Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: moja kilkuletnia przygoda z ankietami (/Temat-moja-kilkuletnia-przygoda-z-ankietami-136875)



RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Pablo1878 - 22-10-2019 13:57

(22-10-2019 13:40)Acme napisał(a):  To ja jeszcze mam pytanie z innej beczki. Czy rozliczacie zarobione na ankietach pieniądze z Urzędem Skarbowym? Zarówno te wypłacane na polskie konta jak i PayPal? Bo w google ile ludzi tyle zdań i koniec końców sam mam wątpliwości...

Z każdej złotówki powinieneś się rozliczyć. Od Ciebie zależy decyzja. Możesz się nie rozliczyć i żyć spokojnie. A może ktoś Cię zgłosić i będziesz mieć problemy... Z tego co pamiętam to US może Cię sprawdzić do 5 lat wstecz.


moja kilkuletnia przygoda z ankietami - DonGrigori - 22-10-2019 14:10

A nie jest tak, że w panelach gdzie pieniądze są jako nagroda nie trzeba się rozliczać do jakiejś tam kwoty?


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - 11natinka11 - 22-10-2019 16:04

(22-10-2019 14:10)DonGrigori napisał(a):  A nie jest tak, że w panelach gdzie pieniądze są jako nagroda nie trzeba się rozliczać do jakiejś tam kwoty?

Jak się pisze do paneli z takim pytaniem to mówią że nie trzeba. I wszystkie panele po ankiecie lub w czasie wypłaty zadają łatwe pytanie aby to było traktowane jak nagroda w konkursie a nagród na małe kwoty można mieć wiele


moja kilkuletnia przygoda z ankietami - DonGrigori - 22-10-2019 16:07

Zgadza się, tu chodzi tylko, że z takich nagród jesteśmy zwolnieni z opłat. Może i wykazać w zeznaniu wypada, ale to bez dodatkowych kosztów.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - 11natinka11 - 22-10-2019 16:08

(22-10-2019 13:57)Pablo1878 napisał(a):  
(22-10-2019 13:40)Acme napisał(a):  To ja jeszcze mam pytanie z innej beczki. Czy rozliczacie zarobione na ankietach pieniądze z Urzędem Skarbowym? Zarówno te wypłacane na polskie konta jak i PayPal? Bo w google ile ludzi tyle zdań i koniec końców sam mam wątpliwości...

Z każdej złotówki powinieneś się rozliczyć. Od Ciebie zależy decyzja. Możesz się nie rozliczyć i żyć spokojnie. A może ktoś Cię zgłosić i będziesz mieć problemy... Z tego co pamiętam to US może Cię sprawdzić do 5 lat wstecz.

Szaraczkow tak nie sprawdzają bo by musieli i korepetytorow i opiekunki i by się nie wyrobili.Sprawdzac niech sobie sprawdzają bogaczy co mają firmy i oszukują na gruba kasę a nie zwykłych obywateli na kilka stowek.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - 11natinka11 - 22-10-2019 19:23

Ładnie bulbshare daje płatnych zadań, wczoraj i dziś zrobiłam zadań za 7 razy po 10zl a 30zl na razie już dostałam a na 40 zł czekam


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - marek_____ - 22-10-2019 19:27

Ja kiedyś słyszałem, że większość paneli ankietowych prawnie traktuje wypłaty respondentom nie jako wypłatę wynagrodzenia, a "wypłatę nagrody", co jest już wcześniej opodatkowane po ich stronie i otrzymujący nie musi dodatkowo.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - marcinpiekarczyk - 22-10-2019 19:51

a mnie ciekawi jakby tak podsumować cały zarobek na tych ankietach, od początku, aż do dzisiaj. ile by wyszło zł?


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Marta. - 22-10-2019 20:11

(22-10-2019 19:27)marek_____ napisał(a):  Ja kiedyś słyszałem, że większość paneli ankietowych prawnie traktuje wypłaty respondentom nie jako wypłatę wynagrodzenia, a "wypłatę nagrody", co jest już wcześniej opodatkowane po ich stronie i otrzymujący nie musi dodatkowo.
To prawda, że większość paneli polskich odprowadza za nas zryczałtowany podatek. Niemniej warto pamiętać, że są jeszcze panele zagraniczne, które nie traktują w sposób "nagrodowy" udziału w portalu i w takim przypadku obowiązek podatkowy leży po naszej stronie (jej to zazwyczaj również jasno określone w regulaminach).

Ogólna zasada jest taka, że jesteśmy zobligowani do złożenia deklaracji. Jeśli nie przekroczymy kwoty wolnej od podatku - nie będziemy musieli nic płacić (jednak nie zwalnia nas to z wypełnienia deklaracji - jeśli chcemy być w 100% "czyści" wobec skarbówki).



RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - 11natinka11 - 22-10-2019 20:35

(22-10-2019 20:11)Marta. napisał(a):  
(22-10-2019 19:27)marek_____ napisał(a):  Ja kiedyś słyszałem, że większość paneli ankietowych prawnie traktuje wypłaty respondentom nie jako wypłatę wynagrodzenia, a "wypłatę nagrody", co jest już wcześniej opodatkowane po ich stronie i otrzymujący nie musi dodatkowo.
To prawda, że większość paneli polskich odprowadza za nas zryczałtowany podatek. Niemniej warto pamiętać, że są jeszcze panele zagraniczne, które nie traktują w sposób "nagrodowy" udziału w portalu i w takim przypadku obowiązek podatkowy leży po naszej stronie (jej to zazwyczaj również jasno określone w regulaminach).

Ogólna zasada jest taka, że jesteśmy zobligowani do złożenia deklaracji. Jeśli nie przekroczymy kwoty wolnej od podatku - nie będziemy musieli nic płacić (jednak nie zwalnia nas to z wypełnienia deklaracji - jeśli chcemy być w 100% "czyści" wobec skarbówki).

Mówisz o kwocie wolnej od podatku te ponad 8 tys? To trochę ciężko ja przekroczyć.
Widzę na forum, że są też dzienniki, gdzie zarabiają w grubych tysiącach kasę na tych subsms. Ciekawe jak oni się rozliczają, czy muszą z własnej kieszeni, z tych zarobionych coś płacić