Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spam, czy da radę się go pozbyć? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Spam, czy da radę się go pozbyć? (/Temat-Spam-czy-da-rade-sie-go-pozbyc-139999)



Spam, czy da radę się go pozbyć? - adamsonm - 01-11-2016 01:58

Witajcie. Mam problem z jedną stroną. Nigdy nie zakładałem tam konta a dostaję codziennie od 3 do 10 maili od tego samego nadawcy ([email protected]). W mailu jest oczywiście oferta oglądania filmów online bez limitu. Jest również link do refa osoby o nicku (dextasy). Widziałem, że właśnie ten użytkownik sprzedaje mailing na allegro. Czy jest jakaś możliwość zgłoszenia tego do jakiś służb, bądź chociaż pozbycia się tych maili? Ogólnie dostaję w ciągu dnia kilka wiadomości spamowych ale jest to norma (większość od WP co jest zgodne z regulaminem). Tutaj niestety już przeginają. Dodanie do czarnej skrzynki na WP powoduje że dany mail trafia do spamu a ja chciałbym w ogóle żeby nawet mi się nie pojawiał. Jakieś pomysły? Big Grin


RE: Spam, czy da radę się go pozbyć? - .::Nicko::. - 01-11-2016 02:33

Kiedyś na tym forum było coś podobnego.
Pewna osoba trafiła do listy mailingowej pewnych osób i ta osoba dostawała kilkanaście wiadomości dziennie o smieciowej treści, lecz wątpię że coś z tym działal.

Jeśli konto nie jest dla Ciebie bardzo ważne to po prostu je zmień, bądź też zablokuj wybrane frazy?


RE: Spam, czy da radę się go pozbyć? - adamsonm - 01-11-2016 13:35

Konto jest arcyważne. Używane tylko do kontaktu z ludźmi, allegro, uczelnia itd. Do innych rzeczy mam kilka spamowych. Jak napisałem wcześniej zablokowanie na WP (dodanie do czarnej listy), skutkuje tylko przeniesieniem tego do spamu.

https://www.uokik.gov.pl/konsument_w_sieci.php#faq968 (Ochrona przed spamem - jakie mamy prawa i gdzie zgłosić problem?). W stopce nie ma żadnych informacji na jakiej podstawie zostało to wysłane, jest tylko notka "jeżeli chcesz zrezygnować napisz na adres xxxx at xxx dot xxx". Kiedyś z ciekawości napisałem z spamowego konta na tamten adres i oczywiście zwrotka, że skrzynka nie przyjmuje maili. Więc w takim razie zostaje tylko zgłoszenie tego na Policję?

EDIT: Ok, znalazłem jakiś filtr i po wysłaniu ze spamowego konta maila testowego działa tak jak powinno.