Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
liceum zoczne dla dorosłych? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: liceum zoczne dla dorosłych? (/Temat-liceum-zoczne-dla-doroslych-136639)

Strony: 1 2 3


liceum zoczne dla dorosłych? - Zbieracz - 05-08-2016 15:37

Witajcie mam pewien dylemat, poniewaz jestem dorosly mam x lat i chcialbym miec jednak te wyksztalcenie srednie i teraz mam do wyboru szkole zaoczne dla dorosłych tj. "ŻAK" i "Cosinus" obie są bezpłatne chodzi się co 2 tygodnie, ale będę szedł tam 1 raz dlatego chciałbym dowiedzieć się od osób chodzących tam jak wygladaja lekcje, sa osoby tak samo mlode 18 letnie? i ktora szkola jest lepsza zak czy cosinus? normalnie po zapisaniu do takiej szkoly otrzymuje status ucznia i legitymacje? placi się coś za wyrobienie legitymacji? Jeżeli w danym miesiącu nie byłoby mnie w cosinusie, albo w żaku w danym miesiącu grozi mi to grzywną, 100zł czy skreśleniem z lity? czy trzeba mieć 50% w danym miesiącu obecności? proszę o wypowiedzi osób z sensem, mające doświadczenie! Pozdrawiam!


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - mikuss - 05-08-2016 16:10

Są chyba jeszcze dalej licea dla dorosłych w szkołach CKU
Moi znajomi chodzili do takich szkól to jedna wielka balanga na zajęciach w barze była zamiast w szkole, nikt ich z niczego nie rozliczał, płacili za semestr bodajże jakieś grosze, egzaminy na półrocze to była formalność a matura jedna wielka parodia


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - Zbieracz - 05-08-2016 17:59

@UP

Ale mi chodzi bardziej o szkoły typu Żak i Cosinus tam masz normalnie za darmo, ale chcę sie dowiedzieć jak to się tam odbywa.


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - twardy - 05-08-2016 18:38

Obstawiam, ze to szkoly raczej dla patusow... tylko po to by dostac zaswiadczenie, ze sie uczysz. Zaswiadczenie potrzebne do alimentow, renty rodzinnej i kij wie gdzie jeszcze... kiedys to byl dobry motyw by uciec przed wojskiem.


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - ripruski - 05-08-2016 19:40

byłem dawnym studencikiem tej pseudo szkolki *zak , mimo ze tak naprawde wynajmują sale i robią nabór chetnych nauczycieli do nauki w soboty/niedziele

- Na każdym planie mialem zajęcia od godziny 8.00 - 16.00 sobota/niedziela - ale o godzinie 11.00 byłem już na orliku i kopałem piłe xD

- Niby zajęcia od 8.00 ale nauczyciele zawsze czekają na reszte ludzi wiec start o 8:30+ przerwy są bardzo długie i częste Big Grin

- Zajęcia wyglądaja śmiesznie i są mało edukacyjne Smile ( napewno głowa cię nie zaboli)
( podam mój przykład : Babka z chemii na 1szych zajęciach zapytała się kto zdaje mature z tego przedmiotu , oczywiscie nikt sie nie zgłosił i były zarty w tle , po chwili powiedziałą ze zaprasza na papierosa i na kawe Big Grin , wszyscy sale opuścili i to był 1szy i ostatni raz kiedy ją widziałem a na świadectwie mam 4 xD )

- Nigdy żak nie da ci grzywny lub kary do zapłaty za to ze nie chodzisz , oni będa cię prosić , błagać wręcz byś podpisał liste bo oni z tego muszą się rozliczyć aby dostać hajs miesieczny za twoją obecność Smile.

- obecność to wygląda na zasadzie < kombinuj Big Grin > albo chodzisz co tydzien i podpisujesz liste + na zaś za kolejny tydzień również albo poznajesz typa lub ekipe i kazdy kazdemu robi wpis Smile

- egzaminy są kontrolne co X czasu + semestralne prace robione w domu xD

- w żaku to jesteś żakiem/słuchaczem czyli student/uczeń i dostaniesz legitke chyba po 2 tygodniach Wink zależy jak panie z biura się wyrobią ( a uwierz mi mozolnie im to idzie bo to są najcześciej praktykantki z technika administracji Tongue )


wszystkie szkoły te zaoczne to jedna wielka szopka Big Grin , idz i nie dygaj .....

miłej zabawy impreza


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - Zbieracz - 05-08-2016 21:39

@UP

Co tydzien sie tam lata? ja myslalem, ze ta szkola jest normalnie co 2 tyg co by wychodzilo, ze musisz w tej szkolce byc 4 razy na caly miesiac, a tu co tydzien latac? czy ja zle zrozumialem? U Ciebie jak bylo co 2 tyg zajecia?


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - Zbieracz - 06-08-2016 12:31

(05-08-2016 19:40)Ни х себе! napisał(a):  byłem dawnym studencikiem tej pseudo szkolki *zak , mimo ze tak naprawde wynajmują sale i robią nabór chetnych nauczycieli do nauki w soboty/niedziele

- Na każdym planie mialem zajęcia od godziny 8.00 - 16.00 sobota/niedziela - ale o godzinie 11.00 byłem już na orliku i kopałem piłe xD

- Niby zajęcia od 8.00 ale nauczyciele zawsze czekają na reszte ludzi wiec start o 8:30+ przerwy są bardzo długie i częste Big Grin

- Zajęcia wyglądaja śmiesznie i są mało edukacyjne Smile ( napewno głowa cię nie zaboli)
( podam mój przykład : Babka z chemii na 1szych zajęciach zapytała się kto zdaje mature z tego przedmiotu , oczywiscie nikt sie nie zgłosił i były zarty w tle , po chwili powiedziałą ze zaprasza na papierosa i na kawe Big Grin , wszyscy sale opuścili i to był 1szy i ostatni raz kiedy ją widziałem a na świadectwie mam 4 xD )

- Nigdy żak nie da ci grzywny lub kary do zapłaty za to ze nie chodzisz , oni będa cię prosić , błagać wręcz byś podpisał liste bo oni z tego muszą się rozliczyć aby dostać hajs miesieczny za twoją obecność Smile.

