Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow (/Temat-Zmiana-algorytmu-Google-linki-nofollow-139058)



Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - YanekK - 07-10-2016 11:33

Cześć,

Przeglądałem ostatnio dużo artykułów o pozycjonowaniu i gdzieś przemknęła mi informacja, że jeden z pracowników Googla zamieścił chyba tweet, że nastąpiła zmiana w algorytmie i linki z atrybutem nofollow będą również branę pod uwagę. Nie mogę teraz z powrotem znaleźć tego artykułu... Czy wiecie coś o tym czy raczej coś sobie wkręciłem Wink


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - kyniu - 07-10-2016 11:37

teorie na ten temat są różne ale ja uważam że linki nofollow i tak w jakimś stopniu są brane pod uwagę


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - YanekK - 07-10-2016 11:58

A czy pozyskiwanie linków nofollow z forów ma sens. Chciałem się też zapytać o Disqus, możemy w nim dodać naszą stronę. Czy ilość komentarzy jaką napiszemy na różnych stronach ma znaczenie na siłę tego linku (teoretycznie jest on też nofollow).


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - Karewer - 07-10-2016 12:27

To nie chodzi o to czy mają jakiś wpływ czy nie. Linki nofollow są również wartościowe dla google, ponieważ są przeciwwagą dla linków dofollow. Za posiadanie samych linków dofollow można szybko wyłapać filtra. Linki nofollow dodają naturalności Twojej domenie. Nie ma, co się zastanawiać czy wpływają na pozycjonowanie, są ważne i już. Smile


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - rachman - 07-10-2016 12:52

Również uważam że trzeba mieć linki nofollow - nie posiadanie ich przy dużej ilości linków follow wydaje się sztuczne dla googla. Takie linki są (lub były jeśli to prawda co pisał autor) mniej wartościowe - przekazują mniej mocy - ale bez nich może być filterek. Co to ilości w komentarzach to też nie ma co przeginać. Proporcji ustalonych przez google raczej nikt nie pozna - nawet jak dadzą czasami jakieś info na temat jakichś wytycznych to w sieci czasami pojawiają się dowody na to że niektóre są naciągane. Po prostu walić jakościowe linki czasem urozmaicać komentarzami itp. Nie te czasy już by walić tysiące linków marnej jakości.


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - YanekK - 07-10-2016 12:59

Ok dzięki za odpowiedzi, a jaka jest mniej więcej "zdrowa" proporcja pomiędzy linkami dofollow, a not follow?


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - kyniu - 08-10-2016 17:44

(07-10-2016 12:59)YanekK napisał(a):  Ok dzięki za odpowiedzi, a jaka jest mniej więcej "zdrowa" proporcja pomiędzy linkami dofollow, a not follow?


Nie ma na to konkretnej recepty - ja kiedyś stosowałem proporcje 80/20 ale teraz to już nie zwracam na to uwagi - jak mam kilka fajnych miejsc z linkami nofollow (np tematyczne strony) i nie zajmie mi to dużo czasu to dodaje linki. Oczywiście mimo wszystko ważne jest abyś nie zapominał o dofollow bo to podstawa Smile


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - YanekK - 10-10-2016 15:15

Jak szukam różnych miejsc gdzie można dodać link to znajduje dużo więcej nofollow (w większości są to fora). Czy macie jakieś wskazówki (dla początkującego) jak w ogóle szukać miejsc gdzie można zyskać wartościowe linki?


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - rachman - 10-10-2016 17:08

@YanekK masz tu parę sposobów:
http://www.blog.gdaq.pl/2015/11/101-metod-pozyskiwania-linkow-white-hat-seo/


RE: Zmiana algorytmu Google - linki nofollow - seozgred - 30-10-2016 20:56

Pozyskuj linki bez względy na to czy są follow czy nofollow. Nie ma proporcji dobrych. Linki z for, blogów dają wartość czy to w seo czy też w trafficu.

Z Disquisa są nofollow, tak jak z Fb czy twittera. Linki SM nie daja mocy SEO ale dają traffic i mozna powiedzieć, że budują zaufanie.

Jak będziesz się skupiać tylko na linkach daleko nie ujedziesz...