Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na działalność - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Pomysł na działalność (/Temat-Pomysl-na-dzialalnosc-138767)



Pomysł na działalność - Slight - 29-09-2016 20:12

Cześć.


Piszę ten temat, ponieważ szukam pomysłu na dalszą przyszłość. Niedługo lecę do Anglii, ale za 2 miesiące wracam i będę myślał coś zdziałać tutaj w Polsce. Po powrocie oczywiście zamierzam iść do pracy, więc zarobek ~2500 będę miał zapewne, bo przymierzam się do pewnej oferty pracy, ale już bez moich przemyśleń.

W tym roku skończyłem szkołę - technikum budowlane - maturka zdana, ale szukam pomysłu na siebie. Chciałbym bardzo być niezależny od innych dlatego właśnie chciałbym prowadzić własną działalność. Zamierzam skorzystać z dotacji na start działalność z Urzędu Pracy + własne oszczędności z pracy. Myślę, że poradziłbym sobie mimo młodego wieku, uważam, że jestem przedsiębiorczy i samodzielny. Big Grin


Moje pomysły:
-firma budowlana (raczej odpada, brak totalnego doświadczenia, brak obeznania)
-studio filmowe (nagrałem kilka amatorskich filmików, znajomi bardzo chwalili kreatywność Big Grin, lubię bawić się w montaż) Pytanie do Was? Opłaca się mieć studio filmowe/fotograficzne?
-franczyza (znalazłem ciekawą ofertę dot. gazetki telewizyjnej)



Jak tu skorzystać? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, jestem pełen wyzwań. Smile


RE: Pomysł na działalność - twardy - 29-09-2016 20:19

Skoro planujesz wziac dotacje to najpierw idz sie dowiedz do urzedu. Kiedy daja. Na co daja. Co trzeba przyniesc by dali. Bo sie okaze, ze sie na cos napalisz, a pieneidzy nie bedziesz mial Wink


RE: Pomysł na działalność - Slight - 29-09-2016 20:28

Z forum kiedyś wyczytałem, że najlepiej iść na początku roku, ale racja, najpierw trzeba się dowiedzieć jak to się wszystko ma, co nie oznacza, że nie można mieć jakiegoś pomysłu. Tongue


RE: Pomysł na działalność - radek0389 - 29-09-2016 20:29

Tak jak wyżej, na początek dowiedz się szczegółów udzielenia dotacji, np. ile minimum musisz utrzymać się na rynku, aby nie musieć oddawać kasy. Komfortowo jest mieć plan awaryjny, jeśli coś nie pójdzie po twojej myśli, aby posiadać środki na utrzymanie firmy przez wymagany okres (składki ZUS).
Piszesz o firmie budowlanej i zaraz stawiasz tezę "raczej odpada". To po co w ogóle się w tej tematyce zastanawiasz? Budowlanka to bardzo ciężki rynek, duża konkurencja. Odnośnie studia filmowego, podałeś szczątkowe informację co na ten temat wiesz, franczyzna jak to franczyzna, łatwiej wystartować, ale jednak niezależność jest trochę okrojona.
Ogólnie polecam przede wszystkim skupić się na jak najdoskonalszym opracowaniu biznesplanuSmile. Sam od jakiegoś czasu myślę nad założeniu DG, jednak nadal testuję parę rozwiązań, sprawdzam rentowność przedsięwzięcia. Powodzenia w świecie biznesmenówTongue.


RE: Pomysł na działalność - trybulski - 30-09-2016 06:28

Która gazeta Cię interesuje?

Mikro Tv, Free Tv czy jakaś inna?


RE: Pomysł na działalność - mysc - 30-09-2016 13:23

(29-09-2016 20:12)Slight napisał(a):  -studio filmowe (nagrałem kilka amatorskich filmików, znajomi bardzo chwalili kreatywność Big Grin, lubię bawić się w montaż) Pytanie do Was? Opłaca się mieć studio filmowe/fotograficzne?

Dlaczego nie zaczniesz prowadzić kanału na YT? Nie potrzebujesz działalności, robisz to co lubisz, zarabiasz pieniądze już z samego adsense. Dodatkowo stwórz pod kanał bloga + FP. Z czasem na tych wszystkich trzech plataformach będziesz mógł promować wiele programów partnerskich - z tym, że pamiętaj o priorytetech Smile Priorytetem powinna być jakość filmików, a reklamy nieinwazyjnym dodatkiem.

Pozdrawiam!


RE: Pomysł na działalność - richbutterfly - 01-06-2018 08:16

Skoro lubisz montaż to zajmij się tym na początku. Brakuje specjalistów w tej branży, tylko bądź specjalistą jeśli chcesz zarabiać dobre pieniądze na tym. Najlepiej zrobisz jeśli będziesz brał zlecenia z USA.


RE: Pomysł na działalność - rachman - 01-06-2018 09:42

@richbutterfly temat sprzed 2 lat prawie.


RE: Pomysł na działalność - richbutterfly - 01-06-2018 10:04

Właśnie spojrzałem na datę facepalmfacepalmfacepalm


RE: Pomysł na działalność - Lensherr - 01-02-2019 03:29

Najlepiej gdybyś zarabiał na swojej pasji a do tego musisz się skupić na jednym. 100 rzeczy na raz, na hurra - ani efektów, ani pieniędzy.