Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie (/Temat-PYTANIE-Kredyt-w-banku-splacanie-137393)



[PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - DonWestbam - 25-08-2016 15:30

Witam, mam pytanie odnośnie spłacania kredytu.
Przykładowo mam do spłaty 2 tyś zł w ratach po 200 zł czyli 10 rat (styczeń - październik)
Czy mogę wpłacić w styczniu 5 rat osobnymi przelewami zatytułowanymi Rata1 - Rata5 i do czerwca nie muszę wpłacać nic ? Czy i tak i tak musi być wpłacone 200zł w każdym miesiącu póki kredyt nie zostanie spłacony w całości ?
Na logikę powinno być po mojemu, skoro wpłaciłem 5 rat to termin szóstej przypada na czerwiec ale nie wiem jak to jest w praktyce.

Prosił bym o konkretne odpowiedzi, bez gdybania ;P Z góry dzięki.


RE: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - mikuss - 25-08-2016 15:34

Najlepiej zadzwoń na infolinię banku w którym masz kredyt lub udaj się do oddziału, zadaj tam pytanie i dostaniesz w 100% wiarygodną i pewną odpowiedź bo co bank to zasady i każdy ma swoje klauzule w umowach


RE: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - szykiryki - 25-08-2016 16:06

Co bank to inne zasady.
Ja mam akurat leasing i jak chce wpłacić np. w jednym miesiącu 10k, zamiast 2k, muszę ich o tym poinformować...
Być może takie zapisy o większej wpłacie masz równiez w umowie kredytowej, zajrzyj Smile.

Często jest równiez tak, że wpłacając większą kwotę na "raz" podpisujesz aneks i bank albo skraca Ci okres kredytowania, albo zmniejsza kwotę pozostałych rat.


RE: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - vojtec - 25-08-2016 16:13

Ja znowu mam osobne, dedykowane konto, z którego co miesiąc pobiera kwotę w wysokości raty, którą to muszę tam wpłacić. Przy takim układzie zadziałałoby to o czym napisałeś.

Ze swojej strony polecam jednak, tak jak wyżej, zadzwonić na infolinię i się upewnić. Możliwości jest mnóstwo i nikt tutaj nie udzieli 100% pewnej odpowiedzi.


RE: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - DonWestbam - 25-08-2016 16:17

No niestety w banku usłyszałem że "co miesiąc trzeba wpłacać"... Widać było od razu że babeczka bez kompetencji ale wpadłem do banku tylko na moment tak przy okazji i musiałem lecieć dalej, liczyłem że tutaj coś więcej się dowiem Tongue W takim razie zadzwonię w wolej chwili na infolinię, dziękuję za odpowiedzi Wink


RE: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - rachman - 25-08-2016 18:11

Warunki masz w umowie kredytowej. Niestety bankom nie pasi zazwyczaj to co Tobie może pasować. Zarówno niespłacanie w terminie jak i spłacanie większą kwotą "zaburza" im różne tam ich systemowo zaplanowane raty. Jak nie zmniejszy Ci to rat czy końcowej kwoty spłaty to też nie kombinuj bo zbudujesz sobie złą historię kredytową - banki nie lubią nie spłacających w terminie jak i spłacających wcześniej niż w umowie raty. Taka polityka...


RE: [PYTANIE] Kredyt w banku - spłacanie - Ascoran - 25-08-2016 19:43

Jeśli byś odwrócił twój zamiar odwrotnie - tzn pierwsze 5 rat spłacać co miesiąc, a po nich "hurtem" pozostałe 5 to bankowi to będzie nawet na rękę.
Na odwrotną regułę się nie zgodzą bo tak jak mówią poprzednicy - to idzie z automatu i jak automat nie zarejestruje wpłaty w danym miesiącu wystosuje wezwanie do zapłaty.