- obecność to wygląda na zasadzie < kombinuj Big Grin > albo chodzisz co tydzien i podpisujesz liste + na zaś za kolejny tydzień również albo poznajesz typa lub ekipe i kazdy kazdemu robi wpis Smile

- egzaminy są kontrolne co X czasu + semestralne prace robione w domu xD

- w żaku to jesteś żakiem/słuchaczem czyli student/uczeń i dostaniesz legitke chyba po 2 tygodniach Wink zależy jak panie z biura się wyrobią ( a uwierz mi mozolnie im to idzie bo to są najcześciej praktykantki z technika administracji Tongue )


wszystkie szkoły te zaoczne to jedna wielka szopka Big Grin , idz i nie dygaj .....

miłej zabawy impreza



Bez kitu wczoraj wyslalem formularz zgloszeniowy do żaka ok 23 i dzisiaj od rana wydzwaniaja i nie dadza sie wyspac, to nie normalne z lekka ;/ w koncu odebralem ok 13 bo bylo XXXX nieodebranych od nich.. i baba mowi, ze fajnie, ze sie zglosilem i musze jak najszybciej sie tam do nich zglosic, bo juz jest cala klasa XD mowi, ze ponad 30 osob, mowila tez ze rekrutacja trwa do pazdziernika.. To normalne? a ze mnie nie ma teraz i nie mam jak tam pojechac to powiedzialem, ze za ok 2 tyg bede, a ona "no to ostatni termin, bo wiadomo pozniej sa licea 4 letnie i teraz lepiej, a mamy full klase i prosimy jak najszybciej sie udac do nas) pytalem tez ze jak nie przyjde raz w miechu to ona mowi, ze nic sie nie stanie, ale to takie troche jakby poganianie, czy faktycznie nie maja juz miejsc w tym zaku, ze tym tyle osob sie pcha?


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - ripruski - 06-08-2016 14:23

chodzi się co 1 tydzień lub 2 tygodnie zależy czy wypada święto/klasa jest podzielona czy inne rzeczy

zawsze słysze że klasy są zapełnione . To fakt, u mnie w klasie było w 1szy dzień 60+ osób ale bajer był taki że imiona i nazwiska o dziwo było pomnożone przez 2 na liście obecnosci aby więcej wyciągnać szmalu

pozniej będzie stabilne 20/30 osób zapewne . wiekszosc osob z ktorymi chodzilem zapisali sie ze wzgledu na świadczenia z mopsu , rente lub inne rzeczy. w tym i też legitke żeby miec ulge na bilety.


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - Zbieracz - 06-08-2016 16:16

(06-08-2016 14:23)Ни х себе! napisał(a):  chodzi się co 1 tydzień lub 2 tygodnie zależy czy wypada święto/klasa jest podzielona czy inne rzeczy

zawsze słysze że klasy są zapełnione . To fakt, u mnie w klasie było w 1szy dzień 60+ osób ale bajer był taki że imiona i nazwiska o dziwo było pomnożone przez 2 na liście obecnosci aby więcej wyciągnać szmalu

pozniej będzie stabilne 20/30 osób zapewne . wiekszosc osob z ktorymi chodzilem zapisali sie ze wzgledu na świadczenia z mopsu , rente lub inne rzeczy. w tym i też legitke żeby miec ulge na bilety.

jezeli co tydzien to odpada, dla mnie najlepsza opcja bedzie co 2 tyg, bo co 1tyg sie nie wyrobie, wiec jezeli do zaka co tyg to odpada? btw zazwyczaj na zjazdach sa wszyscy, czy kogos zazwyczaj brakuje?


RE: liceum zoczne dla dorosłych? - Ascoran - 06-08-2016 18:15

(06-08-2016 16:16)Zbieracz napisał(a):  
(06-08-2016 14:23)Ни х себе! napisał(a):  chodzi się co 1 tydzień lub 2 tygodnie zależy czy wypada święto/klasa jest podzielona czy inne rzeczy

zawsze słysze że klasy są zapełnione . To fakt, u mnie w klasie było w 1szy dzień 60+ osób ale bajer był taki że imiona i nazwiska o dziwo było pomnożone przez 2 na liście obecnosci aby więcej wyciągnać szmalu

pozniej będzie stabilne 20/30 osób zapewne . wiekszosc osob z ktorymi chodzilem zapisali sie ze wzgledu na świadczenia z mopsu , rente lub inne rzeczy. w tym i też legitke żeby miec ulge na bilety.

jezeli co tydzien to odpada, dla mnie najlepsza opcja bedzie co 2 tyg, bo co 1tyg sie nie wyrobie, wiec jezeli do zaka co tyg to odpada? btw zazwyczaj na zjazdach sa wszyscy, czy kogos zazwyczaj brakuje?

Wiesz co Ci powiem - zadzwoń do nich i się dowiedź czy co tydzień czy co dwa..
A co do frekwencji to nie zależy to przecież od szkoły tylko od studentów więc tego nikt nie wie...