Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? (/Temat-Strona-18-sprzedaz-jaka-wycena-139851)

Strony: 1 2


Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - selfiepl - 27-10-2016 15:51

Witam

Na jaką kwotę (orientacyjnie) mogę wycenić serwis +18. Nazwy nie będę podwał, aby nie spamować, dodam że nie jest on związany z moim loginem.

Miesięczna liczba odwiedzających 250 tys UU
Miesięczna liczba odsłon 1,4mln.
Średni miesięczny przychód 2,5 tys. (Możliwość zwiększania tej kwoty o około 100% przekierowując ruch mobile).

Większość ruchu 80% to wejścia z google i bezpośrednie. Domena 3,5 roku w sieci.

Pozdrawiam.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - zbyszeq - 27-10-2016 15:58

Myślę, że roczne/półroczne zarobki ze strony będą wyznaczały jej cenę.
Jednak to zależy od wielu czynników.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - selfiepl - 28-10-2016 16:45

Jakie czynniki należy jeszcze brać pod uwagę?


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - Mauorycy - 28-10-2016 21:06

Staż domeny/biznesu - koszta promocji.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - selfiepl - 28-10-2016 21:42

Tak jak napisałem domena ma 3,5 roku, natomiast jedyne koszty strony to 50zł/mc na serwery.
Co do promocji, mam linki z moich pozostałych stron jednak jest to tylko 5% ruchu.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - piotrgk4 - 29-10-2016 08:03

Ja również uważam że o 6-12 miesięcznych zarobków. Zależy ile roboty jest na stronie itp.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - surfer0700 - 29-10-2016 09:41

Taki ruch i serwer za 5 dych to trzyma? Big Grin
Tak jak piszą chłopacy, widziałem (zwłaszcza na alledrogo) że ludzie posługują się mnożnikiem od 6-24 miesięcy działania strony. Prognozując ile strona może podziałać, wpływy konkurencji, ilość pracy na stronie, "pilność" potrzeby sprzedaży i tak dalej. Ale nie wiem czy odzwierciedla to wartość witryny w rzeczywistości.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - RoyMaster - 30-10-2016 08:30

(29-10-2016 09:41)surfer0700 napisał(a):  Taki ruch i serwer za 5 dych to trzyma? Big Grin
Tak jak piszą chłopacy, widziałem (zwłaszcza na alledrogo) że ludzie posługują się mnożnikiem od 6-24 miesięcy działania strony. Prognozując ile strona może podziałać, wpływy konkurencji, ilość pracy na stronie, "pilność" potrzeby sprzedaży i tak dalej. Ale nie wiem czy odzwierciedla to wartość witryny w rzeczywistości.

Również posiadam serwer za który płacę 60 zł miesięcznie i przy ponad 1 mln odsłon dziennie (rok temu posiadałem serwis ptp) nie zająknął się ani na chwilę Smile Po prostu trzeba wiedzieć gdzie kupować serwery. Teraz nadal korzystam z usług tej samej firmy już ponad rok i nie zamieniłbym jej na żadną inną.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - selfiepl - 31-10-2016 07:30

Mnożnik 6-24 miesięcy nie bardzo do mnie przemawia. Nawet licząc optymistyczną wersję 24 miesięcy przy dochodach 2,5tys/mc, wartość serwisu wychodzi 60tys. To jednak wolę moją "stałą miesięczną pensję", zwłaszcza jak się poświęca dziennie na serwis 20 minut. Dziękuję za wszystkie sugestie.


RE: Strona +18, sprzedaż, jaka wycena? - freestyper - 31-10-2016 09:01

W jaki sposob za darmo promować tego typu serwisy ?