Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Dziennik/Tutorial] Search Engine Optimization (SEO) by Vasaki 2021 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: [Dziennik/Tutorial] Search Engine Optimization (SEO) by Vasaki 2021 (/Temat-Dziennik-Tutorial-Search-Engine-Optimization-SEO-by-Vasaki-2021-138720)



RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Mafis - 17-10-2016 16:55

(17-10-2016 16:46)divx86 napisał(a):  Żeby zmieniać napisy, które nie są przetłumaczone "Wygląd -> Edytor" i szukać w plikach..

1. W szablonie Wygląd -> Edytor -> Po prawej wybieramy content.php
2. CTRL + F -> Continue Reading -> Zamiana na własny tekst Czytaj dalej.. / Pobierz
3. Jeszcze w pliku extras.php (inc/extras.php) zamiana na ten sam tekst co w content.php, bo błąd mi wywaliło.. I u mnie osobiście działa

Smile

Tak właśnie robiłem i działa Dzięki


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Mafis - 17-10-2016 20:28

A teraz kolejne pytanie, bo dodałem ręcznie meta descryption oraz meta tagi. Ale teraz np po zrobieniu audytu w Znacznik title pojawia mi się ta nazwa strony, która wpisałem w wordpress i to jest ok. Tylko dodatkowo wyświetla mi się tam opis ten który jest pod tytułem, a tego nie chce Sad Zaznaczyłem na czerwono to co pojawia mi sie w znaczniku title beka I teraz jak zrobić, żeby było dobrze? Oczywiście robie własną stronę ale podałem stronę vasakiego jako przykład.
[Obrazek: b55522f6fb44e1d7.png]


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Itaru - 17-10-2016 20:30

Dziś wpadłem na ten tutorial na wykładach z fizyki Rolleyes no i tak mnie pochłonęło że 2h w moment zleciało Big Grin Dzięki Vasaki za tyle cennej wiedzy i że pomagasz się rozwijać Big Grin


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Mafis - 18-10-2016 09:00

(17-10-2016 20:28)Mafis napisał(a):  A teraz kolejne pytanie, bo dodałem ręcznie meta descryption oraz meta tagi. Ale teraz np po zrobieniu audytu w Znacznik title pojawia mi się ta nazwa strony, która wpisałem w wordpress i to jest ok. Tylko dodatkowo wyświetla mi się tam opis ten który jest pod tytułem, a tego nie chce Sad Zaznaczyłem na czerwono to co pojawia mi sie w znaczniku title beka I teraz jak zrobić, żeby było dobrze? Oczywiście robie własną stronę ale podałem stronę vasakiego jako przykład.
[Obrazek: b55522f6fb44e1d7.png]

pomoże ktoś @[vasaki] @[divx86] ??


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Lanserek - 18-10-2016 09:17

(17-10-2016 20:28)Mafis napisał(a):  A teraz kolejne pytanie, bo dodałem ręcznie meta descryption oraz meta tagi. Ale teraz np po zrobieniu audytu w Znacznik title pojawia mi się ta nazwa strony, która wpisałem w wordpress i to jest ok. Tylko dodatkowo wyświetla mi się tam opis ten który jest pod tytułem, a tego nie chce Sad Zaznaczyłem na czerwono to co pojawia mi sie w znaczniku title beka I teraz jak zrobić, żeby było dobrze? Oczywiście robie własną stronę ale podałem stronę vasakiego jako przykład.
[Obrazek: b55522f6fb44e1d7.png]

Ja podstawowej obsługi wordpressa nauczyłem się z tego filmiku, jeśli znasz podstawowy angielski to obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=EYLgYttgd00
Właściwy tutorial rozpoczyna się od 30 minuty, część filmu jest poświęcona budowaniu listy mailingowej, ale wszelkie podstawy są tu bardzo dobrze wyjaśnione. Poza tym na internecie jest sporo podobnych poradników Smile


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Cromiell - 18-10-2016 10:37

Nie chcesz w ogóle tego napisu? Jeżeli nie chcesz i nie ma możliwości wyłączenia go z panelu to musisz znaleźć odpowiedni kod w header.php (Edytor Stylu panelu admina) i dodać do stylu "display: none;". Jak nie wiesz o czym mówię to uderz do mnie na PW i wieczorem naprawimy.


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - radmatuszewski - 18-10-2016 10:52

Wydaje mi się, że w personalizacji motywu go po prostu skasujesz i będzie git.


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Mafis - 18-10-2016 11:24

Panowie chce aby było tak jak u vasakiego. Czyli znacznik title był tam gdzie wpisuje nazwe strony a znacznik meta descryption tam gdzie daje opis.
[Obrazek: 691515ace8bb879e.png]

u mnie niestety wszystko co wpisze w opisie ląduje dodatkowo do znacznika title. Nie wiem w sumie dlaczego. Vasaki też miał w sumie taki problem ale jakoś go rozwiązał.


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - divx86 - 18-10-2016 11:36

Możesz spróbować ręcznie wpisać w Hiero: Nagłówek motywu (header.php)

Kod:
<div class="site-description"><?php bloginfo( 'description' ); ?></div>

Zamiana na

<div class="site-description">Tutaj własny opis</div>

W darmowych stylach jest sporo niedopracowanych rzeczy.
W to miejsce wstawiasz opis strony, który chcesz żeby znalazł się pod głównym napisem, a w personalizacji czy ustawieniach Wordpressa usuwasz opisz strony - automatycznie z znacznika title powinien zniknąć opis.


RE: [Tutorial] Czyli wybijamy Resident Evil VII: Biohazard by Panda - Mafis - 18-10-2016 12:54

(18-10-2016 11:36)divx86 napisał(a):  Możesz spróbować ręcznie wpisać w Hiero: Nagłówek motywu (header.php)

Kod:
<div class="site-description"><?php bloginfo( 'description' ); ?></div>

Zamiana na

<div class="site-description">Tutaj własny opis</div>

W darmowych stylach jest sporo niedopracowanych rzeczy.
W to miejsce wstawiasz opis strony, który chcesz żeby znalazł się pod głównym napisem, a w personalizacji czy ustawieniach Wordpressa usuwasz opisz strony - automatycznie z znacznika title powinien zniknąć opis.

Zrobiłem tak jak mówisz. Dodało mi dodatkowe pole tak jakby nad stroną z opisem. Niby ok ale teraz na audycie seo pisze, że nie mam tagu title beka
Pobiorę jakiś płatny motyw bo masakra z tym hiero pokerface

(18-10-2016 12:54)Mafis napisał(a):  
(18-10-2016 11:36)divx86 napisał(a):  Możesz spróbować ręcznie wpisać w Hiero: Nagłówek motywu (header.php)

Kod:
<div class="site-description"><?php bloginfo( 'description' ); ?></div>

Zamiana na

<div class="site-description">Tutaj własny opis</div>

W darmowych stylach jest sporo niedopracowanych rzeczy.
W to miejsce wstawiasz opis strony, który chcesz żeby znalazł się pod głównym napisem, a w personalizacji czy ustawieniach Wordpressa usuwasz opisz strony - automatycznie z znacznika title powinien zniknąć opis.

Zrobiłem tak jak mówisz. Dodało mi dodatkowe pole tak jakby nad stroną z opisem. Niby ok ale teraz na audycie seo pisze, że nie mam tagu title beka
Pobiorę jakiś płatny motyw bo masakra z tym hiero pokerface
Nie wiem jak coś pousuwałem i działa XDDDbekaimpreza .Także dzięki ziomy