Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zakupy na olx - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: zakupy na olx (/Temat-zakupy-na-olx-139891)

Strony: 1 2


zakupy na olx - Postro - 28-10-2016 21:29

Witam, mam takie pytanie, chce kupić tel na olx za 1200 zł.
I teraz pytanie bo sprzedający chce najpierw aby wysłać pieniądze na konto potem on wyślę paczkę.
Na ile to jest bezpieczne? Co jesli paczki nie wyśle i kontakt się urwie?
Co mogę wtedy zrobić?

Chodzi mi o to co jeśli po prostu mnie oszuka? 1200 zł to nie jest tak mało Tongue


RE: zakupy na olx - luki1617 - 28-10-2016 21:34

sporo sprzedaje na olx i sam pierwszy na twoim miejscu bym nie wysyłał pieniędzy bo później może być problem z ich odzyskaniem poproś sprzedającego aby wyslał za pobraniem lub wystawił na allegro


RE: zakupy na olx - aero2 - 28-10-2016 21:34

Tylko pobranie się bierze i przy obecności kuriera czy listonosza otwierasz paczkę i sprawdzasz co jest jak coś źle to nie przyjmujesz masz do tego pełne prawo.


RE: zakupy na olx - Postro - 28-10-2016 21:39

aha dlatego tak typkowi zależy żebym najpierw wysłał kasę ;P

czyli jakbym wysłał to już bym jej nie odzyskał ? Xpokerface


RE: zakupy na olx - vojtec - 28-10-2016 21:39

Na ile jest to bezpieczne? Nie jest to wcale bezpieczne. Co będzie, jeśli paczki nie wyśle? Nic, stracisz 1200 zł. To tak najkrócej jak się da.

OLX to z założenia serwis ogłoszeń "lokalnych" i tym samym skłaniałbym się do osobistego odbioru przedmiotu. Nie posiada żadnych zabezpieczeń przed nieuczciwymi sprzedawcami dlatego też jest często wykorzystywany do pospolitych oszustw. Nie mówię, że akurat ten sprzedawca chce Cię oszukać, ale jeżeli nie zgadza się na wysłanie paczki pobraniowej nawet, gdy oferujesz się pokryć wyższe koszta przesyłki to brałbym to za powód do niepokoju.


RE: zakupy na olx - twardy - 28-10-2016 21:41

Skad mamy wiedziec, czy akurat ten koles to jest oszust i chce Cie Sex na kase. Moze on tak mysli o Tobie. Jak jestescie z innych miast to sobie odpusc albo... tak jak pisza wyzej, zagadaj czy za pobraniem nie wysle.


RE: zakupy na olx - rachman - 28-10-2016 22:53

Małym dzieciom mówi się - "po drugiej stronie nie musi siedzieć drugie dziecko tylko dorosły który być może chce Cię skrzywdzić"... Nie wiesz czy ten ktoś na OLX w ogóle ma telefon, nie wiesz czy Ci wyśle, nie wiesz czy podał jakiekolwiek dane po których prokuratura by go namierzyła... mógł kupić za grosze z komisu starego lapka i przez wifi się kontaktować lub kartę SIM na słupa zarejestrowaną lub z netu kupioną... namierzenie to wyższa szkoła jazdy nawet dla Rutkowskiego Wink
OLX to serwis ogłoszeń lokalnych i sam uprzedza że zakupy robi się z rączki do rączki. Chcesz się łasić na coś po dobrej cenie? To na bank jak nie tym razem to kiedyś się zdziwisz Wink Ryzyk fizyk. Osobiście w życiu bym takiej kasy nie wysłał nie wiadomo komu, przebywającemu nie wiadomo w jakim kraju itd.


RE: zakupy na olx - jamroczik - 28-10-2016 22:58

Tylko przy pobraniu to też dziąła w druga stronę - wyśle ktoś komuś i jak ten drugi nie odbierze to zapłaci 2x koszt transportu pobraniowego który mały nie jest a towar nie sprzedany będzie.


RE: zakupy na olx - adik7276 - 28-10-2016 23:12

(28-10-2016 21:29)Postro napisał(a):  Witam, mam takie pytanie, chce kupić tel na olx za 1200 zł.
I teraz pytanie bo sprzedający chce najpierw aby wysłać pieniądze na konto potem on wyślę paczkę.
Na ile to jest bezpieczne? Co jesli paczki nie wyśle i kontakt się urwie?
Co mogę wtedy zrobić?

Chodzi mi o to co jeśli po prostu mnie oszuka? 1200 zł to nie jest tak mało Tongue

Podaj mi proszę dane które podał Ci do przelewu Smile Jaki telefon chce Ci sprzedać?

Ps. Nic nie wysyłaj.


RE: zakupy na olx - inviolatos - 10-11-2016 13:32

Poproś niech wystawi aukcje na allegro i po problemie. Olx to są tylko ogłoszenia. Dogadać sie jakoś trzeba.