Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Konkurs a nazwa nagrody. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Konkurs a nazwa nagrody. (/Temat-Konkurs-a-nazwa-nagrody-138680)



Konkurs a nazwa nagrody. - radek0389 - 27-09-2016 17:26

Witajcie. Pojawiła się u mnie pewna myśl odnośnie organizowania konkursu, promocji konkursu, w którym do wygrania są przedmioty, bony znanych marek. Jak tworzę konkurs, gdzie do wygrania jest Iphone, to mogę w promocji używać tej nazwy i wizerunku? Czy tu potrzeba zgody apple? Pytanie może i po części śmieszne. Ale pamiętam, "konkurs" z FB, z możliwością "wygrania" bonów za 1500 zł, do sieciówek i jedna z nich publikowała, że podejmie stosowne kroki prawne w tej sprawie.


RE: Konkurs a nazwa nagrody. - rachman - 27-09-2016 19:50

Nie wiem na pewno ale jak nie znajdziesz konkretów to lepiej zaznacz że dana firma nie ma związku z danym konkursem a nazwa marki i logo jest własnością danej firmy itd. Jakbyś napisał do danej firmy spytał o zgodę na użycie nazwy/loga w takim a takim celu i wtedy jesteś czyściutki? Duże firmy odpisują pewnie dość szybko Wink

http://znakitowarowe-blog.pl/jak-legalnie-uzywac-cudzego-znaku-towarowego/


RE: Konkurs a nazwa nagrody. - twardy - 27-09-2016 19:57

Podstawa jest dobry regulamin. Kto organizuje konkurs. Jakie warunki trzeba spelnic by wziac udzial w konkursie. Co jest nagroda w konkursie. Jak zostana wylosowani zwyciezcy. Na koncu albo gdzies we widocznym miejscu umieszcza sie, ze producent nagrody nie jest w zaden sposob zwiazany z konkursem.


RE: Konkurs a nazwa nagrody. - rachman - 27-09-2016 20:31

Nazwę można użyć bo opisujesz nagrodę, zdjęcie fona także bo to wygląd nagrody ale już logo wygląda że nie powinieneś używać bez zgody. Nie ma tu za bardzo uzasadnienia by używać czyjegoś loga skoro dana firma nie jest organizatorem a info że nagroda jest tej czy tamtej firmy nie musi być poparta logiem itp.