Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z WIFI - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Problem z WIFI (/Temat-Problem-z-WIFI-139486)

Strony: 1 2


Problem z WIFI - Shadecaster2 - 18-10-2016 11:01

Witam od miesiąca mam problem z WIFI a dokładnie co jakiś czas mi się rozłącza(odłącza i po chwili ponownie łączy) na drugim laptopie i telefonie nie zauważyłem tego problemu, instalowałem nowe sterowniki oraz starsze sterowniki i cały czas tak samo dodam że po zalogowaniu się na router(orange, funbox) i zresetowaniu połączenia z 2/3x wszystko działa poprawnie.
Jak podłącze internet przez kabel to też wszystko bez problemu

Pacjent: Asus X550JX

A jeszcze dodam że jak podłącze się przez telefon to nie rozłącza a przynajmniej nie zauważyłem tego, nie mam pojęcia czy to wina laptopa czy routera.

Z góry dzięki za pomoc Smile


RE: Problem z WIFI - nykkusek - 18-10-2016 15:39

Sprawdź czy w ustawieniach karty sieciowej nie masz automatycznego wyłączania urządzenia w celu oszczędzania energii.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


RE: Problem z WIFI - Shadecaster2 - 18-10-2016 16:16

(18-10-2016 15:39)nykkusek napisał(a):  Sprawdź czy w ustawieniach karty sieciowej nie masz automatycznego wyłączania urządzenia w celu oszczędzania energii.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Mam to wyłączone


RE: Problem z WIFI - Prizmo* - 18-10-2016 17:03

Zmień może kanał nadawania WiFi,może coś po sąsiedzku ci zakłóca i zrywa.


RE: Problem z WIFI - Ascoran - 18-10-2016 18:56

Adresy IP przyznawane są przez DHCP czy statycznie?
Problem wygląda tak jak by dwa urządzenia miały ten sam adres ip i z tego wynikają kolizje danych i rozłączenia wifi


RE: Problem z WIFI - vojtec - 19-10-2016 05:23

Również mam Funbox'a i czasami też mam taki problem. Przeszukałem internet wzdłuż i wszerz ale skutecznego rozwiązania problemu brak. Nie jest to również "kolidowanie" urządzeń, ponieważ rozłączenie wifi przytrafia się nawet gdy pracuję tylko na laptopie. Według mnie jest to wina kiepskiego sprzętu dostarczanego przez Orange (ktoś pamięta LiveBox'a? Jerk)

W moim przypadku pomogło zwykłe wyłączanie funbox'a w czasie, gdy nie korzystam z internetu, np. w nocy lub gdy jestem w pracy. Wcześniej włączony był przez całą dobę i łączność z internetem traciłem kilka razy dziennie, teraz raz na kilka dni.


RE: Problem z WIFI - Shadecaster2 - 19-10-2016 07:37

(18-10-2016 17:03)Prizmo* napisał(a):  Zmień może kanał nadawania WiFi,może coś po sąsiedzku ci zakłóca i zrywa.

zmieniłem i nic nie pomogło :/

(18-10-2016 18:56)Ascoran napisał(a):  Adresy IP przyznawane są przez DHCP czy statycznie?
Problem wygląda tak jak by dwa urządzenia miały ten sam adres ip i z tego wynikają kolizje danych i rozłączenia wifi

przez DHCP


RE: Problem z WIFI - mikuss - 19-10-2016 07:40

(19-10-2016 05:23)vojtec napisał(a):  (ktoś pamięta LiveBox'a? Jerk)

Nie tylko pamięta ale i ma Tongue Jeszcze ten 1 model "otwartej stojącej książki" który śmiga bez zarzutu, przez wii-fii kilka urządzeń działa plus stacjonarny na kablu, nic nie zrywa nic nie rozłącza Tongue


RE: Problem z WIFI - Kaspirek - 23-10-2016 09:50

Proste

robaki jakies smiecie lub wirusy ITP ! .

Co zrobic ??
1) Format i new system .
2) zobacz pkt 1 Smile

jezeli tylko na lapku to sie pokazuje to nie wina routera itp sieci..

ja tak mialem jak zasyfiony lapek byl Smile


RE: Problem z WIFI - Shadecaster2 - 23-10-2016 10:06

(23-10-2016 09:50)Kaspirek napisał(a):  Proste

robaki jakies smiecie lub wirusy ITP ! .

Co zrobic ??
1) Format i new system .
2) zobacz pkt 1 Smile

jezeli tylko na lapku to sie pokazuje to nie wina routera itp sieci..

ja tak mialem jak zasyfiony lapek byl Smile

właśnie w tym problem że nie chce formata robić ale na to wychodzi że będę musiał Sad