Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
do kosza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: do kosza (/Temat-do-kosza-140311)



do kosza - adik7276 - 10-11-2016 00:00

Witam

Sprawa przedstawa się następująco:

Admin jednej grupy na facebooku ukradł zdjęcia mojego autorstwa i umieścił jej na swojej grupie z opisem słowo w słowo skopiowanym z mojej strony (nawet ten sam błąd ortograficzny skopiował).

Nie pytam tu o kwestie prawne, mam zdjęcie źródłowe więc mogę udowodnić że jestem jego autorem bez najmniejszego problemu i w ostateczności skorzystam z innych środków..

Ale...

Chodzi mi bardziej o to żeby nie robić zbyt wielkiego szumu i kłopotu.
Czy jest jakaś opcja żeby mu zablokowali konto, skasowali grupę przykładowo po kilkuset zgłoszeniach tej grupy? Pytam realnie, a nie tylko czy może się tak stać.

Jestem w stanie nawet zapłacić jeżeli okaże się że jest jakaś opcja która zaszkodzi gnojowi Wink

Nie jestem mściwy, ale nie lubie skurwysyństwa. Jakieś pomysły jak uwalić tego złodzieja? Za każdą pomoc leci reput.


RE: grupa facebook - kradzież zdjęć - piotrgk4 - 10-11-2016 00:16

Tak szczerze to sami kiedyś tworzyliśmy własny kontent i z mojego doświadczenia wynika że raczej nic nie da zrobić. Jak się nie mylę to jest mały kruczek w facebooku że wrzucając zdjęcie jako publiczny to pozwalasz na obrót tego obrazka w obrębie facebooka. Jak się nie mylę to też jest jakaś informacja o zrzekaniu się praw ale jak mówiłem musisz dokładnie przeaanalizować regulamin i zgłosić to do facebooka (powodzenia...)
Sam przedstawiałem dowody na to że jestem twórcą danego obrazka (własne zdjęcie, opis, znaki wodne itp) jednak facebook miał na mnie jednym słowem wyjeb*ne.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Jeżeli uda Ci się cokolwiek zdziałać to napisz w tym temacie bo sam jestem ciekaw czy jak dalej będę tworzyć własny kontent to czy mogę walczyć o cokolwiek


RE: grupa facebook - kradzież zdjęć - marcel_kk - 10-11-2016 11:59

Daj linka do tej grupy i poproś kogo tylko się da o zgłaszanie.
Masz duże szanse, że być może ktoś z tego forum odezwie sie na
PW aby się dogadać inaczej pozostanie bombardowanie zgłoszeniami.
Teraz na fejsie jest nagonka na narodowościowców, jak typ ma jakiekolwiek treści
z nimi związane to ma już po grupie.


RE: do kosza - adik7276 - 01-02-2017 20:31

do kosza