Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Takeagift (/Forum-Takeagift-45)
+----- Dział: Takeagift Odpowiedzi (/Forum-Takeagift-Odpowiedzi-73)
+----- Wątek: [Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion (/Temat-Odpowiedzi-Take-A-Gift-3-San-Siro-W-ktorym-roku-rozpoczeto-budowe-stadion-13706)



[Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - zeglu - 17-09-2010 22:00

Cytat:Stadio Giuseppe Meazza "San Siro" to stadion piłkarski w Mediolanie. Jest on jednym z największych stadionów na świecie i może pomieścić ok. 85 tysięcy kibiców. Tradycyjny sektor kibiców Milanu to Curva Sud (Zakole Południowe), a kibiców Interu – Curva Nord (Zakole Północne).

Stadion nosi imię słynnego gracza Interu (w późniejszych latach także Milanu) Giuseppe Meazzy, mistrza świata z 1934 i 1938 roku, lecz najczęściej używana jest jego stara nazwa – San Siro.

Budowa stadionu została rozpoczęta w roku 1925 w mediolańskiej dzielnicy San Siro, stąd też jego nazwa. Pomysł jego budowy był dziełem ówczesnego prezydenta Milanu, Piero Pirellego. Stadion został zaprojektowany z myślą tylko i wyłącznie o piłce nożnej – nie posiada bieżni lekkoatletycznej.

Inauguracja odbyła się 19 września 1926 roku. 35 000 widzów obejrzało zwycięstwo Interu nad Milanem 6:3. Przez pierwsze lata stadion była własnością Milanu i tylko Milan rozgrywał na nim swoje domowe mecze. W roku 1935 miasto kupiło stadion, co pozwoliło na jego renowację. W 1947 zdecydowano, że mecze na San Siro będą rozgrywać zarówno Milan, jak i Inter.

San Siro jest jednym z 27 europejskich stadionów ocenionych na 5 gwiazdek przez UEFA (5 na 5, najwyższa klasa).

W którym roku rozpoczęto budowę stadionu?- 1925

Ile tysięcy kibiców może pomieścić San Siro?- 85


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - Krissu - 17-09-2010 22:03

Nie wiedziałem czy mam dodawać, bo dopiero o 23:00 dostałem zadanie, +!


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - malcin69 - 17-09-2010 22:29

plus poleciał


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - luka376 - 17-09-2010 22:36

plusik +


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - Songoku - 18-09-2010 07:17

Wszystko OK
Leci +
Smile


RE: [Odpowiedzi Take A Gift] - [3] - [San Siro] - W którym roku rozpoczęto budowę stadion - LovingBoy - 18-09-2010 07:29

plus leci