Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości (/Temat-Czyszczenie-skrzynek-prywatnych-wiadomosci-137254)

Strony: 1 2 3 4 5


Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Admin - 22-08-2016 07:39

Witajcie,
zgodnie z wątkiem kontynuowanym tutaj: http://zarabiam.com/Temat-Aktualizacja-Wykryles-blad-Napisz-o-tym-84682?page=9
baza prywatnych wiadomości waży kilkanaście GB co stanowi znacznie większą część bazy forum, w efekcie prywatne wiadomości przymulają, najłatwiejszym sposobem naprawienia tego jest redukcja wiadomości prywatnych, dlatego takową zdecydowaliśmy się przeprowadzić.
Dlatego do 26 sierpnia proszę abyście zapisali na własnych komputerach najważniejsze dla Was informacje/wiadomości, po tym czasie dane będą czyszczone, być może cześć wiadomości (np. pw z ostatnich 2 miesięcy) Wam pozostawimy jednakże nie jest to gwarantem, dlatego proszę o tym pamiętać.

Przeprowadzenie optymalizacji w tym zakresie nie jest niezbędne, jednakże w znaczącym stopniu poprawi wydajność forum, szczególnie obsługę prywatnych wiadomości.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Pawlak093 - 22-08-2016 07:58

Ja bym wyslal jeszcze ta informacje kazdemu na pw (wiecej osob zobaczy) i tego dnia usunal wszystkie Smile
Na przemie jest jeszcze 1 tabela ktora sie czysci; ktora odpowiada za nieprzeczytane posty. Na mybb moze jest podobnie Tongue


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Admin - 22-08-2016 08:11

Dodaliśmy informacje w nagłówku, i tak delikatnie będę starał się redukować, być może tylko selektywnie skasowane wiadomości wystarczą do odzyskania pełnej stabilności (baza zawiera również wiadomości z przema które migrowaliśmy z niego gdy wykupiliśmy domene/forum zarabiam.pl z 2000 użytkowników), wyjdzie w praniu, jednak wolę nie zapeszać.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Meloman - 22-08-2016 09:43

@[Admin] Dzięki za tę informacje, bo miałbym ogromny problem jakby znikły mi niektóre wiadomości na forum Rolleyes
P.S Może ktoś ma pomysł, w jaki sposób wykonać zapis/zrzut wybranych wiadomości? Jedyne co mi przychodzi do głowy to screen wybranej wiadomości, ale tak średnio mi to wystarczy.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - twardy - 22-08-2016 10:10

Sugeruje jeszcze na przyszlosc usuwac wiadomosci reklamowe po jakims czasie...30 czy 60 dni.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - sulliwan93 - 22-08-2016 10:23

(22-08-2016 09:43)Meloman napisał(a):  @[Admin] Dzięki za tę informacje, bo miałbym ogromny problem jakby znikły mi niektóre wiadomości na forum Rolleyes
P.S Może ktoś ma pomysł, w jaki sposób wykonać zapis/zrzut wybranych wiadomości? Jedyne co mi przychodzi do głowy to screen wybranej wiadomości, ale tak średnio mi to wystarczy.
No właśnie, dobrze by było żeby zostawić ważne wiadomości. Sam mam kilka i nie chce trzymać ich w notatniku, albo w postaci screena.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Captain - 22-08-2016 11:32

A nie lepiej byłoby usunąc tylko wiadomości powiedzmy starsze niż 3-4 miesiące? Wtedy nikt by nie miał problemu, a pewnie 90% z tych waszych kilkanaście GB wiadomości to wiadomości stare, nawet i sprzed wielu miesiecy albo paru lat.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Admin - 22-08-2016 12:56

Taki jest plan, jednak proszę przygotować się na usunięcie wszystkiego bo nie mogę dać gwarancji że wszystko pójdzie zgodnie z Naszymi założeniami.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - sqmany - 22-08-2016 13:42

Szkoda, że nie ma opcji wyeksportowania wszystkich prywatnych wiadomości chociażby do pliku txt, albo wyboru przesłania wszystkich naszych wiadomości drogą mail'ową, to by ułatwiło sprawę.


RE: Czyszczenie skrzynek prywatnych wiadomości - Begrezen - 22-08-2016 15:38

można ewentualnie skopiować to co jest do notatnika, a potem po czyszczeniu wysłać sam do siebie jedną wielką pw, które bedzie zawierała to co potrzebne było, ja tak wlasnie zrobie Sex jestem genialny Rolleyes