Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zwrot na paypal a Podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zwrot na paypal a Podatek (/Temat-Zwrot-na-paypal-a-Podatek-137637)



Zwrot na paypal a Podatek - misiuks11 - 01-09-2016 14:22

Witam,
Ostatnio niespodziewanie dostałem zwrot kasy na paypal(wygrany spór z jednym z programów) i moje pytanie brzmi następująco:
Czy muszę rozliczać się z tych pieniędzy, które mi zwrócono gdyż wcześniej wpłaciłem je na paypal ?
Z góry dzięki za odpowiedź


RE: Zwrot na paypal a Podatek - petrikos - 01-09-2016 17:01

Niestety musisz Sad


RE: Zwrot na paypal a Podatek - Pan Inwestor - 08-09-2016 16:13

Niekoniecznie. Jeśli suma wypłat z tego programu (łącznie ze zwrotem) nie przekroczyła sumy wszystkich wpłat to wykazujesz stratę i nie płacisz nic.

Przykład:
Wpłaciłeś 1500$ do programu
Wypłaciłeś jak działał $350
Po czasie otrzymałeś zwrot 1000$

Zatem suma wypłat wyniosła 1350$, co jest poniżej sumy wpłat (1500$).


Zwrot na paypal a Podatek - avrice - 09-09-2016 21:34

Czy to potwierdzenie zgodne z interpretacja księgowego?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


RE: Zwrot na paypal a Podatek - Pan Inwestor - 10-09-2016 12:48

To interpretacja własna na bazie doświadczenia. Jak od wykazanej straty masz zapłacić podatek? Jeśli ma zachowane dowody na temat sumy wpłat i wypłat + zwrot to idzie to łatwo udowodnić, że niczego nie zataił.


RE: Zwrot na paypal a Podatek - rachman - 10-09-2016 14:03

Zaraz ... Chyba nie do końca rozumiem z tego co opisałeś albo coś nie do końca w pełni opisałeś...

To jest ZWROT (wpłaciłeś coś komuś i Ci oddano) czy DOCHÓD (coś działałeś w jakimś programie i zarobiłeś i Ci wypłacono)? Opodatkowaniu podlega dochód a nie zwrot własności.
Jeśli tylko komuś wpłaciłeś swoją kasę i ktoś Ci zwrócił ją to z jakiej racji podatek? ZWROT rozumiem przez wpłacone np. 100 i oddane 100 a nie np 150 oczywiście...