Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Telemarketing, a prawo. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Telemarketing, a prawo. (/Temat-Telemarketing-a-prawo-139384)



Telemarketing, a prawo. - KiLo - 16-10-2016 09:07

do usuniecia


RE: Telemarketing, a prawo. - rachman - 16-10-2016 17:04

W przypadku emaili nie można wysyłać ofert bo to wg prawa spam. Podejrzewam ze tak samo w innych mediach jest. Musisz więc zapytać czy ktoś w ogóle chce z Tobą rozmawiać na taki czy inny temat bez przedstawiania oferty - bo możesz zostać oskarżony o "spam" Wink Pewności nie mam ale coś kiedyś czytałem i jakoś tak podobnie to było opisane. Jak ktoś dzwoni z ofertą a nie wiesz skąd ma numer to żądasz podania administratora bazy danych i danych firmy... masz firmę? Jak nie masz już byś mógł mieć problem jakbyś trafił na kogoś upartego. Mało komu będzie się chciało dociekać ale jak ktoś się uprze może Ci nieźle humor popsuć.


RE: Telemarketing, a prawo. - mahuzz - 16-10-2016 19:57

No za dzwonienie to o spam go raczej nie pozwą Big Grin
A dzwoń z kupionych środków na skype czy jakimś zarejestrowanym na kogo innego numerem.
Ogólnie to jak ktoś się bardzo zdenerwuje to ewentualnie zacznie krzyczeć - według prawa chyba nie możesz bezkarnie dzwonić. Co nie zmienia faktu - zostawił numer w internecie - pozwala poniekąd na przetwarzanie go.
To trochę temat rzeka Wink Twój wybór.


RE: Telemarketing, a prawo. - rachman - 16-10-2016 20:27

Cytat:zostawił numer w internecie - pozwala poniekąd na przetwarzanie go
Pokaż mi podstawę, uwiarygodnij to jakoś to uwierzę... facepalm Poniekąd... weź naprawdę... Zostawiasz numer nie w internecie tylko na poszczególnych stronach w konkretnych celach kolego. Jak do kontaktu w ogłoszeniu o wynajmie mieszkania to w takim celu a nie by byle kto mi dzwonił pieluchomajtki mi wciskać. Aby przetwarzać numer telefonu to musisz mieć bazę danych i to zarejestrowaną w GIODO, mieć administratora tych danych itd itd. Nie pisz takich pierdół że jak coś znajdziesz to możesz używać w jakimkolwiek celu. Nawet kasę na ulicy znajdziesz - wg prawa nie możesz zrobić co chcesz tylko powinieneś oddać gdzie trzeba.
Co do pozwu to wiadomo że ciężko by komuś się chciało w to bawić ale mimo wszystko jak napisałem humoru może mu napsuć jak ktoś się wkurzy i nie o krzyk mi chodzi.