Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? (/Temat-Umieszczanie-linkow-w-serwisach-ogloszeniowych-140118)



Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? - SurpriseYT - 04-11-2016 15:14

Nie znam sie na pozycjonowaniu, ale male pytanko mam.

Kiedy umieszcze np. na olx link do mojej strony (ze niby chce sprzedac) to wplywa to w jakis sposob na moja pozycje?

Lub serwisy zagraniczne z ogloszeniami?
Np. To forum?


RE: Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? - rachman - 04-11-2016 18:13

olx zazwyczaj usuwa ogłoszenia z linkami. W treści link nie jest klikalny więc mocy SEO nie daje z tego co wiem...


RE: Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? - Klin - 04-11-2016 22:17

Jesli link jest dofollow to lepiej dla Ciebie, oczywiscie ze da troche "soku" dla Twojej www. Czesto sie taki patent stosuje


RE: Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? - seozgred - 19-11-2016 12:43

(04-11-2016 18:13)rachman napisał(a):  olx zazwyczaj usuwa ogłoszenia z linkami. W treści link nie jest klikalny więc mocy SEO nie daje z tego co wiem...

Google uczy się wzmianek wtedy jeśli umieszcza się link w postaci tekstowej. Wiec jakieś przełożenie ma aczkolwiek nie bezpośrednie.

Dla Mnie jako seowca pozostawienie takiego linka też jest cenne - buduje brand.


RE: Umieszczanie linkow w serwisach ogloszeniowych? - rachman - 19-11-2016 18:37

Jako brand to tak - im więcej pada dana nazwa tym lepiej - ale jako SEO to dużo roboty (chyba że ma automat) a za mało zysku by bawić się w takie nieklikalne linki w większej ilości.
Lepiej skupić się na linkowaniu jak zależy mu na wysokiej pozycji. Póki co ta "nauka wzmianek" ma raczej małe znaczenie. Boty póki co przydzielają moc linkom mniej więcej tak - jak ktoś linkuje follow to znaczy że link wartościowy, jak daje link nofollow to taki link ma małe znaczenie (niemniej warto takowe mieć), jeśli ktoś tylko wspomina o adresie nie robiąc z niego linku... Może kiedyś zmienią algorytmy ale póki co sieć internetowa bazuje na dzieleniu się informacjami, ponieważ to nie gazety i można robić linki klikalne - one mają duuużo większą moc a "wzmianki" myślę będą miały jeszcze długo albo zawsze marginalne znaczenie - skoro je w ogóle mają ponad znaczenie brandowe Smile

Jeśli serwis daje linki klikane to warto się bawić ale jak tylko wzmianki a nie chodzi o brand to darowałbym sobie Smile
Jak zamieszcza ogłoszenia to warto dobrze dobierać kategorie - jednak zbieżność tematyki to podstawa a boty to doceniają.