Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ryczałt 3% od sprzedaży - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ryczałt 3% od sprzedaży (/Temat-Ryczalt-3-od-sprzedazy-139289)



Ryczałt 3% od sprzedaży - siwrus1231 - 13-10-2016 14:02

Witam. Pewnie już nie raz padało pytanie jak obliczyć podatek na ryczałcie 3% ale moja sytuacja jest troche bardziej skomplikowana. Chciałbym nauczyć się rozliczać sam dlatego piszę, przedstawię moją sytuację.

Pracuję na umowę na czas określony - 2 lata, więc stamtąd pobierają ode mnie składkę na ubezpieczenie społeczne.
Firma jednoosobowa, prowadzę ją niecały rok, więc jestem na małym zusie. Co miesiąc płacę 288,95 - ubezpieczenie zdrowotne.

Mój przychód za wrzesień wyniósł 9466,13 zł * 3% = 283,99 zł
Podczas gdy szukałem informacji na ten temat znalazłem, że coś się odejmuje, jakieś 7% ale nie wiem o co chodzi, mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Bardzo byłbym wdzięczny.

Czy będę musiał zapłacić podatek?


RE: Ryczałt 3% od sprzedaży - rachman - 13-10-2016 15:48

Nie pomogę ale jak nikt nie doradzi to dzwoń na KIP wyjaśnią na pewno i nie będzie domysłów tylko konkrety Wink