Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co można odczytać z banknotu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Co można odczytać z banknotu? (/Temat-Co-mozna-odczytac-z-banknotu-138167)

Strony: 1 2


Co można odczytać z banknotu? - estero123 - 15-09-2016 11:12

Cześć!
Dzisiaj naszła mnie myśl na to czy można sprawdzić co kryje w sobie numer identyfikacyjny banknotu, o ile w ogóle coś znaczy, jak np. pesel, gdzie parę pierwszych cyfr oznacza datę urodzenia. Wiecie, możne jest jakaś możliwość aby sprawdzić ile transakcji bylo wykonanych czy coś Big Grin Pytanie może głupie, ale odpowiedź może mnie zaskoczyć Big Grin
Pozdrawiam!


RE: Co można odczytać z banknotu? - twardy - 15-09-2016 11:55

(15-09-2016 11:12)estero123 napisał(a):  Wiecie, możne jest jakaś możliwość aby sprawdzić ile transakcji bylo wykonanych

Jak mozesz z numeru seryjnego banknotu wyczytac ile razy ten banknot zmienil wlasciciela? Co to w ogole za pytanie...


RE: Co można odczytać z banknotu? - estero123 - 15-09-2016 11:56

Może są jakieś serwisy które to monitorują Big Grin


RE: Co można odczytać z banknotu? - dazy19 - 15-09-2016 12:02

Raczej takich cudow to nikt nie prowadzi no bo tak szczerze po co :3 ale mozesz odczytac na pewno rok produkcji ,numer winnicy oraz nr serii itp Smile


RE: Co można odczytać z banknotu? - trybulski - 15-09-2016 12:21

Hmmm. W sumie to ciekawe jest to zagadnienie.

Mnie w sumie ciekawi, jak panowie w mundurach (albo bez) sprawdzają i znajdują nielegalne banknoty po seriach. No chyba że to tylko w filmach i w TV takie rzeczy Tongue

Ale temat ciekawy Smile


RE: Co można odczytać z banknotu? - Norman - 15-09-2016 12:41

(15-09-2016 12:21)trybulski napisał(a):  Hmmm. W sumie to ciekawe jest to zagadnienie.

Mnie w sumie ciekawi, jak panowie w mundurach (albo bez) sprawdzają i znajdują nielegalne banknoty po seriach. No chyba że to tylko w filmach i w TV takie rzeczy Tongue

Ale temat ciekawy Smile

Pewnie w bankach czy innych instytucjach finansowych prowadzą jakąś ewidencje tych banknotów i gdy ktoś zrobi napad to policja ma dostęp do numerów serii. A jeśli masz na myśli sprawdzanie fałszywek po serii to nie mam pojęcia, pewnie mają jakieś swoje sposoby Big Grin


RE: Co można odczytać z banknotu? - trybulski - 15-09-2016 12:48

@[Norman] i oczywiście metody te nie są znane powszechnie, żeby panowie rabusiowie nie mieli się jak przed tym zebezpieczyć Smile


RE: Co można odczytać z banknotu? - rachman - 15-09-2016 15:11

Numery seryjne mogą zdradzić pewnie parę rzeczy np. datę druku czy miejsce ale jak może zdradzić ilość transakcji ... skoro jest drukowany przed jakąkolwiek transakcją? Sztabu jasnowidzów raczej nie zatrudniają beka


RE: Co można odczytać z banknotu? - ASTONEQ - 15-09-2016 17:14

Są strony gdzie ludzie podają numery seryjne i możesz sobie sprawdzić gdzie był dany banknot Tongue


RE: Co można odczytać z banknotu? - estero123 - 15-09-2016 17:37

(15-09-2016 17:14)ASTONEQ napisał(a):  Są strony gdzie ludzie podają numery seryjne i możesz sobie sprawdzić gdzie był dany banknot Tongue

O! Jakbyś znał taką stronkę to byłbym mega wdzięczny, bo o coś takiego mi chodzilo Big Grin