Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
FACTA - banki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: FACTA - banki (/Temat-FACTA-banki-140048)



FACTA - banki - Shadecaster2 - 02-11-2016 15:57

Witam.
Nie jestem pewny czy odpowiedni dział, jeśli zły proszę o przeniesienie.

Ktoś mi mówił źe do grudnia trzeba dostarczyc do swojego banku "oświadczenie ze nie jestem winien pieniądzy dla USA" czy coś takiego, ktoś może ma większe informacje na ten temat? Szukałem w google ale nic konkretnego nie znalazłem


RE: FACTA - banki - mikuss - 02-11-2016 16:03

Pierwsze słyszę o czymś takim


RE: FACTA - banki - rachman - 02-11-2016 20:50

Do końca listopada jeśli pamięta, trzeba złożyć oświadczenie a mogą zablokować Ci środki po nowym roku. Info jest w sieci. Wpisz w goglałkę "FATCA oświadczenie" a najlepiej "FATCA NAZWATWOJEGOBANKU" to znajdziesz info.
Każdy kto zakładał konto bankowe, lokatę, rachunek inwestycyjny (jeśli dobrze pamiętam) po 1 lipca 2014 roku musi to zrobić jak nie chce mieć problemu. Zakładający konta itd. w 2016 już nie muszą niby bo zakładając dostawali (powinni) przy zakładaniu dostać oświadczenie do wypełnienia.

p.s. FATCA a nie FACTA

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20920684,uwaga-jesli-tego-nie-zrobisz-w-grudniu-bank-zablokuje-ci-konto.html


RE: FACTA - banki - Captain - 03-11-2016 21:29

Cytat:Każdy kto zakładał konto bankowe, lokatę, rachunek inwestycyjny (jeśli dobrze pamiętam) po 1 lipca 2014 roku musi to zrobić jak nie chce mieć problemu

A jak ktoś zakładał konto wcześniej? Np w 2013?


RE: FACTA - banki - Admin - 03-11-2016 21:41

Jeśli korzystałeś z programów inwestycyjnych czy inwestowałeś w akcje to jesteś zobowiązany do tego, w oddziale banku podpiszesz blankiet i gotowe. Też takie coś składałem w tym roku.


RE: FACTA - banki - rachman - 03-11-2016 21:51

Cytat:A jak ktoś zakładał konto wcześniej? Np w 2013?
@Captain To z tego co mi odpisują i co czytam w sieci - nie musisz. Niemniej napisz do banku (wewnętrzną pocztą po zalogowaniu) bo niektóre banki piszą mi takie banialuki że nie ma w tym odpowiedzi wprost... czasami to dwuznacznie brzmi, a inne wprost twierdzą że wcześniej zakładane niż przed podaną datą = nie muszę.

Swoją drogą ciekawe czy "amerykańce" muszą się naszemu fiskusowi odhaczać... facepalm