Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Odprowadzenie podatku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Odprowadzenie podatku (/Temat-Odprowadzenie-podatku-138976)



Odprowadzenie podatku - RoyMaster - 04-10-2016 19:47

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie, dorabiam jakieś tam kwoty miesięcznie średnio 300 zł+ pieniądze te otrzymuje na PayPal potem wypłacam do banku. Pracuje również na umowę o pracę i zakład co roku odprowadza za mnie podatki. Jak to teraz wygląda gdy chce się rozliczyć z pieniędzy które dostanę z internetu?


RE: Odprowadzenie podatku - vojtec - 04-10-2016 20:07

Przede wszystkim zastanów się, czy nie jest to działalność gospodarcza. Jeżeli nie, to zbieraj dowody wypłat z serwisów, w których zarabiasz (dobrze też mieć kopię aktualnego regulaminu, na podstawie którego współpracujesz), co miesiąc podsumuj zarobki z poprzedniego miesiąca, odlicz 18% i wpłać to na konto US. Raz do roku podsumuj wszystkie zarobki z poprzedniego roku, sprawdź czy łącznie odprowadziłeś wystarczającą kwotę podatku i wpisz to w PIT. Jak zapłaciłeś za mało to dopłać, jak za dużo to Ci zwrócą.

Podatki w Polsce to taka prosta sprawa.


RE: Odprowadzenie podatku - rachman - 04-10-2016 20:58

Podatki płacisz od (prawie) każdego dochodu więc musisz płacić zaliczki na podatek w ciągu roku albo po roku podatkowym regulować jak masz niedopłatę - zależy to od paru spraw ale zazwyczaj trzeba zaliczki odprowadzać po miesiącu w którym masz dochód. Być może to DG więc wtedy to zupełnie inaczej by wyglądało - rejestrujesz działalność gospodarczą itd.


RE: Odprowadzenie podatku - RoyMaster - 05-10-2016 05:52

Dzięki za pomoc. Już wszystko rozumiem