Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Bierzmowanie - czy warto? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Bierzmowanie - czy warto? (/Temat-Bierzmowanie-czy-warto-138732)

Strony: 1 2 3


Bierzmowanie - czy warto? - TheMe - 28-09-2016 20:16

Witam,
Tak jak w temacie, zastanawiam się czy warto iść teraz do bierzmowania, gdy "wszyscy" (wszyscy tj. klasa) idą? Czy może narazie z tym poczekać i np. zapisać się za 2/3 lata? Póki co nie zamierzam brać ślubu ani nic takiego Tongue

Jeszcze jedno: jak wyglądają przygotowania i jakie warunki trzeba spełnić?


RE: Bierzmowanie - czy warto? - Majka - 28-09-2016 20:19

Młody i głupi jeszcze jesteś Tongue

Idziesz z wszystkimi do bierzmowania, nie kombinuj Tongue


RE: Bierzmowanie - czy warto? - Ascoran - 28-09-2016 20:23

Potem nie będzie Ci się chciało Tongue
Lepiej teraz i mieć to z głowy niż przed ślubem latać na bierzmowanie - po co Ci to Smile


RE: Bierzmowanie - czy warto? - twardy - 28-09-2016 20:24

Bierzmowanie to bylo u mnie pozegnanie z kosciolem, nawet papiera z parafii nie odebralem. Mielismy czerwone paszporty, gdzie ksiadz podczas spowiedzi wpisywal, ze odbebnione, tak samo z roznymi mszami z rana czy wieczorami, czasami sprawdzanie obecnosci.

Jak dla mnie to idiotyzm straszny, ale mama chciala to poszedlem Wink

Jednak uwazam, ze lepiej miec to z glowy.


RE: Bierzmowanie - czy warto? - jarekxD - 28-09-2016 20:25

Czy się opłaca to chyba pytanie retoryczne Smile Zawsze dostaję się sporo kasy, więc leć!


RE: Bierzmowanie - czy warto? - Kryspin - 28-09-2016 20:36

Chyba lepiej brać bierzmowanie teraz ze wszystkimi których znasz Tongue ja osobiście w gimnazjum to olałem ale w liceum narobiłem i mam to z głowy Wink do bierzmowania przygotowywał nas spoko ksiądz więc przymykał na wszystko oko Wink


RE: Bierzmowanie - czy warto? - zjadamkredki - 28-09-2016 20:44

Chodzisz na spotkania (albo nie chodzisz jak Ci się nie chce, ale lepiej chdozić Wink ), potem tydzień przed mszą masz próbę generalną w kościele, a następnie masz bierzmowanie, które trwa ok. 1h. Na świadka bierzesz kogoś z rodziny albo jakiegoś znajomego, które ma bierzmowanie i tyle Wink Lepiej wziąć teraz ze wszystkimi niż potem latać i kombinować, bo często się słyszy, że bez bierzmowania mogą być w przyszłości problemy ze ślubem kościelnym.


RE: Bierzmowanie - czy warto? - makecash - 28-09-2016 21:15

Nie zapominajmy jeszcze o śmiesznych pytaniach których jest trochę dużo ^^ (przynajmniej ja tak miałem)


RE: Bierzmowanie - czy warto? - Frankslen - 28-09-2016 21:23

Spotkasz kobietę , która będzie chciała ślub kościelny chociażby dlatego warto. Kwestia wiara to indywidualna sprawa dlatego nie wypowiadam się na ten temat Tongue


RE: Bierzmowanie - czy warto? - Prizmo* - 28-09-2016 21:30

Olałem to w gimnazjum,szczerze w dupie wtedy to miałem. A przeszło 4 lata temu,musiałem ponad 1k na to wyłożyć,by sobie załatwić i tak odbębnić zbiórki i "test" plus jeszcze dojazdy prawie 70km w jedną stronę do Katowic w moim przypadku. Więc rób póki możesz jeszcze na tym "zarobić" Wink