Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Revshare a DG - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Revshare a DG (/Temat-Revshare-a-DG-138806)



Revshare a DG - danoneksss - 30-09-2016 17:42

Witam,
Wie ktoś może czy do zarabiania w programach typu revshare może być potrzebna działalność gospodarcza?
Do wypłaty wiem, że nie, ale co na to skarbówka.
Takie zarabianie nie nosi znamion DG?
Będę wdzięczny za odpowiedź Smile.


RE: Revshare a DG - twardy - 30-09-2016 17:53

Raczej nie, ale jak juz to bylo pisane milion razy, co urzad skarbowy to inna interpretacja.
Kasa z hyipow to to samo co lokata czy granie na gieldzie, placisz podatek od zyskow.


RE: Revshare a DG - rachman - 30-09-2016 18:21

Wszystko zależy od działań jakie podejmujesz - jak tworzysz strony by łapać poleconych czyli zarobkowe to mogą interpretować jako DG. Zresztą zależy od urzędnika. Samo wpłacanie i czekanie na zysk raczej nie nosi znamion DG ale jak program wymaga klikania reklam to znowu co niektóry urzędnik może powiedzieć że to rodzaj wykonywania pracy/działalności na rzecz kogoś a więc DG... Zadzwoń na KIP coś Ci podjaśnią ale pewnie jak będziesz dociekliwy i tak na koniec usłyszysz że finalnie zależy od Twojego urzędu jak to zinterpretują ...


RE: Revshare a DG - danoneksss - 30-09-2016 18:49

Ah te polskie jasne i ujednolicone prawo podatkowe Big Grin.
Czyli jeżeli chciałbym mieć 100% pewności to nie obejdzie się bez interpretacji indywidualnej i ok. 3 miesięcy czekania?


RE: Revshare a DG - rachman - 30-09-2016 20:12

Ja bym zadzwonił na KIP. Z pozyskaną wiedzą upewnił się w swoim US jak oni to widzą. Jak nie na moją korzyść to bym w między czasie składał wniosek ORDiN. Niemniej jak nie działasz w sposób mogący zostać przypisany pod DG czyli jakieś działania (nie ograniczające się na zwykłym inwestowaniu) to mało prawdopodobne raczej by coś wmusili Ci. No chyba że zaczniesz opowiadać ile to stron landingowych żeś stworzył, ile to na reklamę wydajesz itd. to tylko głupi nie skusi się o interpretację że to DG Wink


RE: Revshare a DG - danoneksss - 30-09-2016 20:26

A jeżeli robiłbym coś takiego, że z danego programu robię np. max 4 wypłaty. Czyli nie jest to działanie długotrwałe i ciągłe. Oczywiście działałbym w wielu programach, ale w żadnym dłużej. W takim wypadku to chyba nie może być mowy o przymusie DG.


RE: Revshare a DG - twardy - 30-09-2016 20:43

Trafisz na zlosliwego urzednika i bedziesz mial tylko problemy. Rusz tylek do US albo zadzwon na KIP i nie kombinuj.


RE: Revshare a DG - rachman - 30-09-2016 20:57

Chopie dla Ciebie 4 wypłaty w roku to nie ciągłość a dla urzędnika 2 już mogą być ciągłością albo znam gorszą sytuację - urzędnik oleje ciągłość a skupi się że robisz to w sposób zorganizowany kumasz? Nie ciągłość oznacza ilość wypłat tylko długość wykonywania prac - a na ciągłość wystarczy kilka dni po kilka minut w roku nawet na upartego... Za cienki jesteś w te klocki by urzędnika przekonać? To ustawa do łapy, poczytać artykuły w sieci i dopiero teorie o ilości wypłat wymyślać Wink Zdziwiłbyś się co oznaczać może ciągłość w ustach urzędnika albo sposób zorganizowany... Serio, ja już przerabiałem te tematy na KIP parę razy i z wielu pomysłów rezygnowałem bo nie chciałem póki co ładować się w DG bo zyski mniejsze niż ZUS by były.


RE: Revshare a DG - danoneksss - 30-09-2016 21:02

Ja też już niestety parę projektów zarzuciłem z powodu przymusu posiadanie DG. Dobra dzięki za pomoc Smile. Jeszcze przemyślę co i jak, a jak zdecyduje się na pewno wejść w revshare to będę dzwonił na KIP Smile