Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku (/Temat-Jeden-glosnik-dwa-zrodla-dzwieku-140198)



Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - Ascoran - 06-11-2016 17:23

Witam!

Już tłumaczę o co chodzi:
Posiadam jeden zestaw głośników i dwa urządzenia które mają być do niego podłączone.
Najłatwiej będzie przedstawić mi to na obrazku:
https://scr.hu/YXlZaN
Zależy mi na "przełączniku" którym mógłbym przełączać źródło dźwięku (albo z głośników leci dźwięk z PC1 albo z PC2 (nie z dwóch naraz).

Myślę że wystarczająco dobrze to opisałem.

Jak ktoś ma propozycje gdzie takie coś znaleźć to zapraszam do dyskusji!
Przeszukałem już całe allegro i nic nie znalazłem
W internecie jest parę podobnych wątków, ale niestety żaden mi nie pomógł.

Za każdą pomoc daję repucik


RE: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - Czaq - 06-11-2016 21:40

Rozumiem, ze ma to wyglądać na zasadzie wychodzenia dźwięku z jego źródła na glosnik(lub monitor czy cokolwiek) PC1 lub PC2?
Czy nie mógłbys po prostu zastosowac przelacznika miedzy nimi? I wtedy wybierać z danego punktu gdzie ma przeplynac dźwięk?


RE: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - Ascoran - 06-11-2016 22:26

Dokładnie tak.
Aczkolwiek poszukuje czegoś gotowego bo nie chce się bawić w lutowanie (w ogóle nie wiem czy to by działało?).
Widziałem już kilka przejściówek dzięki którym można podłączyć do jednego głośnika do 3 urządzeń, ale tutaj pojawia się problem bo po zastosowaniu takiej przejściówki dźwięki jednocześnie płynie ze wszystkich (a mi zależy żebym mógł przełączać żeby w jednym czasie leciał dźwięk tylko z jednego urządzenia).


RE: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - Czaq - 06-11-2016 22:41

Ascoran, tutaj lutowania/wkrecenia wylacznika to minuta roboty.
Kabel wychodzący z Twojego zrodla dźwięku po prostu w danym momencie przecinasz i podlaczasz 2 styki i dalej wychodzisz na pc1 i z kolejnego na pc2. Inaczej szczerze mówiąc nie wiem czy cos zadziala bez lutowania/skrecania obwodu. To 5minutek roboty. Nie trzeba mieć nawet lutownicy Smile


RE: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - Ascoran - 06-11-2016 23:01

Skoro mówisz że to może się udać, to czemu nie.
Jakiś konkretny przełącznik by musiał to być czy pierwszy lepszy pstryczek?
Jakość audio mocno ucierpi?


RE: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - kvba - 06-11-2016 23:08

Z takimi sprawami to polecam na grupe Bejcowników na Facebooku, oni lubią takie rzeczy i znają się na pewno lepiej od forumowiczów zarabiam. Smile


RE: Jeden głośnik -> dwa źródła dźwięku - vojtec - 07-11-2016 06:10

Bez lutowania to polecam kupić dwie wtyczki typu "jack 3,5mm" oraz jedno gniazdo. Wtyczki instalujesz na kablach ze źródła dźwięku, gniazdo na głośnikach i już. Zamiast "pstrykać" w przełącznik przepinasz tylko wtyki - efekt ten sam.