Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Shackowane konto FB, jak odzyskac? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Shackowane konto FB, jak odzyskac? (/Temat-Shackowane-konto-FB-jak-odzyskac-137558)

Strony: 1 2


Shackowane konto FB, jak odzyskac? - sulliwan93 - 30-08-2016 11:49

Hej,
wczoraj wieczorem ktoś shackował moją skrzynkę na wp, a nastepnie konto na Fb. Było to moje drugie konto pocztowe, nie miałem tam nic "wartościowego". Mimo prostego dostępu do allegro nie ruszone jest tam nic, jedynie konto na fb usunięci znajomi, zmieniony link do konta (tak mi się wydaje, bo link nie działa a lista znajomych ubywała z każdą chwilą). Możliwe, że konto dostało bana, bo zgłaszałem je z kilku innych za podszywanie się itp. I tu pytanie, odzyskam jakoś konto? Słyszałem coś o wysyłaniu dowodu osobistego. Nie mam dostępu do maila.

Jak działają zabezpieczenia na wp?
Usunął email na który miały przychodzić wiadomości w momencie kradzieży. Zrobił to samo z telefonem. Zabezpieczenia działają tak fajnie, że jedyne co, to widze iż konto nie ma emaila bezpieczeństwa i telefonu.
Macie jakieś pomysły?


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - kusas - 30-08-2016 12:00

Raczej juz nie odzyskasz Wink


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - Prizmo* - 30-08-2016 12:49

Dzwoń do wp.pl i niech przywrócą konto do stanu sprzed 2 dni. Kiedyś tak robili,potem zgłoś na Policji włamanie do skrzynki pocztowej, wp zabezpieczy konto,da im logi i może sprawca zostanie ujęty.


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - sulliwan93 - 30-08-2016 13:43

(30-08-2016 12:49)Prizmo* napisał(a):  Dzwoń do wp.pl i niech przywrócą konto do stanu sprzed 2 dni. Kiedyś tak robili,potem zgłoś na Policji włamanie do skrzynki pocztowej, wp zabezpieczy konto,da im logi i może sprawca zostanie ujęty.

Cała akcja zapewne robiona na vpn/vps zgłoszenie nic nie da. Mogę pod pod Art. 267 kk, jak się nie mylę to zgłosić, ale jeśli włamanie jest z wirtalnej maszyny, to nic nie da to. Będę dzwonił, póki co zajęty numer ciągle.


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - Prizmo* - 30-08-2016 16:51

Co nic nie da że z VPS robione? Bez problemu się dowiedzą kto dane IP użytkował w danym dniu i godzinie. Logi w Firmach są długo przetrzymywane. VPN to samo zresztą. Zgłoś i się nie sraj z tym kolesiem.


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - sulliwan93 - 30-08-2016 17:11

Odzyskane, wystarczył telefon. Co ciekawe nie zrobił nic, mimo, że miał dostęp do dużej ilości portali - napisał tylko "Hej" do koleżanki Sex

Będę zgłaszał:
"Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - sulliwan93 - 10-09-2016 19:10

Konto odzyskane, a policja mnie "wyśmiała" jak powiedziałem o włamaniu.


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - Meloman - 12-09-2016 06:01

(10-09-2016 19:10)sulliwan93 napisał(a):  Konto odzyskane, a policja mnie "wyśmiała" jak powiedziałem o włamaniu.
I tak masz plusa kolego za to, że w ogóle coś z tym chciałeś zrobić Smile
Szkoda tylko, że u nas policja właśnie taka jest...


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - FB_apps - 14-09-2016 13:04

Marne szanse na odzyskanie niestety


RE: Shackowane konto FB, jak odzyskac? - misiek2592 - 21-09-2016 21:28

napisz do supportu fb, mi kiedys to pomogło