Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zwrot VAT-u za zakup sprzętu w Niemczech - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zwrot VAT-u za zakup sprzętu w Niemczech (/Temat-Zwrot-VAT-u-za-zakup-sprzetu-w-Niemczech-136325)



Zwrot VAT-u za zakup sprzętu w Niemczech - Devil877 - 29-07-2016 08:40

Witam , mam takie pytanie czy jest możliwy zwrot VAT-u za zakup sprzętu RTV/AGD w Niemczech tzw. Mehrwertsteuer ? . Jeżeli tak to gdzie się to teraz załatwia ? U wujka google nic konkretnego nie znalazłem dlatego pytam tutaj może się ktoś orientuje . Z góry dziękuje za pomoc , nagrodzę reputem Smile


RE: Zwrot VAT-u za zakup sprzętu w Niemczech - Jaskoo - 29-07-2016 16:42

Zakup będzie dokonany na firmę (faktura vat) czy prywatnie?
Jeżeli prywatnie i towar ma być docelowo w Polsce to nie ma możliwości żadnych odliczeń. Jeżeli jesteś podróżnym spoza Unii Europejskiej i docelowo towar idzie z tobą poza UE to można skorzystać z TAX FREE (i wtedy vat będzie oddany).
Jeżeli zakup jest dokonywany na firmę, która jest płatnikiem VAT i posiada Europejski NIP (EU VAT) to wtedy można ominąć VAT (albo po podaniu EU NIPu jest stosowana stawka vat 0% albo można ubiegać się o jego zwrot).


RE: Zwrot VAT-u za zakup sprzętu w Niemczech - Devil877 - 29-07-2016 17:15

Ma być to zakup prywatny w sklepie , ponoć taka możliwość miała być i kazano mi się dowiedzieć gdzie podbić dokument by ten vat odzyskać . Dziękuję za odpowiedź Smile