Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] (/Temat-Skrypt-pod-Wordpress-php-mysql-139106)

Strony: 1 2


Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - neobanan - 08-10-2016 13:59

(jak offtop to sori, ale chyba dobrze trafiłem smutny ) Znajdzie się jakiś magilk od php/mysql i wytłumaczy mi pewną rzecz? Chodzi o to że mam pewną stronkę i potrzebuje zrobić coś takiego żeby użytkownik widział to tylko raz. Przykład: (posłużę się tutaj uniwersalną walutą jaką są ziemniaki Cool ) Ziomek sobie klika w button i odpala mu się oferta lub content locker. Kiedy wszystko jest spoko to zostaje przekierowany do strony /wygrałeś_ziemniaka i tam raczy się pysznymi frytkami. Problem leży w tym że jak wejdzie na strone /wygrałeś_ziemniaka bez oferty to i tak go dostanie, a chcę to w jakiś sposób zablokować. Kombinowałem z jakimiś wtyczkami do Wordpressa ale jakoś nie daję rady. Znajdzie się jakaś dobra dusza co pomoże?


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - surfer0700 - 08-10-2016 14:03

Ten problem możesz rozwiązać na kilka sposobów, moim zdaniem najprostszy to: Przekazując kilka zmiennych za pomocą POST.
Wtedy skrypt który odpowiada za stronę /wygrałeś_ziemniaka sprawdza czy POST nie jest pusty, jeżeli jest to przekierowuje na stronę główną albo gdzie tam sobie zachcesz, a jeżeli POST istnieje i zgadza się z wartościami które określisz to normalnie wyświetli stronę wygrałeś_ziemniaka.


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - neobanan - 08-10-2016 14:09

Korzystam z cpagrip i tam jest takie cuś jak postback. Problem jest taki że już mam prawie cały napisany skrypt strony no ale tej magii nie ogarniam. Wytłumaczysz konkretniej na jakiej zasadzie to działa i jak mogę połączyć content lockera / offer wall / cokolwiek z postbackiem tak aby wszystko grało i tańczyło 5 dni bez muzyki?


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - imanust - 08-10-2016 14:11

Napisz PW postaram się pomóc Smile


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - RoyMaster - 08-10-2016 14:13

Ewentualnie możesz if'em sprawdzić z jakiej strony było przekierowanie. Jeżeli przekierowanie nie było ze strony gdzie wypełniasz formularz to użytkownik zostaje przeniesiony na stronę główną.


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - neobanan - 08-10-2016 14:16

Wolałbym żeby to był jednak ten postback. Jak ktoś zmieni referera to może dostać kilka ziemniaków naraz, a to by zabolało moje ziemniaczane serduszko Sad


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - imanust - 08-10-2016 14:59

Wrzucam to co autor tematu dostał na PW, może komuś się przyda.

plik ziemniak_postback.php
Kod PHP:
<?php
$postback 
"tutaj musisz zwrócić Twój postback, ja nie wiem dokładnie jak to działa, nie uzywałem cpagrip.";


if(
$postback == true)
{
    
// jeżeli sesja zwróci true wykonaj czynnośći niżej.
    
    // sprawdzamy czy sesja jest wystartowana, jeśli nie to startujemy, jesli tak to nie robimy nic.
    
if (session_status() == PHP_SESSION_NONE) {
    
session_start();
    }
    
    
// ustawiamy sesje odbierz_ziemniaka na true.
    
$_SESSION['odbierz_ziemniaka'] = true;

    
// przekierowywujemy do strony odbioru ziemniaka.
    
Header("Location: /odbierz_ziemniaka.php");
}
else{
    
// jeżeli sesja nie zwróci true wykonaj czynności niżej.
    
    // przekierowywujemy do index.php (strony głównej)
    
Header("Location: index.php");
    
}
?>

plik odbierz_ziemniaka.php
Kod PHP:
<?PHP

if(isset($_SESSION['odbierz_ziemniaka']) AND $_SESSION['odbierz_ziemniaka'] == true)
{
    
// ODBIERAM ZIEMNIAKA TUTAJ
    
    // ::: Przykładowo :::
    
$userId "ID użytkownika";
    
$podarujZiemniaka $mysqli->query("ZAPYTANIE MYSQL KTÓRE ZAPISUJE ZIEMNIAKA UŻYTKOWNIKOWI Z ID TAKIM JAK $userId");
    
    
    if(
$podarujZiemniaka == true)
    {
        
// Jeżeli poprawnie zapisano uzytkownikowi ziemniaka w bazie to:
            
        // Kasujemy sesje
        
unset($_SESSION['odbierz_ziemniaka']);
        
        
// przekieruj go do strony.
        
Header("Location: index.php lub gratulacje.php")
    }
    else{
        
// Jeżeli nie dodano ziemniaka to:
        
        // wyswietl na ekranie tekst
        
echo "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie lub skontaktuj się z administratorem";
    }
}
else{
    
// Przekierowywujemy do index.php jeżeli nie należy sie nikomu żaden ziemniak_postback
    
Header("Location: index.php");
}
?>



RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - neobanan - 08-10-2016 21:09

trybun, wielkie dzieki za pomoc ale nadal tego nie ogarniam /sadpanda
nie umiem połączyć akurat wordpressa, cpagrip i posta w taki sposob zeby to wszystko działało Sad


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - Marcin0292 - 09-10-2016 13:18

To podaj swój obecny kod


RE: Skrypt pod Wordpress [php/mysql] - neobanan - 09-10-2016 14:21

Skoro nie rozumiem tego i nie wiem na jakiej zasadzie to działa, to skąd mogę mieć jakikolwiek kod? Big Grin