Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wylot do Anglii - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Wylot do Anglii (/Temat-Wylot-do-Anglii-136720)

Strony: 1 2


Wylot do Anglii - Slight - 07-08-2016 15:10

Cześć, za miesiąc lecę do roboty do Anglii na 2 miesiące. Trochę funtów, zakwaterowanie i wyżywienie będę miał zapewnione. Pytanie moje: coś warto zabrać ze sobą z Polski do Anglii? Chodzi mi o użyteczne rzeczy czy coś. Big Grin


I jak sprawa lotów. Będę leciał liniami WizzAir, tylko za bardzo nie wiem czy mogę wziąć jakiś alkohol? Jak tak, to jest jakiś limit czy coś?


RE: Wylot do Anglii - Fremen - 07-08-2016 16:13

Jeśli chodzi o rzeczy potrzebne na miejscu, to to co potrzebujesz do życia czyli ciuchy itp. Jedzenie, kosmetyki lepiej kupić już w Anglii, a zamiast tego wziąć więcej innych rzeczy.
Alkohol możesz, ale tylko ten który kupiłeś w strefie bezcłowej - przy bagażu podręcznym.
Przy bagażu rejestrowanym możesz wziąć całkiem sporo. Najlepiej zapoznaj się np. https://wizzair.com/static/downloads/GCC_WAH_PL2.pdf

możesz kupić jakieś fajki, to sprzedasz i zarobisz na miejscu Smile


RE: Wylot do Anglii - Werominik - 11-08-2016 11:49

Jeśli masz możliwość taniej przesyłki to ubrania warto ze sobą zabrać. Są tam oczywiście bardzo tanie ale z drugiej strony cena=jakość więc w tej kwestii to po prostu zabrałem tylko ze sobą głównie ubrania i blender Wink


RE: Wylot do Anglii - Kede - 11-08-2016 19:25

Jak masz zamiar brać bagaż rejestrowany to bardziej opłaca się wysłać paczkę kurierem 90zł za 30kg zamawiasz przez neta i na drugie dzień kurier odbiera paczkę Wink Przynajmniej ja tak robiłem. A z użytecznych rzeczy to na pewno parasol i kurtkę przeciwdeszczową Lol
Ps. W wizzarze jest mniejszy bagaż podręczny niż w Ryanair :/


RE: Wylot do Anglii - Slight - 19-09-2016 19:34

Słuchajcie, jak to jest, dostałem informacje, że wyrywkowo mogą mnie sprawdzać w pracy na mocz w celu wykrycia alkoholu/narkotyków. Ktoś się spotkał z taką sytuacją albo słyszał? Nie żeby coś, ale piwko w weekend bym sobie wypił. Big Grin


RE: Wylot do Anglii - yazir - 19-09-2016 19:47

Mnie też mieli sprawdzać, i nigdy nie sprawdzali. Jak nie mają podejrzeń to tego nie robią raczej. Chodzi o to żebyś nie pracował pod wpływem czegoś


RE: Wylot do Anglii - Obywatel - 19-09-2016 20:23

U mnie w firmie tylko kierowców, i wózkowych sprawdzali.


RE: Wylot do Anglii - axelunio - 19-09-2016 20:27

z weryfikacja alkoholu/narkotyków spotkałem się zarówno w Anglii jak i Szkocji, agencje/firmy po prostu straszą nowych i przesiewają na wstępie aby tylko zatrudniać tych, którzy są "czyści" ;D a co do piwka, to każdy anglik poświecą weekend na imprezę Tongue
pracowałem w magazynie, w którym prowadzona jest niby taka weryfikacja, ale nigdy się nie spotkałem abym ja albo moi znajomi byli poproszeni na takie testy, co najwyżej kontrole odnośnie kradzieży Wink


RE: Wylot do Anglii - yazir - 19-09-2016 20:27

To też fakt, te osoby są bardziej "narażone" na kontrole. Ze względu że mogą zrobić komuś krzywdę pod wpływem. A na punkcie bhp anglicy mają bzika


RE: Wylot do Anglii - verona - 19-09-2016 20:35

W wizzair bagaż podręczny jest bardzo mały, a rejestrowany zwyczajnie drogi. Dlatego musisz brać rzeczy pierwszej potrzeby, chyba że alkohol się dla Ciebie do takich zalicza Big Grin