Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: moja kilkuletnia przygoda z ankietami (/Temat-moja-kilkuletnia-przygoda-z-ankietami-136875)



RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - 11natinka11 - 05-02-2019 12:21

(04-02-2019 16:43)Gocha222 napisał(a):  Ja zaczęłam przygode z ankietami w pazdzierniku zeszlego roku i juz przyszły pierwsze pieniążki na konto. Natomiast moje pytanie czy musimy rozliczac sie z tego??? Czy lepiej brac nagrody rzeczowe jakies bony, doładowania konta na telefon niz gotowke na konto?? Czy ja potem takie male dochody muszę sie z nich rozliczać? Będę bardzo wdzieczna za odpowiedzi. Dziękuję

Nawet wypłaty za ankiety sa traktowane jako nagroda w konkursie i przeważnie albo po każdej ankiecie albo przy wypłacie trzeba odpowiedzieć na proste pytanie wiedzowe, aby to było podkładką, że to jest traktowane jako konkurs. Poza tym jak dostajemy pieniądze za ankiety to w tytule zawsze jest napisane nagroda lub nagroda w konkursie, a nigdy nie wynagrodzenie itp.
Więc panele maja swoja regulację podatkową, a podatek jest i tak odprowadzany tylko nie na nas a na panel badawczy


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Gocha222 - 05-02-2019 17:08

Jak dostalam pieniadze to przelew jest tytuł "za uczestnictwo w panelu" drugi " opłata za pracę panelisty" czy tak może być i napewno nie musze sie z tych kwot rozliczać?


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Owl_ - 05-02-2019 18:15

Moim zdaniem w każdym programie może to wyglądać trochę inaczej.
Ale wystarczy przecież zajrzeć do regulaminu danego programu zarobkowego. Jest tam zwykle napisane, czy program odprowadza podatek w imieniu użytkownika. Jeśli nie odprowadza, to wtedy trzeba się rozliczyć samemu.

Spora część polskich paneli ankietowych deklaruje w swoich regulaminach, że odprowadza podatek w imieniu użytkownika, a zarabianie w programie traktują jako konkurs i nagrody. (tak, jak napisała 11natinka11).

Fragment z regulaminu przykładowego panelu ankietowego:

"Wszystkie podatki związane z uczestnictwem w Panelu, pokrywa Administrator, odprowadzając 18% zryczałtowany podatek dochodowy na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 5a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350). Uczestnik Panelu nie wykazuje tych przychodów w zeznaniu rocznym, a Administrator nie wystawia Uczestnikowi (podatnikowi) żadnej informacji podatkowej z tego tytułu."

Ale są też programy (również ankietowe), które rozliczenie zostawiają na "barkach" użytkownika, wtedy trzeba się rozliczyć samodzielnie z takich zarobków.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - GrzegorzAnkieter - 06-02-2019 01:46

(31-01-2019 07:21)xScigajx napisał(a):  A czy ktoś otrzymał tą gumę do testowania z toluny?
Bo ja dostałem info o ankiecie na meila ale gumy nie otrzymałem do przestestowania?
Ja otrzymałem kilka dni temu gumę Halls do testowania. Przesyłka przyszła z Francji a w kopercie poza gumami była dodatkowo instrukcja obsługi.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - 11natinka11 - 06-02-2019 22:12

Dzisiaj jestem aktywna w godzinach wpisów Smile Dzisiaj zrobione ankiety:

4 ankiety ze studentswatch za łącznie 12pkt - zlecona wypłata 50zł za 100pkt i zostało 5pkt
ankieta demando 25pkt - stan konta 168pkt
ankieta clixsense 0,65$ - zlecone 20$ na próbę za pomoca tango card i zostało 18,53$
2 ankiety globaltestmarket za 300pkt i za 250pkt - stan konta 1357pkt
ankieta talk online (tam doliczaja po czase) - stan konta 410pkt
Wpis w społeczności philips
Dostanie się do społeczności future home z ankiety z clixsense
Odrzucili mnie z ankiet np opinie, kantar

W ostatnich dniach do południa robiłam ankiety, tylko po prostu wieczorem w godzinach wpisów byłam nieaktywna i stąd brak wpisów, ale robiłam nawet sporo ankiet

Moje 2 ostatnie wypłaty:

Za udział w 3 dniowej dyskusji o katarze Smile

[Obrazek: katar.png]

Z panelu opinie Smile

[Obrazek: opinie-5-02.png]


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - kamys0 - 06-02-2019 22:39

Fajnie. Mnie się już 2 raz nie udało aktywować linka do future home. Za to 2 raz dostałam zaproszenie do Elektroluxa, tylko po co mi 2 konta.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Kryspin - 07-02-2019 08:21

U mnie dziś pierwszy raz w Clixsense wpadła dobrze płatna ankieta na temat podróży ok 12 min na 4 dolary.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - GrzegorzAnkieter - 07-02-2019 11:24

(07-02-2019 08:21)Kryspin napisał(a):  U mnie dziś pierwszy raz w Clixsense wpadła dobrze płatna ankieta na temat podróży ok 12 min na 4 dolary.
A ankietę otrzymałeś na maila? Bo ja od miesiąca w Clixsense nie otzrymałem żadnej ankiety, a do tych z karuzeli się nigdy nie kwalifikuję.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - Kryspin - 07-02-2019 12:50

(07-02-2019 11:24)GrzegorzAnkieter napisał(a):  
(07-02-2019 08:21)Kryspin napisał(a):  U mnie dziś pierwszy raz w Clixsense wpadła dobrze płatna ankieta na temat podróży ok 12 min na 4 dolary.
A ankietę otrzymałeś na maila? Bo ja od miesiąca w Clixsense nie otzrymałem żadnej ankiety, a do tych z karuzeli się nigdy nie kwalifikuję.

ja od nich nigdy nie dostałem ankiety na maila.


RE: moja kilkuletnia przygoda z ankietami - SkylineR34 - 07-02-2019 12:52

Czasami wysyłają na mejla, ale to 1 na 30.
Lepiej sobie zainstalować ich dodatek do przeglądarki, który powiadamia o nowych ankietach - dodatkowo za to 2% bonusu.