile

Ja jeden mam np. Po HDMI a drugi po VGA.

Tak. Możesz wykonywać x czynności na raz.


RE: Drugi monitor do kompa. - rachman - 13-11-2016 21:04

Kiedyś też jechali na 2 i więcej monitorach więc myślę karta obsłuży ale jak za wiele włączysz programów będzie ciężej to wiadome Wink Wpisz w google nazwę karty i coś w rodzaju "podłączenie dwóch monitorów" to może trafisz akurat info o tej karcie.
http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jeden.komputer.i.kilka.monitorow.Praca.wielomonitorowa.w.Windows-porady.sztuczki.rozwiazywanie.problemow,721


RE: Drugi monitor do kompa. - Gremquen - 13-11-2016 21:33

Ja mam 2 monitorki teraz, tylko na lepszej karcie.
Jeden większy monitor pod HDMI, drugi pod VGA jak wspomniano.

Twoja obsłuży, ale np ciężko może Ci się grać w gry, nawet na jednym monitorze, bo wiadomo, że wydajność wtedy spada. Najwyżej odłączysz niepotrzebny monitor i heja Smile

Możesz sobie ustawić monitory, że będzie Ci się duplikował obraz i na dwóch będzie to samo, możesz tak, że się rozciągnie obraz na 2 monitory, a może być tak jak ja mam i tak jak chcesz, że jeden jest dodatkowy i możesz sobie po prostu łapać za okno i przerzucać na prawo/lewo.

Tak to u mnie wygląda:



RE: Drugi monitor do kompa. - Obywatel - 13-11-2016 21:50

(13-11-2016 21:00)DzejkobPL napisał(a):  Tak. Możesz wykonywać x czynności na raz.

Potrzebny jest jakiś oddzielny program, czy wszystko zrobię w W7?

(13-11-2016 21:33)Gremquen napisał(a):  Ja mam 2 monitorki teraz, tylko na lepszej karcie.
Twoja obsłuży, ale np ciężko może Ci się grać w gry, nawet na jednym monitorze, bo wiadomo, że wydajność wtedy spada. Najwyżej odłączysz niepotrzebny monitor i heja Smile

Polecisz jakąś dobrą grafikę? Aby nie wymagała dodatkowego zasilania.


RE: Drugi monitor do kompa. - Gremquen - 13-11-2016 21:58

Żadnego programu nie potrzebujesz. No chyba, że sterowników do karty graficznej Wink

Ja mam Asusa GTX 660Ti 2GB.
Kupiona pare lat temu za ok 7-8 stówek, nie pamiętam dokładnie.
Nie ma żadnego dodatkowego zasilania, daje radę w nowych gierkach. Nie na full, ale ciśnie Wink

A z pracą na 2 monitorach nie ma żadnego problemu Smile


RE: Drugi monitor do kompa. - Taxic - 13-11-2016 22:24

Podaj model zasilacza, ponieważ wyżej wymieniona karta może szybko zniknąć z Twojego komputera (zostać spalona) ze względu na to, iż zasilacz jest z czarnej listy co skutkuje eksplozją podczas większego obciążenia. Podczas wybuchu może nie tylko ucierpieć wcześniej już wspomniana karta graficzna czy zasilacz, ale i nawet więcej podzespołów. Czasem warto skorzystać z troszkę słabszej karty, a za to mieć zasilacz który wiesz, że nie wybuchnie w momencie gdy będziesz sobie przeglądał jakieś forum czy robił co innego. Smile


RE: Drugi monitor do kompa. - Gremquen - 13-11-2016 22:27

No właśnie, w sumie możesz podać.
Z tą czarną listą może bym nie przesadzał, ale zwyczajnie może być za słaby do ew. nowej, mocniejszej karty


RE: Drugi monitor do kompa. - Taxic - 13-11-2016 22:35

Chodzi o to, że dużo firm która produkuje zasilacze produkuje je wadliwe które z biegiem czasu właśnie przy wymienianie GPU czy CPU i potrzeba wtedy nie pociągnąć 150W z zasilacza a chociażby 220W i tutaj zaczynają się schody gdzie np. zasilacz na linii 12V posiada max obciążenie 320W a dusi się gdy ma 220W na linii. Czarne lista zasilaczy to m.in. Take me, trust, task, mercury i inne podobne nazwy. A z zasilaczy polecanych to np. antec, xfx, be quiet, chieftec, enermax.


RE: Drugi monitor do kompa. - Obywatel - 13-11-2016 23:29

Chieftec 600 W, lub coś w ten deseń. Bez obaw, zasiła markowa, i spełnia wszelakie normy.